W Tomaszowie Mazowieckim wygrał Pelikan-2006

15:39, 22.09.2020 Gogo Aktualizacja: 15:40, 22.09.2020
Skomentuj Fot.: Marcin Rychlewski. Fot.: Marcin Rychlewski.

Nastąpił przełom w niepowodzeniach Pelikana-2006 Łowicz. W rozegranym w niedzielę, 20 września, meczu 6. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy C1, zespół trenera Marcina Rychlewskiego wygrał, pokonując na wyjeździe KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA 3:1 (2:1).

Po kilku kolejnych meczach bez punktów, biało-zieloni wykazali się skutecznością i pokonali rywala, awansując odrobinę w ligowej tabeli. Obecnie znajdują się na pozycji szóstej.

W niedzielnym meczu początek nie należał do Pelikana. Już w 11. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze i istniało zagrożenie, że może to spowodować demotywację zespołu. Tak się jednak nie stało. Biało-zieloni ambitnie podeszli do gry i jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieli dwoma skutecznie zakończonymi atakami. Do remisu doprowadził Szymon Zagajewski w 36. minucie, a już trzy minuty później Jan Pietrzak podwyższył wynik na 2:1. Osiągnięta przewaga pozwoliła łowiczanom spokojniej podejść do dalszej gry, wystarczyło utrzymać wynik. Sytuacji bramkowych było jednak sporo, gdyż żadna z drużyn nie spasowała. Niestety brakowało przysłowiowej kropki nad “i”, aby podwyższyć wynik. Udało się dopiero w doliczonym czasie gry Pietrzakowi, dzięki czemu Pelikan zakończył mecz dwubramkową przewagą i cieszył się zasłużonym zwycięstwem.

- Cieszę się, że dobra gra chłopców przyniosła punkty. To kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu, który wreszcie dał nam awans w ligowej tabeli. Cały zespół zagrał bardzo ambitnie, choć znowu mogliśmy strzelić kilka bramek więcej. Nie chcę też  komentować pracy sędziego, który nie uznał nam w 100% prawidłowo zdobytej bramki. Myślę, że na meczach tej ligi powinno być już trzech sędziów. Za tydzień gramy bardzo ważny mecz z UKS SMS Łódź. Zwycięstwo w tym meczu mocno poprawi naszą sytuację w tabeli - opowiedział Marcin Rychlewski, trener MUKS Pelikan Łowicz.

6. kolejka I liga wojewódzkiej trampkarzy C1:

• KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA - MUKS Pelikan-2006 Łowicz 1:3 (1:2); br.: Jakub Sidwa (11) - Szymon Zagajewski (36) i Jan Pietrzak 2 (39 i 80+2).
    Pelikan-2006: Jakub Gąsecki - Szymon Ambroziak, Adrian Krakowiak, Bartosz Skonieczny, Szymon Zagajewski - Jakub Stasiak, Jakub Rychlewski - Oskar Puchalski, Dawid Jagóra, Maksymilian Czeczko - Jan Pietrzak. Na zmiany wchodzili: Wojciech Białas, Dawid Przybysz, Stanisław Uczciwek, Oliwier Boczkowski i Bartosz Plichta.
  • SAP GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra - TS Sokół Aleksandrów Łódzki 3:3
  • UKS SMS II Łódź - ŁKS Łódź SA 0:3
  • GKS Bełchatów SA - AKS SMS Łódź 1:4