Zarząd Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Łowiczu na dzisiejszej konferencji prasowej, 18 grudnia, poinformował, że partia zamierza wystawić własnego kandydata na burmistrza.

Dotychczasowy burmistrz Krzysztof Kaliński w zbliżających się wyborach samorządowych nie może więc liczyć na poparcie PiS.

Konferencja prasowa PiS w Łowiczu
Konferencja prasowa PiS w Łowiczu

Mimo, iż konkretne nazwisko kandydata nie padło, szef powiatowych struktur PiS Marcin Kosiorek,  odpowiadając na jedno z pytań, powiedział, że on sam nie będzie kandydatem na burmistrza.

Ponadto PiS poinformował o utworzeniu nowych komitetów terenowych w powiecie oraz zakończonych wyborach struktur powiatowych.

Przewodniczącym łowickiego PiS jest – tak jak do tej pory – radny powiatowy Marcin Kosiorek, skarbnikiem radny powiatowy Piotr Gołaszewski, a sekretarzem Małgorzata Wojciechowska. Ponadto członkami zarządu powiatowego zostali: Dariusz Kosmatka, Jakub Wolski i Wojciech Miedzianowski.

PiS postanowił utworzyć 3 komitety terenowe, dla których strukturą nadrzędną jest struktura powiatowa.

W skład terenowego Komitetu Księżackiego wchodzą gminy: Zduny, Bielawy, KIernozia, Chąśno i Kocierzew. Przewodniczącym zarządu został Wojciech Miedzianowski, skarbnikiem Zbigniew Liberski, sekretarzem Marzena Pokora.

W skład zarządu terenowego Komitetu Ziemi Łowickiej obejmującego swoim zasięgiem miasto Łowicz, gminę Łowicz i Domaniewice wchodzą: przewodniczący Piotr Gołaszewski, sekretarz Magdalena Woźniak, skarbnik Jakub Wolski.

W zarządu terenowego Komitetu Nieborów – Łyszkowice wchodzą: przewodniczący Dariusz Kosmatka, skarbnik Krzysztof Kubel, sekretarz Krzysztof Miodek.

68 komentarzy

 1. Kosiorek mas mój głos,jestem po Waszej stronie

 2. Tak trzymajcie moi drodzy. W końcu moja ekipa będzie rządziła tym miastem.

 3. Kiedyś byłem mieszkańcem tego grodu – jestem szczęśliwy że przestałem być 🙂

 4. Prosimy partie PIS o wystawienie kandydata na stanowisko Wójta w gminie Łyszkowice żeby w końcu ta gmina zaczęła się rozwijać

 5. W gm. Nieborów to kampania będzie najdroższa w całym powiecie. Kogo będzie na nią stać??? Ma być 3 lub 4 kandydatów.

 6. Już się boję, jak widzę, że taka ekipa może rządzić naszym miastem.

 7. Brawo Kosior, rozwal ten łowicki układ

 8. Niektórzy są od myślenia , a niektórzy od gadania.

 9. Nie pozwólmy żeby PIS opanowała Łowicz!
  Idźmy na wybory i zagłosujmy przeciw.

 10. Dlaczego Gołaszewski nic nie powiedział? I nie miał krótkich spodenek?

 11. Koło Nieborów- Łyszkowice tych dwóch to sami emeryci!

 12. Pora na Dobra zmianę w Łowiczu. Marcin, Kuba, Piotr i inni do boju. Wymiećcie PO-SLD-PSL-i inne wąsate układy.

 13. Brawo panowie zmieńcie to miasto pełne układów, dzieci SB-ków i pożal się Boże biznesmenów.

 14. Ludzie idźcie na wybory i zagłosujcie bo jeszcze jedna kadencja Kalińskiego i cały Łowicz będzie wyglądał jak budynek klubu Pelikan – czyli barak. 11 letni dorobek Burmistrza. Porażka

 15. Kosior. Wydrukuj sobie w powiększeniu to zdjęcie jak Wolski czyta a Ty stoisz z lewej strony. Zerknij jaki masz debilny wyraz twarzy. To nie fotomontaż. Taki jesteś zawsze. Jak się poprawisz z przyjemnością na Ciebie zagłosuję.

 16. Wypisywanie na forum nic nie zmieni. Na atak jest kontratak. Żeby zmienić trzeba zacząć od siebie. A więc: uczymy się języków , ekonomii, rozwijamy własną firmę czy specjalizację. Będziemy najlepsi, to drugi będzie najbardziej przegrany. Wesołych Świąt

 17. Ludzie ogarnijmy się i nie pozwólmy żeby ta partia opanował nasz Łowicz!
  Idźmy na wybory i bądźmy #antypis

 18. OLO! MAMY CIE!

 19. Z PIS to tylko Kosiorek a reszta to sympatycy z łapanki ot to cały PIS Łowicki i co oni mogą zrobić. Ten Zarząd to zwołany na potrzeby wybrania Kosiorka na funkcje przewodniczącego tylko czego ?

