Na konferencji prasowej zorganizowanej w biurze poselskim ministra Grzegorza Schreibera działacze Prawa i Sprawiedliwości powiatu łowickiego oficjalnie poparli kandydaturę Piotra Klimkiewicza w II turze wyborów na wójta gminy Łyszkowice.

Na konferencji był sam Piotr Klimkiewicz, a obecni byli też m. in. szef lokalnych struktur PiS Marcin Kosiorek czy kandydatka tej partii w I turze wyborów na wójta Małgorzata Zielińska. O głos na Piotra Klimkiewicza poprosił wszystkich mieszkańców gminy Łyszkowice nowo wybrany do Rady Powiatu Łowickiego Waldemar Krajewski. – Proszę wszystkich, którzy w tych wyborach zaufali kandydatom Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do rady gminy, powiatu czy do sejmiku wojewódzkiego, aby zaufali teraz Piotrowi Klimkiewiczowi – mówił.

Marcin Kosiorek uzasadniając decyzję partii mówił, że gmina ta potrzebuje zmiany w sposobie zarządzania, a przede wszystkim wyciszenia narosłych w ostatniej kadencji konfliktów. Stwierdził, że nie jest normalną sytuacja w której wójt (Adam Ruta) procesuje się w sądzie z jednostką straży pożarnej (OSP Gzinka). Przypomniał też, że Piotr Klimkiewicz nie jest dla działaczy łowickiego PiS osobą obcą, ponieważ w przeszłości działał w organizacji Młodzi Konserwatyści.

Już wcześniej poparcie dla Piotra Klimkiewicza zadeklarowali pozostali kandydaci na wójta tej gminy, którzy nie weszli do II tury wyborów – Agata Kosiorek, Tadeusz Markus i Piotr Panak.

303 komentarze

 1. Mieszkaniec Polesia

  Z OSTATNIEJ CHWILI! NA TERENIE POLESIE MIAŁO MIEJSCE UJĘCIE OSOBY, KTÓRA WRZUCAŁA NA POSESJĘ KOMPUTEROWE WYDRUKI ZE STRONY IPN DOT. RUTY. Na miejscu była Policja. Niestety zlecając zapomniał o podstawowej rzeczý: są tam dane osobowe podlegające ochronie. Każdy może się z nimi zapoznać na stronie IPN-u za ich rozpowszechnianie w takiej formie jest nielegalne- zabronione. Ciekawe jak się czuje teraz zleceniodawca? Meżczyzna ten próbował uciekać, ale został zatrzymany. I to jest konsolidacja “opozycji” promująca wielozadaniowego człowieka. Sam się bał!

  • WSPANIAŁY POMYSŁ! NA SZKOLENIU Z OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH-RODO TEŻ SIĘ NIE BYŁO?

   • Ktoś jeszcze na tym wydruku wpisał pismem ręcznym – markerem SB i zakreślił najważniejsze informacje jakby coś miało umknąć! ŚWIETNY POMYSŁ! WRĘCZ PYSZNY! PEŁEN PROFESJONALIZM!

 2. Stanisław

  Zionie Pan nienawiścią Panie Ruta,wyśmiewa się pan z kontrkandydatów,kpi z tych ,którzy ośmielili się myśleć inaczej ,ale zapomina Pan,że zagłosowały na Pana 1373 osoby spośród 5374 uprawnionych do głosowania.To znaczy,że 4001 osób nie brało udziału w wyborach.Mniej pychy drogi Panie.

  • Stanisław

   4000 osób nie głosowało na Pana oczywiście……

   • Rzeczywiście, Rutę poparło 25,5 % uprawnionych do głosowania,czyli 1/4.

   • Z kim nie rozmawiam to się dziwi skąd Ruta miał tyle głosów?

   • Trzeba zapytać dlaczego w dniu wyborów przewodniczący komisji obwodowych ,w przypadku nieprawidłowości dzwonili do pani sekretarz ,a nie do komisji gminnej, która o tym nic nie wie?Dlaczego pracę komisji koordynowała pani Ewa P ? Jaka była jej rola?

   • “Kiedy pojawia się duży diabeł,setki mniejszych pędzą aby mu służyć”-Franz Kafka.

   • Członkowie komisji ,pilnujcie w tą niedzielę,a w przypadku nieprawidłowości ( brak kart,za dużo w urnie itp),zgłaszajcie do gminnej komisji wyborczej i sporządźcie adnotację w protokole.Nie wolno zgłaszać do pani sekretarz,bo ona nie ma prawa otrzymywać takich informacji ani o niczym decydować.Patrzcie na ręce osobom sporządzającym protokół ,a o przepisywaniu nie może być mowy!

 3. ESBeku do worka to twoi kumple z SB pewnie twoji idole skuteczności przy tamie we Wlockawku ciało księdza Jerzego Popiełuszki do Wisły wrzucili …

 4. Od 26.10.2018 r. na forum nic tylko SB. Żadnych merytorycznych argumentów. Nie należy wrzucać wszystkich do jednego worka. Ktoś dobrze napisał wcześniej na przykładzie księży.

  • Ten ktoś to przecież ty.Stale sam komentujesz swoje wypociny.

  • opozycjonista

   Wszystkich dokumentów SB-cy nie zniszczyli,jeszcze wiele spraw ujrzy światło dzienne.Dlatego tak nie nawidzisz PIS-u i najchętniej zamknął byś IPN.Ale to jest proces,którego już nie zatrzymasz.

   • Do opozycjonisty

    Jak wynika z linku do strony IPN żadnego procesu nie było i nic nie trwa! Trzeba czytać ze zrozumieniem.

   • opozycjonista

    Proces dla mnie to ciąg zdarzeń następujących po sobie ,a dla ciebie to chyba sprawa sądowa-czytaj ze zrozumieniem.

