9. kolejka zmagań w lidze okręgowej za nami

12:05, 23.09.2020 Gogo Aktualizacja: 13:36, 23.09.2020
Skomentuj Fot.: RKS Mazovia Rawa Mazowiecka. Fot.: RKS Mazovia Rawa Mazowiecka.

Nie udało się tym razem drużynie rezerw łowickiego Pelikana ugrać żadnego punktu w meczu rozgrywanym w ramach 9. kolejki ligi okręgowej, za to zwycięsko z pojedynków wyszły zespoły: SKF Zryw Wygoda, LKS Pogoń Bełchów i LKS Korona Wejsce. GKS Olimpia Chąśno odniosła połowiczny sukces, kończąc mecz remisem.

Po pierwszej, zakończonej bezbramkowym remisem połowie, Zryw Wygoda mocno się zmotywował i w drugiej odsłonie zdobył bramki, które przyniosły  trzy punkty i awans na trzecie miejsce w ligowej tabeli. A wcale nie było to łatwe zadanie, bo nie wszystko szło tak, jak by chcieli. Nie udało się zdobyć bramek z dwóch rzutów karnych, w 69. minucie w zamieszaniu padł strzał samobójczy, a tuż przed końcem spotkania, tylko dzięki świetnej interwencji bramkarza Roberta Nowogórskiego gospodarze nie osiągnęli remisu. Ostatecznie skuteczne strzały Kacpra Rześnego i Jana Sejdaka wystarczyły, aby Zryw zakończył mecz z Olimpią Jeżów zwycięstwem, wygrywając 2:1.

- Cieszy bardzo wynik na bardzo trudnym terenie w Jeżowie, gdzie jest to nasza szósta wygrana pod rząd i pniemy się w górę tabeli. Na pewno nie był to łatwy mecz, gdzie nie strzelamy dwóch karnych, ale na szczęście pokazujemy charakter ostatecznie wygrywając. W ostatniej akcji meczu jeszcze nasz bramkarz popisał się wspaniałą interwencją. Teraz czeka nas bardzo ciężki mecz w środę, w Pucharze Polski zmierzymy się z Pelikanem Łowicz i skupiamy się na tym, żeby w wypaść jak najlepiej - skomentował Sebastian Sumiński, trener SKF Zryw Wygoda.

Mimo, że mecz pomiędzy Pogonią Bełchów a Żelazną nie porywał, zespół trenera Marcina Rychlewskiego może być zadowolony, bo udało mu się wyjść z niego zwycięsko. Pogoń wyszła na prowadzenie już w 11. minucie, po bramce Michała Brandta, a do końca spotkania zdobyła jeszcze dwa gole. W 60. minucie skuteczny strzał na bramkę gospodarzy oddał Mariusz Bakalarski, a dwadzieścia minut później trzeciego gwoździa wbił Miłosz Kubel.

- Cieszą kolejne trzy punkty, ale dzisiaj jakość gry „troszkę" odbiegała od naszych możliwości. Może dobrze, że ten słabszy dzień trafił się właśnie w ten weekend. Mimo to fajnie, że potrafimy wygrać, nawet wtedy, gdy gra się nie klei - opowiedział Marcin Rychlewski, trener LKS Pogoń Bełchów.

Pogoń Bełchów, dzięki zwycięstwu, wspięła się w tabeli o jedno miejsce i obecnie zajmuje dziewiątą pozycję.

Ogromnie zadowolony z postawy swojego zespołu w meczu z Juvenią Wysokienice był trener Michał Dobrzyński. Mimo, że Juvenia nie ma obecnie wysokich notowań w ligowej tabeli, ten mecz nie należał do łatwych i mocno musieli się napracować zawodnicy Korony, aby osiągnąć zwycięstwo. Rozpoczęli bramką niemal z marszu, bo już w 4. minucie Piotr Buczek wyprowadził Koronę na prowadzenie, ale długo nie cieszyli się przewagą, bo w 15. minucie Juvenia zremisowała.

Dopiero w drugiej połowie nadrobili stratę, zdobywając dwie bramki, najpierw za sprawą strzału oddanego przez Mariusza Zydlewskiego w 56. minucie, a w 79. poprawił Eryk Woliński. Na kilka minut przed końcem gospodarze zmniejszyli przewagę Korony do jednej bramki, co dało ostatecznie wynik 2:3. Zwycięstwo wyniosło drużynę z Wejsc na siódme miejsce w ligowej tabeli.

- Za ten mecz chłopakom należą się wielkie słowa uznania i ogromny szacunek. „Charakterni”, nieustępliwi wywalczyli to zwycięstwo wbrew wszystkiemu i wszystkim. Najlepsze jest jeszcze przed nami, ponieważ wszyscy mamy świadomość tego jak duży potencjał ma ta drużyna. Chylę czoła przed swoimi zawodnikami i gratuluję zwycięstwa. W niedzielę czeka nas starcie z Jeżowem i koncentruję się już na tym meczu - mówi Michał Dobrzyński, trener LKS Korona Wejsce.

