Ósma odsłona ligi okręgowej

20:30, 16.09.2020 Gogo Aktualizacja: 21:27, 16.09.2020

Tylko trzy zespoły z Ziemi Łowickiej awansowały w ligowej tabeli po 8. kolejce spotkań: SKF Zryw Wygoda, LKS Korona Wejsce i LKS Pogoń Bełchów. Na swoich dotychczasowych pozycjach pozostały GKS Olimpia Chąśno i KS Pelikan II Łowicz, zaś LZS Victoria Bielawy zanotował spadek.

Zryw Wygoda znalazł sposób na Juvenię i już w pierwszej połowie wyszedł na trzybramkowe prowadzenie. W drugiej odsłonie coraz lepiej radził sobie z rywalem znacznie powiększając przewagę, aż gwizdek sędziego zakończył mecz przy wyniku 10:0. Niekoronowanym królem strzelców w tym spotkaniu był Mateusz Krysiak, który zdobył aż cztery bramki. Oprócz niego na listę strzelców wpisali się kolejno: Rafał Kowalczyk, Kacper Rześny, Michał Adamczyk, Michał Fabijański i Krzysztof Zwoliński po strzale samobójczym.

- Spełniliśmy plan założony przed meczem, żeby prowadzić grę i szybko otworzyć mecz i to było naszym kluczem do sukcesu. Jeszcze na początku drużyna gości starała się zagrozić naszej bramce i były dwa rzuty wolne blisko pola karnego, na nasze szczęście niecelne. Z upływem minut coraz bardziej było widać naszą przewagę, co udokumentowaliśmy kolejnymi  bramkami. Teraz czeka nas ciężki mecz w Jeżowie, ale jedziemy z pozytywnym nastawieniem - skomentował Sebastian Sumiński, trener SKF Zryw Wygoda.

Zespół trenera Sumińskiego awansował o jedno oczko i obecnie znajduje się na pozycji szóstej z dorobkiem szesnastu punktów.

Dużo mniej bramek padło w meczu pomiędzy Koroną Wejsce a Manchatanem Nowy Kawęczyn, ale wystarczyło, aby jedna z drużyn osiągnęła zwycięstwo. Szczęśliwi z boiska schodzili podopieczni trenera Michała Dobrzyńskiego, pokonując rywala 2:1, choć jeszcze do przerwy gra była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 1:1. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła z rzutu karnego, którego wykonawcą był Piotr Buczek, zaś strzał na wagę trzech punktów oddał Eryk Woliński. Punkty wyniesione z meczu pozwoliły wskoczyć Koronie z miejsca dziewiątego na pozycję siódmą. Swojego zadowolenia z odniesionego zwycięstwa nie krył trener Dobrzyński:

- Bardzo zaciekle i otwarte do końca spotkanie, na niezłym poziomie. Zagraliśmy bardzo pewnie w obronie i wykorzystaliśmy dwie z trzech dogodnych sytuacji bramkowych. Z każdym meczem gramy rozsądniej i bardziej dojrzale, czego nam brakowało. W środę jedziemy do Słupi walczyć o zaległe punkty i teraz skupiam się głównie na tym. Gratulacje dla zespołu za postawę i walkę do końca…

Sukcesem zakończyli pojedynek na boisku podopieczni trenera Marcina Rychlewskiego, do którego w znacznej mierze przyczynił się Damian Gendek. Po jednobramkowej przewadze osiagniętej w pierwszej połowie, w drugiej odsłonie pozwolili sobie na większą swawolę, co pozwoliło podwyższyć wynik o cztery bramki i ostatecznie schodzili z boiska wygrywając 5:0. Cztery spośród pięciu bramek zdobył Gendek, a jedna strzelił Aleksander Bartosiewicz.

- Dobry mecz w naszym wykonaniu. Świetny występ zaliczył Damian Gendek, który strzelił cztery bramki. Ogólnie cały zespół zagrał bardzo dobrze - opowiedział Marcin Rychlewski, trener LKS Pogoń Bełchów.