 5. Oświadczenie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi “My mieszkańcy wsi Łyszkowice…..” dotyczące przystanku też pewnie podrobione wraz z pieczątką i podpisem?

 6. Adaś …spluwa i pała nie zrobiły z ciebie generała , wójtem zostałeś bo dobrze na Trauta donosy pisałeś to zdolność widac u ciebie trwała bo i Piotraka do sądu wezwała … Za to plucie i po kostkach kopanie los ci sie odwdzięczy , już słyszę ten wyrok ( 3 lata ) niech on w głowie ci brzęczy .

 7. ESBeku lepkie łapki to masz do nie swoich żon i do pałki ktorej obsługę tak pilnie studiowałeś , a i do statystyki na komendzie ktora tak manipulowałes ze długiej wyleciałes ! Ha ha ha

 8. Mieszkanka gminy

  Drogi kandydacie na wójta Piotrze K.mam do Ciebie dwa pytania:1.jeździsz po wsiach i cytuję Ciebie,,proszę WAS głosujcie na mnie” zebrzesz o głosy jak to się ma do Twojego hasła wyborczego,,DLA WAS NIE DLA STANOWISKA”bo jak dla mnie to kłamiesz,że nie chodzi Ci o stanowisko?;2.Około rodziny temu udostepniles porównanie Gminy Maków z naszą zatem dlaczego nie dazyles do takich zmian gdy byłeś przy korycie a funkcję wójta sprawował Twój ulubieniec dzisiaj WŁODZIMIERZ T.? Co ten dzisiaj Twój poplecznik zrobił przez te ponad 20 lat???

 9. Z dokumentów IPNu wynika ze wójt Adam Ruta był funkcjonariuszem służby bezpieczeństwa czyli policji politycznej czyli takiego odpowiednika gestapo czy NKWD , członkowie SB zabili księdza Jerzego Popiełuszkę . Łyszkowice obciach i wstyd !!!

  • I 100-tny raz to samo. Ktoś ma z tym problem, ale bez emocji. Również bez emocji: z tej strony IPN można przeczytać jedynie żę przez 99% czasu był słuchaczem akademii. Nic poza tym. Radzę czytać że zrozumieniem.

   • Już dowiedzieliśmy się o czym chcieliśmy wiedzieć.Nie prezentuj własnych interpretacji jak mamy to rozumieć,bo każdy wie o co chodzi.

   • Bez zbędnych emocji. Po co te nerwy. Nie ma tu nic nowego. Jest wiadomo tyle samo co przed poprzednimi wyborami! Wystarczy czytać ze zrozumieniem i patrzeć na daty. A i jeszcze bez emocji było to wtedy w ten sam sposób rozdmuchiwane przez te same osoby. NIC NOWEGO!

   • opozycjonista

    Dobrze powiedziałeś ludzie mają z tym problem,a ty w prześladowaniu opozycji,mordowaniu niewinnych ludzi bo śmieli mieć inne poglądy,nie widzisz problemu-“takie tam ścieżki zdrowia”

   • opozycjonista

    Do spraw mordowania ludzi o innych poglądach,znęcania się podczas przesłuchań zalecasz podchodzić bez emocji.Chcesz być wójtem dla wszystkich mieszkańców,a zwróć uwagę,że ponad połowa z głosujących Ciebie nie poparła

  • Wstyd ? Wstyd ? Wstyd to jest za to że kolejny raz kandyduje ktoś z lepkimi łapkami!

  • Ja chcę zobaczyć nagranie, gdzie Adam Ruta pociąga za spust 🙂

   “Członkowie SB zabili księdza Jerzego Popiełuszkę”

   A na świecie nieliczny odsetek księży jest posądzony o pedofilie. O tym się mówi oraz powstał nawet film. A czy to oznacza, że każdy ksiądz to robi? Czy skoro jeden policjant jest łapówkarzem to od razu cała komenda jest?

   Ludzie, weźcie się w końcu obudźcie. Gorzej jak z dziećmi. Dać takim dostęp do internetu to rozniosą wszystko swoimi opiniami 🙂

 10. Nieborów podziękował kandydatowi Kosmatce (farbowany), Łyszkowice podziękują kandydatowi Łowicki.pl (też farbowany lis). Pis już miał kandydatkę na wójta ziińską, tylko miotłę jej dać I mogłby straszyć za czarownię. Kasiorek nic mądrego nie wymyśli bo to gamoń I nieudacznik. Panie Boże broń nas od niego ?

 11. I również bez emocji:
  https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/66877?katalog=5
  Kto wierzy że 20 letni chłopak pracujący w departamencie V w latach osiemdziesiątych w PRL stał się tzw “dobrym człowiekiem” niech głosuje jak uważa. Ale trochę myślenia nie boli

  • No parę lat się uzbierało. Szczególnie jako słuchacz – dwa lata szkoły! Ktoś normalnie Amerykę odkrył! Koń by się uśmiał! Z liczeniem też widzę problem. 4 lata temu było to samo!

   • Przed poprzednimi wyborami już to było do przeczytania. Nic nowego. Jak widać oświadczenie lustracyjne złożone w IPN zgodne z prawdą. Nic innego jak stary niesmaczny odgrzany kotlet.

   • Żadnych innych argumentów. Tylko jeden. Po wcześniejszych wyborach myślałem że rzep odczepił się od psiego ogona, ale jednak trzyma się mocno. Nic innego tylko wkoło Macieju to samo. Szkoda że dzisiaj na ostatniej sesji ten kandydat ani razu nie zabrał głosu. Wiele osób na to czekało. Widocznie miał zakaz. Mądry jest jak pisze przed komputerem!

   • Próbujesz ludziom mącić w głowie ale w przeciwieństwie do ciebie umiemy czytać ze zrozumieniem.

   • A ja o tym ,że Ruta był w SB nie wiedziałam.