 20. Po komentarzach widac jak niskim poziomem rywalizacji karmią się mieszkańcy Łowicza…obrażanie, pomówienia i wyzwiska od Down’ow. Żenada. Brawo dla formacji PiS za konferencje, brawo za pomysł i odwagę.

 21. W końcu coś się dzieje. Przegonić wąsacza.

 22. Brawo. Jedyna partia w powiecie łowickim, która nie musi wstydzić się za swoich liderów. Powodzenia

 23. Idziemy na wybory. Aby nie na (Psis).

 24. Brawo dla gazety! Opluwanie ludzi w komentatzach to misja chrześcijanina Waligórskiego. Bez reakcji redakcji. Piękne świadectwo odnowy w duchu

 25. przez 11 lat PIS popierał Kalińskiego, czyli w części Kaliński realizował program PIS-u- czego nie zrealizował Kaliński że dziś traci poparcie PIS-U , odpowiedź jest prosta a no nie dał posadek. Tu nie o program idzie m nie o nowe twarze ale o posadki. Jak PIS z Łowicza się nie obudzi to rozstanie z Kalińskim skończy się tym ,że wybory wygra zupełnie ktoś inny a wam będzie wstyd o ile go ktoś posiada

 26. Oglądając te foty – przerażający widok – Smutasy bez empatii i wiary.

 27. Panie radny Kosiorek, szefie struktur i Zarządu (aż ciarek dostaję, bo tak kiedyś się to zwało), dlaczego Ciebie i tych ze zdjęć tak mieszkańcy Łowicza i powiatu łowickiego nie lubią? Widzę to po komentarzach.

 28. Właśnie tak na głuchych prowincjach się dzieje czerwone kameleony zmieniają kolor pancerza na granatowy , w ślipiach i na długich wrednych jęzorach stara śpiewka.Prawdziwi pisowcy łowiccy wychodzić z ukrycia, brać kije i przegonić te parszywe chałatajstwo.

 29. Tacy jak Ci, na powyższych zdjęciach, kompromitują ideały PiS.

 30. Super, nie mieliśmy jak zebrać pieniędzy na schronisko w Łowiczu, teraz wystarczy pozwać plujących anonimowo na ludzi frustratów. Po IP nastąpi lokalizacja, później sprawy i nawiązki na rzecz schroniska. Więcej niż 5000 zł. od głowy się nie wygra ale dla piesków to i tak bardzo dużo. PiS średnio mnie bawi ale nienawidzę chamstwa w gnoju po kolana. Za dużo agresji w wypowiedziach. Co na to redakcja?

 31. Nie przepadam za tym całym pisem, ale wygląda to ciekawie. Będę się temu przyglądać.

 32. No to byłby.wtyd gdyby nie wystawili.swojego kandydata. Brawo!

 33. Nareszcie ktoś zrobił profesjonalna konferencje, teraz potrzeba jeszcze profesjonalnych dziennikarzy a ta kampania będzie warta obserwowania. PiS pokazuje nowa twarz, ciekawe co pokarze reszta.

 34. Z tego co wiem to Selenta jest u Morawieckiego “Wolni i … coś tam. Jedno i to samo!

 35. Ten z brodą chyba za dobrą dietę pobiera albo wyprał marynarkę na własną rękę, bo szkoda było 20 zł na pralnię chemiczną 🙂 ten z lewej na 1. zdjęciu chyba jakiś nieszczęśliwy 🙂 Jeden fakt: kandydatem na burmistrza będzie wielki nieobecny – obecny przewodniczący RM. Myślę, że nie jest na straconej pozycji, ale Kaliński chyba jednak powinien jeszcze raz się obronić.

 36. Brakuje mi w tym zestawieniu przedsiębiorcy Krzysztofa Selenty?

 37. Brawo Panie i Panowie! Ciesze sie niezmiernie ze w strukturach tej partii pojawiaja sie liczne nowe twarze a przede wszystkim jest duzo mlodych osob 🙂 mysle ze dobrze to wroży dla naszego miasta. Pozdrawiam

 38. Jeszcze nie jest znany ostateczny kształt kodeksu wyborczego, a tu już zamknięto listy kandydatów???

 39. i jeszcze jedno, Wolski co się z tobą stało, Kosiorek 2 nic dodać nic ująć! (łach)

 40. Pnie Kosiorek zniknij Pan z życia tego miasta, jest Pan zwykłym oszołomem! nie trawi Pana 97% mieszkańców naszego małego Miasteczka!