Pogoń awansowała w ligowej tabeli o cztery oczka, na pozycję dziesiątą.

Udany występ, zakończony dwubramkowym prowadzeniem,  mają również za sobą zawodnicy Olimpii Chąśno. W rozegranym meczu zespół trenera Jarosława Burzykowskiego pokonał Mazovię Rawa Mazowiecka 4:2. Od skutecznego strzału rozpoczęła Mazovia, ale jeszcze przed przerwą Olimpia przejęła prowadzenie, za sprawą bramek zdobytych przez Kamila Janikowskiego i Burzykowskiego. W drugiej połowie ekipa z Chąśna podwyższyła wynik na 4:1, ale w doliczonym czasie Mazovia jeszcze zmniejszyła straty strzelając drugiego gola. W efekcie mecz zakończył się wynikiem 4:2. Skuteczne strzały dla Olimpii oddali w drugiej połowie Jakub Szczapa i Kamil Gać. Niestety osiągnięte zwycięstwo nie przełożyło się na awans zespołu w ligowej tabeli i nadal pozostają na miejscu jedenastym.

- Mieliśmy w tym meczu mnóstwo sytuacji, chociaż zagraliśmy w okrojonym składzie. Brawa dla całego zespołu. Tracimy bramkę po przypadkowym rykoszecie w polu karnym, gdzie piłka trafiła do niepilnowanego zawodnika z Rawy Mazowieckiej, na szczęście szybko odpowiadamy i na przerwę schodzimy prowadząc 2:1. Gracze z Rawy po przerwie zaatakowali, jednak to my zdobyliśmy bramkę na 3:1. Później kontratak zakończony bramką i mamy spokojniejszy wynik 4:1. W doliczonym czasie wykorzystany rzut karny dla gości - podsumował Jarosław Burzykowski, trener GKS Olimpia Chąśno.

Na dotychczasowym miejscu w klasyfikacji generalnej rozgrywek pozostaje również zespół trenera Pawła Kutkowskiego, mimo że wyszedł z meczu z trzema punktami. Biało-zieloni pokonali Olimpię Jeżów 3:1, a do sukcesu drużyny przyczynili się Kuba Jóźwiak, Mateusz Kardas i Adrian Musialik, strzelając po jednej bramce. Na cztery minuty przed końcem Olimpia zdobyła bramkę kontaktową.

- Mecz był pod naszą kontrolą, od samego początku aż do końca. Warto zwrócić uwagę na to, że przeciwnik był nastawiony na obronę i grę z kontrataku, chociaż my szybko niwelowaliśmy te kontrataki. Był taki moment w pierwszej połowie, że przeciwnik pod jej koniec, mógł nawet zdobyć bramkę, bo w tym momencie mecz delikatnie wymknął nam się spod kontroli, natomiast w 90 % to my go kontrolowaliśmy. Niezłe tempo gry, wynik zadowalający, tak więc trzeba się z tego cieszyć. Szkoda tylko, że  przeciwnik uzyskał bramkę w końcówce, po naszej dekoncentracji, bo mogliśmy tego uniknąć. Ale będziemy wyciągać wnioski i pracować, żeby ta koncentracja nie uciekała do końca spotkania. Trzeba dopisać trzy punkty i brnąć dalej w ligę i mam nadzieję, że skutecznie, biorąc pod uwagę, że za chwilę zaczynamy Puchar Polski - ocenił Paweł Kutkowski, trener KS Pelikan II Łowicz.

Bez punktów wyszła z meczu Victoria Bielawy, przegrywając spotkanie z Wołuczą 0:7, a to spowodowało spadek w ligowej tabeli o jedno miejsce.