 12. Bez nadmiernych emocji, o departamencie, w którym pracował Pan Wójt można wstępnie poczytać chociażby tu:
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Departament_V_MSW
  Dla ambitnych: całe czeluście internetu

 13. Czy to prawda,że ciekawy sposób wymyślił suweren na zdobycie głosów.Podobno odwiedzał ludzi i oferował pracę w komisji wyborczej za 500 zł po czym zjawiał się przed wyborami i przepraszał ,że tak bardzo o to zabiegał ale zrobili losowanie.Problem w tym ,że żadnego losowania nie było.

 14. Suweren ma pojęcie co to było SB więc niech powie co robił ?…chyba ,że zapomniał…ale są tacy co PAMIĘTAJĄ

 15. Widzę tutaj wielu znawców prawa i tematu, krzyczycie że obecny wójt pracował w SB a nie macie pojęcia co to było SB. Jak już coś to pracował w milicji a nie w SB. SB to była służba specjalna. Polecam dokształcanie się.

 16. Czas nas uczy pogody...

  Jesli bedzie to i tak niedługo … Karma wraca , nosił wilk razy kilka … PIS nie lubi eSBeków oj nie lubi !

 17. Ewenement w skali kraju funkcjonariusz SB wójtem

 18. Pewny siebie ten Suweren a ludzi z wyrokami w pracy trzyma.

 19. Do Suwerena : “Pycha kroczy przed upadkiem…”

 20. Fb aż huczy!Jedna z nowych radnych udostępniła zdjęcie:nowo wybrany radny powiatowy-narobił w klubie długów,które jeszcze długo będą spłacane,pani dyrektor walczy z rodzicami własnych uczniów podając ich do prokuratury,o panach z Łowicza też można byłoby dużo powiedzieć ale nas to nie dotyczy.Kandydat na wójta sam przyznawał sobie nagrody.Sorry ale poparcie nie do pozazdroszczenia.Chyba lepiej byłoby się z nimi nie afiszowac.

  • Zainteresowany mieszkaniec

   Każda próba wyłudzenia pieniędzy oraz podrabiania podpisów to skandal który powinien być wyjaśniony właśnie przez organ do tego powołany tzn prokuraturę. Sprawa nie powinna być zamiatana pod dywan jak ma to miejsce teraz . Ciekawe czy to jedyna taka sytuacja.. aż pytanie samo nasuwa się na język.. czemu AR były komendant policji przemyka oko na takie zachowania i łamanie prawa którego niedawno był przedstawicielem .

   • Człowieku ,finanse Rady Rodziców”są ich finansami i żadnemu dyrektorowi nic do tego wręcz przeciwnie nie ma prawa ingerencji a tym bardziej kontroli Rady Rodziców.Jeżeli taki fakt miał miejsce to powinna to zgłosić osoba zainteresowana a nie dyrektor czy wójt.To jest ewenement w skali kraju:dyrektor donosi na Radę Rodziców.!

   • Nerwy suwerena są uzasadnione,wszak to jego dyrektor łamał prawo,którego jest rzekomo przedstawicielem i które podobno przestrzega.To ten ład i porządek ,który pan nam obiecuje.Obsady stanowisk bez konkursów.Zatrudnianie osób z wyrokami.

   • Pytanie do suwerena:Czy pani sekretarz została wyłoniona w drodze konkursu?Ustawa o pracownikach samorządowych art.5 ust.1b wyraźnie zakazuje obsadzania sekretarza w drodze powierzenia i pełnienia obowiązków.Tak się właśnie tworzy zależności w zespole współpracowników.OBSADZANIE BEZ KONKURSÓW JEST NIEZGODNE Z PRAWEM.

   • Do suwerena:Niby prawnik ,a nie wie i wprowadza opinię publiczną w błąd.Art 304Kpk nakłada bezwzględny obowiązek zawiadomienia o popełnionym przestępstwie.Gdyby dyrektorka nie zgłosiła,to Pan by zgłosił,że powzięła informację o przestępstwie i nie dopełniła obowiązków nie zgłaszając.Z pana wpisu wnioskuję ,że napiętnuje Pan przestrzeganie prawa,którego jest rzekomym orędownikiem

  • Na początku należy zaznaczyć: podpisanie się za kogoś innego jest karalne – jest to przestępstwo uregulowane w art. 270 § 1 Kodeksu karnego. Przepis ten stanowi, że: Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

   • Na początku to musi to być udowodnione..A na końcu to zainteresuj się kto i jak i na co wykorzystywał pieniądze Rady Rodziców i po środku zapoznaj się z odpowiednim paragrafem.

   • Oj suweren,nasłuchałeś się osoby ,która podrobiła podpisy ,sfałszowała dokument,a nawet posługiwała się podrobioną pieczątką a teraz opowiada bajki ,żeby się usprawiedliwiać.

  • Ponoć z wykształcenia prawnik, a zezwala na podrabianie podpisów,łamanie prawa.

  • Pani dyrektor nie walczy z rodzicami własnych uczniów tylko trójka rodziców podrobiła podpisy innych rodziców z Rady Rodziców ,żeby przejąć konto całej rady bez naszej zgody i wykorzystywać je do własnych celów.Na to naszej zgody nie ma.

  • Ewenement w skali kraju funkcjonariusz SB wójtem

 21. Wlasnie a Kościół kogo popiera ?

 22. Pycha panie Ruta zawsze kroczy przed upadkiem … Departament 5 SB w ktorym sluzyleś zwalczał opozycje w zakładach pracy prawda ? Wystąpiłeś tam w 1987 roku juz po tym jak zabili Popiełuszkę i ty masz czelność do kościoła wchodzić bezczelny jestes !!!

 23. Jakie piękne chrześcijańskie podejście do bliźniego! Nasi Biskupi są pewnie dumni z takich owieczek (raczej baranów).

