Zamknij

Orzeł grał dobrze, ale tylko zremisował

13:46, 21.09.2020 Gogo Aktualizacja: 13:46, 21.09.2020
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

Orzeł Nieborów powoli wraca na obrane tory. W niedzielę, 20 września 2020 roku, drużyna trenera Dawida Ługowskiego zremisowała u siebie z MGUKS Pogoń Zduńska Wola 1:1 (1:1).

Kibice Orła Nieborów mogą być zadowoleni z gry swojego zespołu, ale skuteczność zawiodła i to spowodowało, że nieborowianie osiągnęli tylko remis, a mogło być nawet gorzej, gdyby nie świetna dyspozycja golkipera - Cristiana Vesy. Wprawdzie to gospodarze byli drużyną dominującą na boisku, stwarzając dużo ciekawych akcji bramkowych, ale Pogoń przeprowadzała udane kontry i z jednej zdobyła bramkę, a z innej wyniosła rzut karny, na szczęście obroniony przez Vesę.

Od udanej akcji rozpoczęli również goście, wychodząc na prowadzenie w 26. minucie gry. Wprawdzie już dziewięć minut później Orzeł doprowadził do remisu, po ładnej akcji zespołowej, zakończonej strzałem Mikołaja Kamańczyka, ale do końca spotkania nie udało się już skutecznie zaatakować.

- Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Graliśmy wysokim pressingiem. Kontrolę nad meczem przejęliśmy praktycznie od pierwszych minut i trwała do ostatniej, natomiast odcięliśmy się na kontrę przeciwnika i z jednej takiej kontry strzelili nam bramkę na 1:0. Wyrównaliśmy po bardzo ładnej akcji -  Świdrowski podał do Placka, ten uderzył na bramkę, bramkarz wypuścił piłkę a Kamańczyk stał jako napastnik tam, gdzie powinien stać. Stworzyliśmy bardzo dużo fajnych akcji, brakowało tej kropki nad “i”, żeby strzelić bramkę na 2:1. Przeciwnik natomiast stworzył cztery sytuacje w meczu i wszystkie 100%, ale mieliśmy do tego bardzo dobrze dysponowanego Vesę. W 88. minucie sędzia podyktował rzut karny, ale Vesa karnego broni w bardzo ładnym stylu. W 91. minucie mieliśmy jeszcze sytuację, gdy Placek z 4 metrów uderza i akurat trafia w bramkarza. Trzeba szanować ten remis w takich okolicznościach gdy bronimy karnego, bo mogło być źle, ale trochę niedosyt pozostał, bo graliśmy naprawdę dobry mecz i patrząc na przebieg, to powinniśmy wygrać. Ale w takich okolicznościach remis trzeba szanować- opowiedział  Dawid Ługowski, trener Orła Nieborów.

Jeden zdobyty punkt pozwolił drużynie z Nieborowa wspiąć się o jedno oczko w ligowej tabeli i obecnie znajduje się na pozycji ósmej.

10. kolejka IV ligi:

• LKS Orzeł Nieborów - MGUKS Pogoń Zduńska Wola 1:1 (1:1); br.: Mikołaj Kamańczyk (35) - Wojciech Chmielewski (26).
    Orzeł: Cristian Vesa - Jakub Niedźwiadek, Bartłomiej Tkacz, Piotr Warchoł, Karol Kruk - Michał Redzisz (75 Wiktor Stępień), Jan Haczykowski (65 Robert-levente Tamas) - Bartosz Placek, Michał Świdrowski, Daniel Wasiak (65 Bartłomiej Krupa) - Mikołaj Kamańczyk.
    Sędziował: Jakub Jaskulski (Łódź). Żółte kartki: Bartosz Placek (4) i Bartłomiej Krupa (1) - obaj Orzeł oraz Rafał Porada, Mikael Idzikowski i Artur Wolny - wszyscy Pogoń.
  • MKS Zjednoczeni Stryków - LKS Omega Kleszczów 1:0 (0:0); br.: Stefan Potocki (50).
  • LKS Keeza Termy Ner Poddębice - KS Warta Sieradz 0:4 (0:2); br.: Mariusz Woźniak (15), Adam Patora (32), Łukasz Mitek (67) i Kamil Pluta (89).
  • LKS Ceramika Opoczno - GKS Orkan Buczek 0:9 (0:4); br.: Michał Lewandowski 2 (10 i 56), Daniel Potakowski 2 (39 i 59), Damian Telus (42 samobójcza), Norbert Dregier (43), Dominik Cukiernik 2 (63 i 70) i Jakub Dregier (80).
  • MKP Boruta Zgierz - MGKS Skalnik Sulejów 3:2 (1:1); br.: Patryk Pietrasiak 2 (21 i 84) i Oleksii Naidyshak (77) - Dariusz Dutkiewicz (36) i Dominik Jęcek (60).
  • KS Warta Działoszyn - LKS Czarni Rząśnia 1:2 (0:1); br.: Tomasz Królikowski (83) - Konrad Wandoch 2 (7 i 55).
  • GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra - PKS Polonia Piotrków Trybunalski 3:3 (1:2); br.: Przemysław Wilk 3 (36 karny, 73 karny i 77 karny) - Mateusz Jakubiak 2 (31 i 42) i Daniel Nowaczyk (84 karny).
  • ZKS Włókniarz Zelów - ŁKS II Łódź SA 1:1 (0:1); br.: Bartosz Jachymski (90+3) - Oskar Koprowski (30).
  • KS Stal Głowno - KS Jutrzenka Drzewce 3:0 (2:0); br.: Damian Mospinek (13), Dawid Szymczak (21) i Eryk Lebioda (64).
  • MKS Jutrzenka Warta - LKS Kwiatkowice 3:2 (2:2); br.: Mariusz Graczykowski (28), Piotr Burski (38 głową) i Adrian Fret (74) - Michał Bogdan 2 (24 wolny i 33 wolny).

Zaległy mecz 1. kolejki IV ligi:

• LKS Czarni Rząśnia - KS Warta Sieradz 0:3 (0:1); br.: Adam Patora 2 (45 i 86) i Marcin Kobierski (86).

Zaległy mecz 8. kolejki IV ligi:

• MKS Zjednoczeni Stryków - KS Jutrzenka Drzewce 5:0 (1:0); br.: Patryk Nouri 2 (13 i 66), Michał Drogosz (55), Karol Chmielewski (62) i Marcin Zimoń (79).