8. kolejka ligi okręgowej - grupa IV:

• SKF Zryw Wygoda - LUKS Juvenia Wysokienice 10:0 (3:0); br.: Rafał Kowalczyk (18), Kacper Rześny 2 (31 i 41), Krzysztof Zwoliński (45 samobójcza), Mateusz Krysiak 4 (56, 78, 78 i 80), Michał Adamczyk (75) i Michał Fabijański (89).
    Zryw: Bartłomiej Grzegory - Patryk Sekuła (50 Błażej Miazek), Tomasz Wudkiewicz (46 Mateusz Krysiak), Dorian Nasalski, Szymon Panek (70 Sebastian Sumiński) - Michał Adamczyk, Rafał Kowalczyk - Wojciech Guzek, Jan Sejdak (59 Bartosz Tomaszkiewicz), Hubert  Kania (65 Michał Fabijański) - Kacper Rześny (66 Sebastian Sobieszek).
  • GKS Olimpia Chąśno - RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 4:2 (2:1); br.: Kamil Janikowski (41 karny), Jarosław Burzykowski (43), Jakub Szczapa (53) i Kamil Gać (63) - Adrian Czarnecki (26) i Rafał Sadowski (90+3).
    Olimpia: Oktawian Zimny (90 Kacper Kwiatkowski) - Jakub Gać, Damian Janik, Robert Czarnota, Rafał Kołaczyński - Marcin Matuszewski (85 Kamil Lenarczyk), Bartłomiej Skoneczny (80 Jakub Brzozowski), Kamil Janikowski, Jakub Szczapa - Jarosław Burzykowski (70 Sebastian Witkowski), Kamil Gać (75 Marcin Grocholewicz).
  • KS Pelikan II Łowicz - GLKS Olimpia Jeżów 3:1 (1:0); br.: Kuba Jóźwiak (18), Mateusz Kardas (47) i Adrian Musialik (56) - Sebastian Pałygiewicz (86).
    Pelikan II: Eryk Niemira (62 Mikołaj Pietrzak) - Patryk Papuga, Krystian Rutkowski, Dawid Konikowski, Kuba Jóźwiak - Hubert Matyjas, Damian Kozieł - Tomasz Kolus (60 Jonatan Politowicz), Mateusz Kardas (65 Piotr Strycharski), Marcel Wnuk - Adrian Musialik.
  • LKS Korona Wejsce - GKS Manchatan Nowy Kawęczyn 2:1 (1:1); br.: Piotr Buczek (36 karny) i Eryk Woliński (87) - Szymon Jaworski (23).
    Korona: Patryk Żaczek - Piotr Olkowicz, Eryk Woliński, Mateusz Szafarowicz, Paweł Burzyński - Mateusz Klimczak (55 Mateusz Buczek), Łukasz Sejdak - Kamil Bogusz, Luiz Felipe de Lima E Silva, Mariusz Zydlewski - Piotr Buczek.
  • LKS Pogoń Bełchów - LZS Macovia Maków 5:0 (1:0); br.: Damian Gendek 4 (20, 65, 72 i 85) i Aleksander Bartosiewicz (50).
    Pogoń: Jan Ruciński - Bartłomiej Płuszka, Mariusz Bakalarski, Maciej Grotkowski, Kacper Antos (70 Andrzej Bakalarski) - Dawid Matyjas, Wiktor Matyjas - Aleksander Bartosiewicz (65 Mateusz Stefański), Michał Brandt, Miłosz Kubel - Damian Gendek.
  • LZS Victoria Bielawy - GLKS Wołucza 0:7 (0:6); br.: Mateusz Dzikowski 4 (8, 29, 40 i 55), Patryk Dębski (16), Adam Stankiewicz (32) i Damian Kozik (43).
  • MLKS Widok Skierniewice - GLZS Pogoń Godzianów 2:0 (0:0); br.: Kacper Orysiak (77) i Maciej Dudkiewicz (86).
  • GKS Bedlno - LUKS Olympic Słupia 4:1 (2:0); br.: Łukasz Górczyński (14), Mateusz Głogowski (36), Łukasz Szczygielski (57) i Michał Wiśniewski (75) - Arkadiusz Łapka (88).
  • LKS Orlęta Cielądz - GLKS RZD Żelazna 10:0 (5:0); br.: Mateusz Białek 7 (11, 15, 22, 27, 32, 56 i 75), Przemysław Woszczyk (48), Bartosz Wójcik (70) i Rafał Głębocki (86).
    Pauza: Unia II Skierniewice Sp. zoo.