 24. A może coś o Krajewskim, jakie to miało się układy z Trałtem i jaką to się kasę ciagło z gminy i praca się znalazła dla żony.. A ile to z Laktozy się skrobneło że Ho ho. A potem Bejda załatwia pracę, awans i stopień w PSP i broni go przed prokuratorem. A i też konieczną emigrację do Łodzi bo grunt się pali… Chyba że zobowiązał się pogrążyć szefa PiS tak jak to zrobił z Bednarkiem. To rozumie

 25. Całe szczęście,że za tydzień skończy się to bagno i zacznie się ład i porządek!

 26. Ludzie!Czytam i czytam i czytam i nie wiem czjy ze mną jest coś nie tak czy raczej z Wami.Jakby broń była nie zakazana to byście do siebie strzelali? Opluwacie wójta i Panią sektretarz a bronicie młodego człowieka,który już pokazał,że państwowe pieniądze lep ią mu się do rąk.To dla Was jest normą,standardem.?

  • Nikt nie opluwa wójta tylko pyta czy to prawda,że był w Służbie Bezpieczeństwa.Po braku odpowiedzi wnioskuję ,że był.Niech ma cywilną odwagę i się przyzna.Musimy wszystko wiedzieć o kandydatach na stanowisko wójta.Wójt dostarcza stale informacje na temat Piotra Klimkiewicza ,a na swój temat milczy.I to mnie niepokoi bo wygląda ,że się czegoś boi.

  • Chyba ktoś tu czegoś nie rozumie.Informacje na temat osób publicznych nie są jakąś tajemnicą.Chyba,że ktoś ma coś do ukrycia?Decydując się na kandydowanie w wyborach trzeba się z tym liczyć.Obywatele mają prawo pytać czy sekretarz Gminy Łyszkowice jest osobą karaną czy nie? I nie ma to nic wspólnego z przywołanym opluwaniem.

   • Jak jesteś taki ciekawy to sprawdź w rejestrze .A tak na marginesie sprawa Klimkiewicza Cię nie obchodzi?To jest cacy?

   • Odsyłasz mnie do rejestru,choć dobrze wiesz ,iż prawo do uzyskania informacji przysługuje osobie,której dane osobowe znajdują się w zbiorach danych zgromadzonych w rejestrze i tylko na jej wniosek udostępnia się informację o treści zapisów dotyczących tej osoby.Dlatego pytam Ciebie jako pracodawcę pani sekretarz.Ale już widzę ,że odpowiedzi to raczej nie uzyskam.

   • Ale dlaczego pytają tutaj,co brak odwagi?

   • Zapytamy,zapytamy o inne rzeczy też.

 27. Przyczepiliscie się współpracy Rury jak ropuchy mokrego asfaltu!A zajrzyjcie pseudokatolicy do Internetu ilu Waszych sąsiadów, znajomych i sukienkowych przebierańców było tajnymi wspolpracownikami!Donosili na św Jana Pawła jego podwladni,których sam mianował. To Wam nie przeszkadza małe mozdzki tak samo jak karierowicz, który wyciągnął lapsko po cudze pieniądze. Jesteście żałośni .Co Wam Klimkiewicz obiecał mieszkanie?

 28. Może warto zadać to pytanie na forum publicznym np..na Sesji Rady Gminy

 29. Panie Ruta proszę odpowiedzieć na pytanie -Czy pani sekretarz pracuje u Pana mając wyrok sądu za potwierdzenie nieprawdy i przekroczenie uprawnień?

 30. Dariusz Awariusz

  Mysle ze znając przeszłość kandydata mozemy lepiej zrozumieć dzien dzisiejszy ( losy Trauta i Klimiewicza) i wybrać wójta ktory nie bedzie obciążony przeszłością w zbrodniczej organizacji !

 31. Panie wójcie ale my czekamy na pana odpowiedz , Klimkiewicz nas nie obchodzi .

 32. Panie Adamie ponieważ jestem katolikiem , osoba wierząca i głosowałem na pana to chciałybym aby pan jednoznacznie zdementował fakt ze był pan w Służbie Bezpieczenstwa , w organizacji ktora zwalczała pozycje i zabijała księży . Z góry dziekuje

  • Żadnych merytorycznych komentarzy tylko cały czas bicie piany o jedno o co zresztą było poruszane 4 lata temu. Panie Piotrze ponieważ głosowałem na Pana zapytuję czy to prawda, że przyznawał Pan sam sobie premie i dlaczego zwrócił Pan pieniądze dopiero po ujawnieniu tego czynu? Czy zwróciłby je Pan gdyby sprawa nie wyszła na jaw? Jako katolik i wierzący pytam co dla Pana oznacza przykazanie “nie kradnij”?

 33. Wójt Kosmatka – siwy łeb z Bełchowa gdzie się schował? ?

 34. Czy przez 1,5 roku można stać się prawnikiem…? przeanalizujcie wykształcenie obecnego ..masakra

 35. Łyszkowice prosze bardzo prosze o chwile zadumy … Wójt Ruta przygotował sobie grunt .. Traut oskarżonym klimkiewicz oskarżonym .. Jedna gmina tak ma jedna ! Nie widzicie na Boga ze to nie przypadek tylko tego eSBeka działania nie potraficie myślec i połączyć faktu ze od kiedy zły człowiek zapragnął władzy beda sie działy rzeczy najgorsze i tak sie dzieje .. Policja sąd … Bedzie niszczył każdego każdego bo to eSBek jest

 36. Do wszystkich niezdecydowanych!Jeżeli chcecie zobaczyć jak będzie w razie wygranej wyglądało sprawowanie urzędu wójta przez Piotra Klimkiewicza to zamieszczone komentarze są tego najlepszym przykładem.A już wchodzenie z buciorami w czyjeś prywatne życie to jest zwykłe sku……stwo.

