Piękna wygrana Korony Wejsce

18:04, 17.09.2020 Gogo Aktualizacja: 18:04, 17.09.2020
Skomentuj Fot.: LKS Korona Wejsce. Fot.: LKS Korona Wejsce.

W środę, 16 września 2020 roku, LKS Korona Wejsce pokonała LUKS Olympic Słupia 7:2 (2:1), awansując na siódme miejsce w tabeli ligi okręgowej.

Rozegrane w środę spotkanie było powtórzonym meczem 7. kolejki, odwołanym przez burzę, która miała miejsce 6 września. Pogoda w środę była zgoła odmienna, gdyż zamiast potoków deszczu z nieba lał się żar, co jest nietypowe dla tej pory roku. Nie było więc łatwo zawodnikom biegać po boisku, ale stanęli na wysokości zadania i odnieśli zwycięstwo.

W pierwszej połowie gra była wyrównana, choć niewielką przewagę odniósł zespół trenera Michała Dobrzyńskiego. Już w 6. minucie bramkę strzelił Piotr Buczek, który tego dnia był znakomicie dysponowany, bo do końca meczu zdobył ich jeszcze trzy. W 23. minucie Słupia zremisowała, ale Korona zdołała jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie, za sprawą kolejnej bramki Buczka.

W drugiej połowie drużyna z Wejsc „dostała skrzydeł”. Chociaż w 55. minucie gospodarzom udało się strzelić drugiego gola, do końca meczu nie zostali już dopuszczeni do głosu i kontrolę nad grą całkowicie przejęła Korona. Potwierdza to pięć  kolejno zdobytych bramek. W 73. minucie wynik  ponownie podwyższył Buczek, trzy minuty później skuteczny strzał oddał Mariusz Zydlewski, a po dwóch następnych minutach było już 2:5 dzięki Mariuszowi Wasilewskiemu. W 86. minucie przed kolejną szansą stanął Buczek i nie zawiódł drużyny, strzelając karnego. Gwoździem na koniec meczu był gol Kamila Bogusza w 90. minucie gry.

- Gospodarze byli dla nas równorzędnym przeciwnikiem do 70. minuty, potem tylko powiększyliśmy swój dorobek bramkowy. Bardzo fajnie do meczu podeszli moi zawodnicy, bo pomimo wyjazdu i środka tygodnia miałem pełen komfort w wybraniu składu.  Gratuluję drużynie zwycięstwa, teraz jedziemy po zdobycz do Wysokienice - mówi Michał Dobrzyński, trener LKS Korona Wejsce.

Powtórzony mecz 7. kolejki ligi okręgowej - grupa IV:

• LUKS Olympic Słupia - LKS Korona Wejsce 2:7 (1:2); br.: Przemysław Fontański (23) i Przemysław Kozłowski (55) - Piotr Buczek 4 (6, 42, 73 i 86 karny), Mariusz Zydlewski (76), Mariusz Wasilewski (78) i Kamil Bogusz (90).
    Korona: Sebastian Stańczak - Piotr Olkowicz, Eryk Woliński, Mateusz Szafarowicz, Mateusz Klimczak (80 Krystian Kucharski) - Mariusz Wasilewski, Łukasz Sejdak - Kamil Bogusz, Luiz Felipe de Lima E Silva (65 Mateusz Buczek), Mariusz Zydlewski (85 Mateusz Sierota) - Piotr Buczek.

Zaległy mecz 3. kolejki ligi okręgowej - grupa IV:

• GKS Manchatan Nowy Kawęczyn - MLKS Widok Skierniewice 2:2 (0:1); br.: Wojciech Wojciechowski i Maciej Kurlikowski (karny).