Zaległy mecz 3. kolejki ligi okręgowej - grupa IV:

• GKS Manchatan Nowy Kawęczyn - MLKS Widok Skierniewice 2:2

Powtórzony mecz 7. kolejki ligi okręgowej - grupa IV:

• LUKS Olympic Słupia - LKS Korona Wejsce 2:7 (1:2)

9. kolejka ligi okręgowej - grupa IV (2020.09.19-20):

• GLKS Wołucza - GKS Olimpia Chąśno (s, godz. 15.00)
  • RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - KS Pelikan II Łowicz (s, godz. 16.00)
  • GKS Manchatan Nowy Kawęczyn  - GKS Bedlno (s, godz. 16.00)
  • LUKS Olympic Słupia - LKS Orlęta Cielądz (s, godz. 16.00)
  • GLKS Olimpia Jeżów - SKF Zryw Wygoda (s, godz. 17.00)
  • GLKS RZD Żelazna - LKS Pogoń Bełchów (n, godz. 11.00)
  • Unia II Skierniewice Sp. zoo - MLKS Widok Skierniewice (n, godz. 11.00)
  • GLZS Pogoń Godzianów - LZS Victoria Bielawy (n, godz. 11.30)
  • LUKS Juvenia Wysokienice - LKS Korona Wejsce (n, godz. 15.00)
    Pauza: LZS Macovia Maków .

Klasa A:

Aż dziewięć goli padło na boisku w Placencji, gdzie gospodarze Dar ostatecznie okazał się lepszy od Rawki Bolimów, zwyciężając 5:4 (1:3).

- W ostatnich dwóch meczach traciliśmy po dwie bramki na początku. Tym razem musieliśmy „wyciągać" wynik, aż ze stanu 0:3 i to nam się udało w ciągu 22. minut, podczas których strzeliliśmy pięć bramek. Cieszy mnie i trenera, że drużyna się nie załamała tak nie korzystnym wynikiem ale dalej wierzyła w wygraną i cel osiągnęła. Oprócz tego cieszy mnie udany powrót do gry Adriana Zawadzkiego, zdobywcy dwóch bramek, po trzyletniej przerwie spowodowanej kontuzją - ocenił prezes Dariusz Szymanik.

W pozostałych meczach nadal w formie jest Laktoza Łyszkowice. Lider tabeli tym razem wygrał ze Startem Złaków Borowy 3:2 (1:1).

- Dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Mamy dużo sytuacji Ale brakuje wykończenia. Goście wyprowadzają jedną kontrę i cieszą się z prowadzenia. Gramy dalej konsekwentnie i doprowadzamy do remisu jeszcze przed przerwą. Po przerwie obraz gry nie ulega zmianie. Prowadzimy grę czego efektem są 2 bramki. Szkoda kolejnej straconej bramki w końcówce meczu bo ostatnie minuty są nerwowe. A my wcześniej mamy trzy 100% sytuacje, aby zamknąć mecz - opisał Jakub Jędrachowicz, trener zespołu GLKS Laktoza Łyszkowice.

5. kolejka klasy A - grupa 9:

• GLKS Laktoza Łyszkowice - LKS Start Złaków Borowy 3:2 (1:1); br.: Miłosz Mospinek (44), Kacper Białek (55), Marek Piekacz (68) - Adam Siekiera (36) i Mariusz Głowacki (88).
    Laktoza: Łukasz Koza - Marcin Bednarek (83 Damian Bednarek), Michał Kamiński, Damian Kopiński, Jakub Jędrachowicz - Miłosz Mospinek, Cezary Olejnik - Marek Piekacz, Mateusz Nezdropa (46 Kacper Białek), Bartosz Skowronek - Marcin Piłka.
  • LKS Dar Placencja - GKS Rawka Bolimów 5:4 (1:3); br.: Łukasz Janicki (43), Paweł Kunikowski (50), Adrian Zawadzki 2 (52 i 56) i Patryk Pęksa (65) - Kamil Lewandowski (17 karny), Konrad Wisiński 2 (20 i 89) i Mateusz Kowalczyk (36).
    Dar: Przemysław Zagawa - Dominik Kunikowski, Wojciech Jędrzejczyk, Adrian Kromski, Piotr Kunikowski - Łukasz Janicki (65 Jakub Bogucki) - Paweł Kunikowski (65 Przemysław Godos), Adrian Zawadzki (70 Marcin Wawrzyńczak), Michał Kołudzki, Patryk Pęksa (70 Mateusz Uczciwek) - Jakub Kędziora (85 Radosław Brzeziński)
  • LKS Sokół Popów - WKS Meteor Reczyce 1:1 (0:0); br.: Adam Gibała (65) - Krystian Siatkowski (90+3 karny).
    Meteor: Jacek Milczarek - Adam Małek, Jakub Golisz, Robert Sukiennik, Szymon Gejo (55 Radosław Góra) - Piotr Drzewic (65 Mateusz Małek), Rafał Stokowski, Nazem Hassao-Franco (80 Zouhir Benlabsir), Michał Bryszewski (75 Damian Szymajda) - Przemysław Imiołek, Krystian Siatkowski.
  • LKS Sobpol Konopnica - LKS Olimpia Niedźwiada 0:1 (0:1); br.: Mikołaj Ulasiewicz (31).
  • GKS Korona Stary Dwór - LKS Czarni Bednary 3:2 (1:1); br.: Wojciech Stankiewicz (37), Damian Białek (62) i Paweł Stępniak (73) - Adam Salamon (15) i Hubert Taczalski (78).
  • LKS Vagat Domaniewice - LKS Jutrzenka Mokra Prawa 1:2 (1:1); br.: Piotr Skoneczny (33) - Adrian Najczuk (21) i Bartłomiej Magdziarz (72).

5. kolejka B klasy - grupa 7:

• LKS Fenix Boczki Chełmońskie - LUKS Olimpia Oporów 2:0 (0:0); br.: Sebastian Lenarczyk (50) i Paweł Franaszek (73).
  • LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów - LZS Macovia II Maków 0:0
  • KS-OSP Iskra Głowno - LKS Victoria Zabostów Duży 9:3 (7:1); br.: Łukasz Nagański 4 (5, 26, 54 i 65), Rafał Szymbor (7), Marcin Hemka 3 (28, 35 i 44) i Bartłomiej Pawłowski (37) - Rafał Gładki 3 (19, 63 i 85).
  • SKF Naprzód Jamno - KS Jutrzenka II Drzewce 2:5 (1:0); br.: Mirosław Gielniewski (31) i Grzegorz Czerbniak (78) - Adam Pryk (50), Mateusz Boryna (58), Adrian Rottengruber (80) i Kamil Reczulski 2 (82 i 85).
  • LKS Kopernik Kiernozia - GKS Głuchów 4:8 (3:2); br.: Damian Ambroziak (13), Tomasz Łysio 2 (17 i 80) i Konrad Pastusiak (40) - Patryk Zarzycki 2 (13 karny i 44 karny), Piotr Szewczyk (47), Jakub Pąśko 2 (50 i 89), Paweł Grad 2 (60 i 88) i Arkadiusz Cała (65).
  • LKS Start Pukinin - LZS Muskador Wola Pękoszewska 4:0 (2:0); br.: Tomasz Stasiewicz (20), Mariusz Kowalicki (37), Dominik Kowalczyk (55) i Daniel Stefański (83).
  • LKS Victoria Chrząszczew - GLKS Sierakowianka Sierakowice 1:3 (0:2); br.: Oskar Onisk (51) - Jarosław Jaworski (5), Alan Dudek (35) i Karol Majchrowski (72).