  • Ja myślę,że chorobę na stołek i władzę mają obaj panowie.I obaj panowie jesteście na jednym poziomie.Różni was tylko młodość Klimkiewicza i SB-cka przeszłość Ruty.

   • Nie mieszajmy tutaj dwóch biegunowo odległych poziomów rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. To tak jakby porównać człowieka z głowonogiem.

   • Najgorzej jak ktoś uważa, że jest lepszy,sprytniejszy,na wyższym poziomie,cwańszy,mądrzejszy.Pycha kroczy przed upadkiem.

  • Drogi wyborco ,uważasz ,że sprawowanie urzędu wójta przez Rutę to miłe doświadczenia?Już w Czatolinie ogłosił listę ludzi do zwolnienia po objęciu urzędu.Słyszało to wiele osób.Jest mściwy i gdyby wygrał to będziecie czytać niestworzone historie o ludziach z listy.Będą prowokacje,dziwne kontrole,anonimy i ustawiona korespondencja .Będzie tworzył ludziom piekło na ziemi.Nie uwierzę ,że się zmieni.

   • Oj to o czym napisałaś bardzo przypomina mi działania dzięki Bogu byłej już kandydatki na wójta,która startowała z ramienia PiS

   • Swoją drogą to takie poparcie po 35latach pracy w tej gminie to tak jakby społeczeństwo pokazało słynny gest Kozakiewicza.

   • Chyba zabolało własne odbicie w lustrze.

   • Jest to wersja królików ,żeby wzbudzić litość i pamiętać przy rozdziale stołków.

   • Uderz w stół a nożyce się odezwa.Ha,ha,ha,a taka była Pani pewna.Partia Pychy i Szmalu nie pomogła.Wyborcy mają rozum.

   • Widzę wyborco,że wiesz wobec kogo to stosowałeś.To znaczy ,że takich ludzi jest dużo więcej.

   • A ilu ludzi słyszało jak Pani obsadzala stołki i proponowala funkcję przewodniczącego.W dodatku wolę jednak króliki nie małpy.

   • Ludzie mają różne preferencje seksualne,jeden woli króliki a drugi małpy.

   • To co napisała urzędniczka to 100% prawdy.Wobec mnie stosował to samo.Zrezygnowałam ze stanowiska ,bo nie dawał mi żyć.Początkowo chciałam oddać go o mobbing ,ale nie mogłabym pracować.

   • Ja też przeszłam piekło z tym panem.Sama zwolniłam się z pracy.Jego działania doprowadziły mnie do depresji.Dzisiaj mnie z tym urzędem nic nie łączy.Pomału dochodzę do siebie.DZIEWCZYNY ODEZWIJCIE SIĘ!!!!!

   • Mechanizm jest taki:gość rozdziela między młode ździrki stanowiska,a potem jak naciskają znęca się nad osobami ,które chce usunąć.Przed atakami udaje ludzkiego pracodawcę przy świadkach chwali,przechodzi na ty,dziękuje publicznie,wręcza kwiaty ,żeby ludzie widzieli jaki jest dobry(znieczula).Za chwilę następują ataki za plecami ofiar.Następny etap to zbieranie dowodów aby wykazać ,że na stanowisko się nie nadaje (audyt zewnętrzny,kierowany)lub kontrole z UG,donosy itp

   • Cacy,cacy i po glacy to stare metody SB-ckie.

   • Panie Ruta posługuje się Pan i posługiwał w czasie kampanii kłamstwami i manipulacją wobec kontrkandydatów.Zamiast walczyć uczciwie okłamywał Pan społeczeństwo,napuszczając na dyrektor szkoły.Opowiadał,że mówi o dzieciach” drugiego sortu”.Na Stachlewie ,że to o dzieciach ze Stachlewa,na Polesiu, że mówiła o dzieciach z Polesia,a w Łyszkowicach,że to chodzi o dzieci z Łyszkowic.Dzwonił do kuratorium z informacją ,że obrażała rodziców na zebraniu we wrześniu.W gminie rozpowszechniał informacje o rzekomych zwolnieniach z pracy.Jak Panu nie wstyd?

   • Byłam na zebraniu i nic takiego nie miało miejsca.

   • To,że mówił o dzieciach 2sortu to sam słyszałem na sesji w Łyszkowicach.

   • Ruta kłamie na zebraniu nic takiego nie miało miejsca.

  • Czy przez 1,5 roku można stać się prawnikiem…? przeanalizujcie wykształcenie obecnego ..masakra

  • życie prywatne… w polityce brak jest życia prywatnego

  • w polityce brak jest życia prywatnego

 37. Czy teraz jak się narobi szwingli i kretactw oraz ma chorobę,,stołek i władza”to należy chować się pod parasol PiSu???To pytanie do Piotrka i Krajewskiego.

  • Przyganiał kocioł garnkowi.Przecież to pan próbuje ręcznie sterować ,korzystając ze starych układów by zapewnić bezkarność swoim podejrzanym o przestępstwa pracownikom.Z czyjego parasola pan korzysta?

 38. Niezdecydowany

  K woli ścisłości nie głosowałem 21 października,ale teraz widząc co się dzieje oddam swój głos .Pan Piotr startował z KW.Ł owickie.pl,w piątek szukał poparcia w Pysze i Szmalu.Urząd wojta to nie jest piaskownica.Musi Pan jeszcze się baaaardzo dużo nauczyć a przede wszystkim dorosnąć.Do do czego się Pan posuwa to jest bardzo brudna kampania.Wręcz gowniarstwo.

 39. Mieszkanka gminy

  LUDZIE!!!OPAMIETAJCIE SIĘ!!!TO JEST OBRZYDLIWE!!!!