 41. po co M Trzoska chce być burmistrzem….
  przecież się nie nadaje

 42. Faktycznie płomienne wystąpienia. Jaka stylistyka i retoryka hehe czyżby korepetycje z fizyki panowie odbyli? dynamika i dynamika? Przypisywanie sobie nie swoich zasług? Co w kwestii wiaduktu panowie zrobili? Szkoda, że zapomnieli jak po „prośbie” do burmistrza przychodzili. Krótką mają pamięć… a zgoda na użycie herbu miasta była? Oj oj chyba będzie grubsza afera.

 43. O kurcze – jakie płomienne wystąpienia. Strach się bać

 44. PiS idzie po swoje. To jasne. Żadne zaklęcia i wpisy po 22 tego nie zmienią.

 45. Kiedyś był problem z wycinanką. Czyżby teraz szykował się nowy z herbem Łowicza?

 46. Czy juz ustalono który z tych wspaniałych ludzi będzie zbierał plakaty na mieście po wyborach ?

 47. Bocheńskie ORMO preferuje Pan Marcin Kosiorek. Żeby je tępił, ale preferuje ORMOwski terror na ul. Słowackiego. Tam nikt nie ma prawa prowadzić działalności gospodarczej na zasadzie żeby sąsiadowi ORMO krowa zdechła.

 48. Poczekamy co powiedzą wyborcy? Myślę że oni też myślą. Za czasów Kalińskiego Łowicz “trochę” się zmienił. Ale nowy jak będzie przedsiębiorcą to wygra, ale jak będzie politykiem to wyborcy go ocenią.
  Łowicz bardziej wyludnieje, (Kaliński tworzy nowe parkingi), a bocheńskie ORMO nie przyniesie zaszczytu.

 49. 1. Kto to jest Marcin Kosiorek?
  2. Czy Rada Miejska w Łowiczu wyraziła zgodę na posługiwanie się przez partię herbem miasta?

 50. Jan sie spial i pierdnal

 51. Same asy,tylko na burmistrza,śmiech na sali?a stary kosmatka do pisu się wepchnął teraz?wszyscy do korytek ,smutne to…,

 52. W ratuszu już trzęsą portkami. Co widać poniżej.

 53. Chruściel nie kompromituj się tymi wklejankami.

 54. Asy polsatu !

 55. PIS Łowicki to taki zlepek ludzi , jak nie sympatyk to z łapanki. Z tym przywódcą nigdy nie zrobią dobrej roboty szkoda czasu . Co do Kalińskiego to tylko mogą pomarzyć o takim kandydacie ale trzeba się odwdzięczyć za to co nie poszło z fuchą dla K.

 56. “Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, nowym starostą łowickim został wybrany Krzysztof Figat z PSL. Wicestarostą został wybrany Dariusz Kosmatka z Koalicji Ziemi Łowickiej, a w skład Zarządu weszli także, jako pozaetatowi członkowie, Michał Śliwiński, Krzysztof Janicki oraz Mieczysław Szymajda…”
  https://lowiczanin.info/krzysztof-figat-nowym-starosta-znamy-sklad-zarzadu/

 57. “Z naszych informacji wynika, że PSL oraz jego sojusznicy mają dużą szansę przejąć władzę. Do swego obozu pozyskali oni wstępnie wiceprzewodniczącego rady Mieczysława Szymajdę z PiS oraz Dariusza Kosmatkę, członka Zarządu Powiatu Łowickiego z KZŁ … ”
  http://lowicz.naszemiasto.pl/artykul/krzysztof-figat-nowym-starosta-lowickim-opozycja-przejmuje,1279523,art,t,id,tm.html

 58. Ten z brodą to ma marynarkę od młodszego brata?

 59. Z czego utrzymuje się radny Kosiorek?
  Czy z 500+, diety radnego i pracy z nadania?
  Należy dobrze wczytać się w jego oświadczenie majątkowe.

 60. Proponowałbym sprawdzić czy Panowie byli w tym czasie w pracy? Czy może zrzekli się tej części wynagrodzenia, kiedy nie uczestniczyli w tym czasie w pracy? Hehe nie zdziwiłoby mnie gdyby teraz nagminnie składali wnioski urlopowe 🙂

 61. Odkąd definicją krzyżyka jest bohomaz , to wystarczy że na listach wyborczych będzie bohomazów wiele w wielu kratkach, a SUPER KOMISJA już postara się ustalić komu przypisać właściwy bohomaz.

 62. Kasiorki a kto na Wasze dietki będzie pracował?
  Sami biegać z ulotkami i plakatami.
  Na burmistrza proponuję Chałuja lub Kosiorka – same tuzy.

 63. jeden lepszy od drugiego. szkoda, ze kosiorek nie strtuje, ale boi się porażki nie dziwię się za tę strategię (przepraszam plagiat) za którą przytulił 13 tysiecy złotych też bym bał się porażki

 64. Nieroby i karierowicze.