Czy mem na stronie łowickiego PiS, który tydzień temu wywołał w internecie burze, to rodzaj internetowego sabotażu? Tak widzą to lokalni działacze partii.

Przypomnijmy, że w zamieszczonym pod datą 1 stycznia (po godzinie 1 w nocy) wpisie na profilu partii, znalazła się grafika, w której poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka został przedstawiony w bawarskim stroju ludowym, a co ważniejsze – z wąsem jednoznacznie kojarzącym się z Adolfem Hitlerem.

Marcin Kosiorek, lider łowickich PiS, przysłał nam dzisiaj, 31 stycznia, oficjalny komunikat, w którym zapewnia, że za zamieszczenie mema odpowiada ktoś spoza struktur powiatowych partii.

„W związku z sytuacją jaka miała miejsce na portalu społecznościowym Facebook na profilu Prawo i Sprawiedliwość Łowicz i pojawieniem się internetowego mema związanego z posłem partii opozycyjnej informujemy, iż pracujemy nad wyeliminowaniem błędów na profilu, który padł ofiarą ingerencji zewnętrznej” – czytamy w komunikacie.

Marcin Kosiorek zapewnia też w oświadczeniu, że łowiccy działacze utracili kontrolę nad pojawiającymi się tam informacjami i nie mogli ingerować w treści znajdujące się na nim (pojawiały się komunikaty o błędach, co wskazywało na ingerencję osób trzecich). – Niestety, zbagatelizowaliśmy to – przyznaje – dlatego też przyznajemy się do błędu, że nie zareagowaliśmy, nie mogąc tego kontrowersyjnego mema usunąć poprzez wcześniejszą likwidację profilu. Naszą intencją nie jest i nigdy nie było obrażanie kogokolwiek.

Profil powstał przed wyborami samorządowymi i był prowadzony przez sympatyków partii z Łodzi. Działacze z Łowicza mieli do niego dostęp, ale miało go też dużo więcej osób.

17 komentarzy

 1. Panie Kasiorek proszę złożyć do prokuratury zawiadomienie a nie krętactwo uprawiać!

 2. PiS łowicki podzielony. Hehehehe. Pozamiatane.

 3. I ktoś, kto ma wiedzę na temat prowadzenia takich profili ma w to tłumaczenie uwierzyć? Przepraszam, ale proszę wymyślić lepszą “legende”.

  • nie dosyć że ten PIS Łowicki podzielony to jeszcze tak dano ciała że to się całkowicie rozleci a wybory samorządowe blisko i tak sobie strzelić w kolano.

 4. Ta sprawa smierdzi i powinna sie tym zajac milicja obywatelska(?!)

 5. Lze elity pokazaly jak sie traktuje przeciwnikow politycznych

 6. Żenada jak cały ten PiS(du) ?

 7. Łże jak Pi(e)S.

 8. A Sing jest łysy i na zwolnieniu przychodzi na sesje

 9. Ciekawe czy Marck Zuckenberg wie, że mu portal szwankuje i bugi przeszkadzają w administracji kontami… Z drugiej strony, ciekawe też jak to się stało, że nagle mimo przejęcie FB przez “obcych” i wyskakujących błędów, grafika w trymiga znika?

 10. Zenada.Panie Kosiorek,suweren pana rozliczy w najblizszych wyborach.

 11. a świstak siedzi i zawija w te sreberka. Żenujące tłumaczenie, żenującego dyrektora

 12. konto została zhakowane

 13. Wcześniej informował, że profil PiS Łowicz USUWAMY. Wynika z tego jasny związek przyczynowo-skutkowy i wiedza, kto jest jego administratorem. Mając tę wiedzę można ustalić kto opublikował post z Budką, jak i inne dotyczące m.in. PSL i posła Bejdy. Chcesz się wybielić to podaj dane tych osób, a nie ogólnikowe info o ataku hakerskim i kimś spoza partii. Nikt w to nie wierzy i wygląda na to, że kryjesz sam siebie.

 14. Dziecinne tłumaczenie. Pewnie im się niesmaczny żart podobał i śmiali się do łez.

 15. Po co się z takich bzdur tłumaczyć?

 16. Jeśli tak było to dlaczego nie złożyliście sami zawiadomienia do prokuratury???