 40. Wójt Kosmatka gdzie??? Burmistrz Wolski gdzie? ???

 41. Zabity to był ksiądz Jerzy Popiełuszko przez twoich kumpli z SB do której wystąpiłeś dla kariery nie przewidując ze komuna padnie ! Intelektualistów do pały tam przyjmowali , musiałeś sie pare razy w łeb trafić bo normalny to ty nie jestes Adasiu

  • Każdy ma prawo być idiot ą ale przestań się wreszcie z tym obnosic marny WiN i e!!!

  • Czy ktoś wie gdzie jest dostępna monografia działalności SB w rejonie Łowicza i Skierniewic ?? Chętnie poczytam, bo nigdy nie wiadomo kogo się ma za sąsiada lub z czyimi dziećmi się pracuje ! ?

   • W każdej gminie było około 65 tajniaków i donosicieli ,dziś mają rodziny.To chyba tłumaczy wynik Ruty.W dzisiejszych czasach najcenniejsza jest wiedza i uzależnianie ludzi od siebie.

   • Czepiles się tego Tajnego Wspolpracownika i Kroliczkow a wyciągnij na światło dzienne brudy swojej rodziny tej bliższej i dalszej. To jest ciekawy materiał.Ludzie pamiętają.Jak się kupowało węgiel i kim był dziadek.Walnij się w czoło !

   • Zomo nie trafiłeś.Moja rodzina daleko stąd i w dodatku nie ma nic na sumieniu.Ani wtedy ,ani dziś.

 42. Czy ktoś jest zorientowany kto jest obrońcą Piotra K???? Czy ten sam mecenas co Włodzimierza T.???Chociaż myślę,że Piotra K. nie byłoby na niego stać.

 43. Do Krajewskiego!Jako zdradziecka morda i gorszy sort ,który ma zap……lać za miskę ryżu nie przyjmuję Twojego apelu.NIE POZWALA MI NA TO KLAUZULA SUMIENIA…K O N S T Y T U CJ A panie strażak.

 44. Oj ucieszą sie chłopaki na wiejskiej … I troche lepsze rzeczy niż czopki tam cie spotkają erotumanku ty nasz niegrzeczny ?

  • COSMOPOLITAŃCZYK

   O ile mnie pamięć nie myli to już tu ktoś robił przymiarki do wiejskiej grając tam koncert! To tłumaczyłoby wybitną znajomość panujących tam reguł!! Tak na marginesie musiało się podobać. Kończę tą jałową gadkę! Czuje się sprowadzony do poziomu intelektualnego przedmówcy i niestety zabity jego doświadczeniem.

 45. Adaś juz prawie 7 … Dzis nie przyszli ? Przyjdą przyjdą po 6 rano ? Szczoteczkę miej zawsze przy sobie ?

  • Przez tyle lat nie przyszli i nie przyjdą. Mart
   w się o siebie. I pamiętaj czopków się nie połyka je się wsadza w d… Być może dlatego te leki od psychiatry nie działają.

 46. Dobrze Ci radzę:siusiu,kupka,paciorek i ł u l u bo znowu jutro strzelisz sobie samobója chlopczyku.

 47. Adaś spisz nie dementujesz … brzuch urósł, ego nie moze bardziej ale pamiętaj o tym IPN enie . Rano zaczniemy pogłębiać twoja pamięć ?

 48. Idź już lulu chlopczyku,zobaczymy co jutro wymyslisz,kogo poprosisz o poparcie?

 49. Ważne Uwaga : Adam zrezygnuj sam tak jak odszedłeś z Policji … bo z SB sie nie odchodzi to jest w duszy to jest w sercu … Ten upadek bedzie straszny oszczędź sobie ? Grzyby ryby wspomnienia … Bardzo przytyłeś

 50. PSL nie popiera esbekow .

 51. A wójt Kosmatka gdzie??? ??? Piotrek wybrałeś najgorszą opcję!!! Kasiorek i Krajewski to pisuary na których bym się nie chciał zał.. ć.

 52. Piotrze,kandydatka PiSu też była pewna wygranej.Ba,już miała poobsadzane stanowiska w urzędzie i nawet przewodniczacego rady.Zapamiętaj :*PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM.Zatem zmień front bo myślę,że sromotnie się pogrąża sz.

 53. Przegrana ?

 54. Adaś to początek najgorsze nadchodzi … Miłych

 55. A z IPN u to cała gmina wypis dostanie kim był Adam Ruta

 56. Fascynuje mnie ten Ruta …czy ktoś go badał psychiatrycznie … Pewnie tak jak go do SB przyjmowali to musiał spełniać dużo psychopatycznych uwarunkowań … Do tych ktorzy go tu bronią jedno pytanie , czemu nie oświadczył ze nie był bandziorem z SB ktore własny naród za morde trzymało ?

 57. Panie psychiatro jak nie ma argumentow na prawdę to dezawuuje sie ( czyli robi głupiego ) tego ktory ta prawdę mówi ! To tez esbecka metoda ! Piotrek choc cie nie znam to zrób wszystko aby ten niegodziwiec psychopata nie wygral !?

 58. Do Byłego MO .Myślałam,że spotkałam się już ze studni ą ludzkiej głupoty.Ty udowodniles,że ta studnia nie ma dna.

 59. A ja tak tylko o tym wpisie gdzie padło słowo WYELIMINOWANI … eSBecja wlasnie eliminowała …zamykała biła mordowała jak Popiełuszkę ! Traut miał siedzieć Klimkiewicz ma siedzieć … Nie rozumiecie z kim macie doczynienia Łyszkowice

 60. R jest zwykłym komunistycznym siepaczem , bite dzieci na komendzie bici podwładni a Dorotka ile razy nosiła ciemne okulary … naciągane statystyki za to wyleciał za kłamstwo i okrucieństwo i bezwzględność !!! Choćby Piotruś przyznał sobie tysiąc takich nagród to przy tym psychopacie jest ANIolem !

 61. Dajcie sobie spokój.Po co tyle emocji.

 62. Kosiorek,Krajewski,Klimkiewicz-brak słów.Krajewski najpierw popierał PSL.Jak mu pan koniczynka załatwił posadę w straży i szkołę oficerska to się wypial na koniczynki i wychodzi w d…ę Pisdzielcom.Jeszcze trochę i karze pracować za miche ryżu.

 63. Marni kandydaci dający poparcie,żal mi Was biedne istotki.Poszło z kieszeni na płomienne programy i foty a poparcie społeczeństwa sięgające dna studni.Współczuję Wam Waszej WYGRANEJ.

 64. Mieszkanka gminy

  Do tych wszystkich,którzy obrzucacie Pana Rute paszkwilami ,mam pytanie:**kim jest dla Was człowiek,który sam przyznaje sobie nagrody?Na dodatek z PUBLICZNYCH pieniędzy???

  • doświadczony

   A kim jest człowiek ,który z publicznych pieniędzy robi sobie reklamy wyborcze,dojeżdża służbowym samochodem do roboty,przejmuje stawy na słupy itp.

 65. Wszyscy co tak obczerniają obecnego wójta niech pójdą do wielebnego aby przypomniał 8 przykazanie a p Piotr niech za proponuje swój program wyborczy bo jak do tej pory to posługuje się programem przywłaszczonym z kwartalnika gminy i może powie o wszystkich zarzutach a nie tylko okostce ułożonej przy GOK.I.S obecny wójt nikogo nie obczerni inie wchodzi w prywatne życie.tylko na każde zarzuty ipomówiena odpowiada na stronie gminy poczekajmy do połowy listopada jak zapadnie wyrok dla pana Piotra zobaczymy jaki będzie figo fago

 66. Mieszkanka gminy

  Ludzie!Otwórzcie oczy!Panie Piotrze niech Pan się opanuje.Czy nie stać Pana na czystą walkę na argumenty? Prowadzi Pan obrzydliwa kampanię.

 67. Tylko jednego Piotrek pewnie żałujesz ze 4 lata temu poparłes Rutę a on jak to esbek i człowiek mściwi za sam fakt ze startowałeś w wyborach postanowił cie zniszczyć i po sądach ciąga ale pamiętaj karma wraca jeszcze chwila i on tez poczuje co to tryby co mielą a zmielą go choć trybów szkoda bo sie wyjątkowo obrzydliwie ubrudzą !

 68. A jak wypadła”lokomotywa napedowa” psl bis sympatyczna pani Monika W?

 69. Jak widzę te pisuary to żygać się chce! Piotrek uciekaj bo zostaniesz obżygany.

 70. Pamiętam, jak Pan Ruta obiecywał przed wyborami, że będzie brał tylko połowę pensji. Zaiste, słowa dotrzymal !!!!

 71. Ty sie tak Zorro nie ciesz bo juz po tych czterech latach łapki takie czyste podobno nie są…

 72. Nie o jakichś tylko o Wójcie ! W normalnym i uczciwym kraju ktoś kto po zbrodniach typu morderstwo księdza Jerzego Popiełuszki zapisuje sie wlasnie dla kariery do zbrodniczej organizacji typu SB byłyby na zawsze wykluczony ze społeczeństwa a na pewno miałby zakaz sprawowania funkcji w samorządzie i administracji . Prawo dla PIS łowickiego ze zdecydowanie popierając pana Piotra Klimkiewicza przeciwstawia sie tej hańbie niepamięci ktora dotknęła cześć wyborców w Lyszkowicach !

 73. Ludzie, Wy o jakichś SBkach piszecie, bo nie macie się do czego doczepić. Pomyślcie trochę. Ta osoba nie nadaje się na wójta. Na szczęście pierwsza tura pokazała, że wyborcy patrzą trochę dalej, a gmina nie kończy się na lyszkowickim parku.

  • Ale gmina po 4 latach rządów wypompowała wielką kasę na fanaberie wójta :altanka koło GOKiS(122tysiące),pompy ciepła(2mln.długu w banku ,zamiast podłączyć gaz),przełożenie kostki w parku+parę ławek i lamp( ok.600tyś),a teraz boisko w GOKis (miało kosztować 100tyś, a teraz ponad 500 000 zł) .Gdzie była Rada Gminy?

   • A mi się bardzo podoba 🙂

    W parku w końcu ładnie i widno. Altanka też niczego sobie. Łyszkowice przez te 4 lata zyskały na przytulności. Do Łyszkowic przyjeżdżam raz/ dwa razy na miesiąc. Za każdym razem jak przyjeżdżałam miło było popatrzeć jak Łyszkowice stają się ładniejsze.

   • W parku widno do wyborów ,a altanka za taką kasę? Tyle kosztuje dom z dachem w stanie surowym , nie altanka.

   • A jaka gwarancja, że pan K. taki nie będzie?

 74. Wywalili eSBeka z policji emeryturkę obcięli do normalnej roboty sie to nie nadaje to na fotelik chce wskoczyć i rządzić rządzić rządzić , szkoda gminy z województwa kasa żadna nie przyjdzie bo kto takiemu z taka przyszłością da ?

  • Wywalili dyrektora z GOKiSu, zarobki obcięli, do normalnej roboty się to nie nadaje to na fotelik chce wskoczyć i rządzić rządzić rządzić , szkoda gminy z województwa kasa żadna nie przyjdzie bo kto takiemu z taka przyszłością da?

 75. Jakoś niedawno obecny kandydat udzielał wywiadu NL że nie jest karierowiczem i krętaczem, tylko uczciwym człowiekiem… Piotrze to podejdź do wyborów uczciwie a nie pokazując jaki ty jestes “krystalowy” a inni są be… Stań do walki z honorem a nie próbujesz kupić sobie głosy…

  • Czy to prawda ,że pracownicy UG roznosili gazetkę gminną z materiałami wyborczymi wójta(za gminną kasę) po firmach w Łyszkowicach.Czy to prawda, że przed wyborami odbywały się w gabinecie wójta spotkania z pracownikami nakłanianymi do załatwiania głosów na pracodawcę?

 76. Tez tak mysle ! Młodzi na Piotrka głosują i bo smród komuny od esbe czuja !

 77. Lepszy taki młody i uśmiechnięty życzliwy ludziom niż taki co pałką i kajdankami w SB wymachiwał !

 78. A przypominacie sobie aferę rozporkowa jak to komendant w lesie koło Nieborowa przez podwładnych został nagrany … Zamiecione pod dywan ale moze gdzies te taśmy sa ?ha ha

 79. Co to za argumenty, że przed wyborami ktos kogos chce wkopac w bagno.. Przepraszam, w bagno to sie wkopuja sami ludzie, ktorzy nie znaja sie na tym co robią

 80. To prawda z tym SB i metodami ktore stosowali . Skompromitować obrzucić błotem oskarżyć szantażować to potrafili perfekcyjnie . Ktoś kto w latach 80 po stanie wojennym do wstąpił wiedząc ze służą komunie i ruskim nie moze byc dobrym człowiekiem ! Tu nie o PIS chodzi tylko o honor gminy !

 81. Jaki kandydat takie poparcie.Nawet nie splune bo śliny szkoda.

 82. Mieszkaniec Łyszkowic

  Polecam Piotrowi zatrzymać się chwilę i przemyśleć , czy ma predyspozycje , wiedzę , doświadczenie i czas aby zarządzać ludźmi i poprowadzić tak duże przesiębiorstwo jakim jest GMINA.

  • A co tu myslec. Wiadomo, ze nie ma i nie beda mu potrzebne. Na szczescie. Chlop nie wie na co się garnie i myśli, że ludzie za niego wszystko zrobią. Nie zrobią.

 83. Ten by i z diabłem się porozumiał żeby tylko ktoś poparł tą śmieszną kandydaturę

 84. Świetny kandydat na wójta…

  Nigdy nie widziałem by ktoś tak zażarcie starał się o stołek. Zastanawia mnie jedno. Zainteresowanych proszę zapoznać się z artykułem:
  https://lowiczanin.info/byly-dyrektor-gokis-stanal-przed-sadem/
  Jest tam napisane iż obecny sołtys, kandydat na wójta, będąc dyrektorem GOKiS’u przyznał sobie nagrody i premie motywacyjne o łącznej wartości 5 170, 90 złotych. Na końcu artykułu znajduje się również informacja, że premie motywacyjne oraz nagrody zostały zaś zwrócone do Urzędu Gminy- co jest jednoznacznym przyznaniem się, że taka sytuacja miała miejsce.

  • Zastanawia mnie ile tych pieniędzy przeznaczy na siebie będąc wójtem.
   Pragnę tylko dodać, że te pieniądze to w większości pieniądze mieszkańców gminy Łyszkowice. Ciekawi mnie kim są zwolennicy pana Piotra K. Czy są to osoby którym oferował alkohol przed sklepem w zamian za głosy? Może są to osoby którym oferował coś więcej gdy już tym wójtem zostanie? Stanowiska? Układy?
   Hmn..

   Panie K. odnośnie tych wszystkich obietnic, które pan składa w Social Mediach; nie wystarczy panu życia by je wszystkie spełnić, a tym bardziej środków.

   • Dziwi mnie, że są ludzie wierzący w uczciwość tego kandydata, któremu prawdopodobnie brakuje pieniędzy na własne korzyści lub (może) na rozwój zespołu? 😉

  • doświadczony

   Widzę,że wyrok już wydałeś.Nie oceniaj bo ciebie ocenią.Może to być szybciej niż się spodziewasz.

 85. Przypomnijcie sobie jak to niby przypadkowo Traut zarzuty przed wyborami dostał a polowanie na klimczaka tez przed wyborami sie zaczęło … To sa wlasnie metody walki o stanowisko ktore stosuje AR , dobra esbecka szkoła . Z księdza Jerzego Popiełuszki choć go zabili tez pijaka robili !!!

 86. Tonący brzytwy się chwyta!

 87. Sorry,ale ten to się zaraz zesra normalnie.

 88. A co Wy kandydaci myślicie,że my Wyborcy nie mamy swoich rozumow?Uważacie,że macie prawo nakazywać nam na kogo mamy głosować?Możecie pocałować nas w dupe.Rynsztok!!!

 89. To już jest niesmaczne… Bardzo bezpartyjny,a chwyta się czego można.

 90. Bravo za mądre i zdecydowane poparcie dla kandydata ktory zmierzyć sie musi z eSBekiem , ktory służył do końca w organizacji odpowiedzialnej za zamordowanie księdza Jerzego Popiełuszki .

  • Hahahahahaha, zejdź na ziemię

  • Nie mieszaj religii do polityki,bo niby jesteś krzescijanin a ziejesz nienawiścią .

   • Zainteresowany mieszkaniec

    Zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki to nie mieszanie religii do polityki tylko fakt ! Organizacja w której czynnie pracował AR zabijała ludzi ! To bolesne że tacy ludzie mogą czynnie sprawować funkcję państwowe! Wstyd! Precz z komuną oraz układami w naszej gminie!

 91. Wyciszenia konfliktów? Boją się o tyłki!

 92. To się już robi żałosne

 93. Dajcie spokój. Kandydat, który nie zna języka polskiego i wali byki, że hej! Nawet marni dziennikarze piszący te tendencyjne artykuły robią błędy typu: “innym gminą”. A pamiętacie festynowe “kokardy”? Amatorka!

 94. Oj Klimek parcie na stołek masz. To z jakiej partii startujesz, zdecyduj się chłopie

 95. Dobrze ze śmieszne łowickie.pl dostało po łapach ..

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.