Mecz z Wołuczą nie był łatwy dla drużyny trenera Jarosława Burzykowskiego. Walka była wyrównana, ale to Olimpia Chąśno goniła wynik. Na dziesięć minut przed końcem była jeszcze realna szansa na zwycięską bramkę, ale nie udało się wykorzystać rzutu karnego. ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Autorem obydwu bramek dla Olimpii był Kamil Gać

- Dwa razy gospodarze wychodzili na prowadzenie, my dwa razy wyrównaliśmy. W 80. minucie, przy stanie 2:2, mieliśmy rzut karny, niestety nie wykorzystaliśmy. Ogólnie to my prowadziliśmy grę, mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale gospodarze również. W sumie remis w tym meczu był wynikiem sprawiedliwym. Chociaż niedosyt mamy, bo  straciliśmy bramkę po kontrze i po strzale życia z rzutu wolnego - podsumował Jarosław Burzykowski, trener GKS Olimpia Chąśno.

Tym razem zespół rezerw Pelikana nie wytrzymał konfrontacji na boisku z bardziej doświadczonym i ogranym rywalem. Biało-zieloni przegrali 4:0, ulegając Mazovii już w pierwszej połowie spotkania.

- Przegraliśmy mecz, bo byliśmy słabsi, od tego należy zacząć. A nasza słabość wynikała przede wszystkim z tego, że znowu moi zawodnicy wyszli na boisko przestraszeni. Z kolei bojaźń była spowodowana mniejszym doświadczeniem boiskowym na poziomie seniorskim w porównaniu z zespołem przeciwnika. Oni nas ograli większym doświadczeniem, oni się nie bali. Szli po swoje, najzwyczajniej w świecie, a my się tego przestraszyliśmy i z tego powodu przegraliśmy mecz. Natomiast trzeba zaznaczyć, że moi chłopcy dopiero się uczą. My musimy uzbroić się w cierpliwość. I cierpliwość to jest słowo klucz, bo ja sam, po niezłych wynikach w ostatnich meczach, za szybko od tych zawodników oczekiwałem sukcesów. Oni mają się przede wszystkim uczyć, a wygrywać dopiero za rok - półtora i na tym się trzeba skoncentrować. I uzbroić w cierpliwość - ocenił Paweł Kutkowski, trener KS Pelikan II Łowicz.

Porażka spowodowała spadek Pelikana II Łowicz na szóste miejsce w tabeli ligowej.

9. kolejka ligi okręgowej - grupa IV:

• GLKS Olimpia Jeżów - SKF Zryw Wygoda 1:2 (0:0); br.: Patryk Sekuła (69 samobójcza) - Kacper Rześny (58) i Jan Sejdak (77).
    Zryw: Robert Nowogórski - Paweł Dróżdż (63 Błażej Miazek), Patryk Sekuła, Dorian Nasalski, Szymon Panek - Rafał Kowalczyk (74 Sebastian Sumiński), Wojciech Guzek - Michał Fabijański, Jan Sejdak, Kacper Rześny - Mateusz Krysiak.
  • LUKS Juvenia Wysokienice - LKS Korona Wejsce 2:3 (1:1); br.: Bartłomiej Kuba (15) i Radosław Gromek (83) - Piotr Buczek (4), Mariusz Zydlewski (56) i Eryk Woliński (79).
    Korona: Sebastian Stańczak - Piotr Olkowicz, Eryk Woliński, Mateusz Szafarowicz, Paweł Burzyński - Kamil Bogusz, Mariusz Wasilewski, Łukasz Sejdak, Mariusz Zydlewski - Przemysław Żaczek, Piotr Buczek.
  • GLKS RZD Żelazna - LKS Pogoń Bełchów 0:3 (0:1); br.: Michał Brandt (11), Mariusz Bakalarski (60) i Miłosz Kubel (80).
    Pogoń: Jan Ruciński - Damian Trałut, Maciej Grotkowski, Mariusz Bakalarski (75 Szymon Furman), Paweł Jaworski (70 Andrzej Bakalarski) - Wiktor Matyjas, Dawid Matyjas - Bartłomiej Bakalarski (60 Kacper Antos), Michał Brandt, Miłosz Kubel - Damian Gendek.
  • GLKS Wołucza - GKS Olimpia Chąśno 2:2 (1:1); br.: Mateusz Dzikowski (13) i Adam Stankiewicz (53) - Kamil Gać 2 (29 i 61).
    Olimpia: Oktawian Zimny - Jakub Gać, Damian Janik, Jarosław Burzykowski (55 Marcin Grocholewicz), Patryk Okraska - Marcin Matuszewski, Kamil Janikowski, Rafał Bogus, Jakub Szczapa (85 Sebastian Witkowski) - Kamil Gać (80 Przemysław Bury), Gabriel Wasilewski.
  • RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - KS Pelikan II Łowicz 4:0 (2:0); br.: Paweł Wyciszkiewicz 2 (4 i 82), Robert Klimek (22) i Rafał Sadowski (51 karny).
    Pelikan II: Eryk Niemira (62 Mikołaj Pietrzak) - Patryk Papuga, Krystian Rutkowski, Dawid Konikowski, Kuba Jóźwiak - Hubert Matyjas, Damian Kozieł - Tomasz Kolus (60 Jonatan Politowicz), Mateusz Kardas (65 Piotr Strycharski), Marcel Wnuk - Adrian Musialik.
  • GLZS Pogoń Godzianów - LZS Victoria Bielawy 0:2 (0:0)
  • GKS Manchatan Nowy Kawęczyn  - GKS Bedlno 3:2 (0:1); br.: Piotr Mikulski (54), Jarosław Foks (59) i Szymon Jaworski (78) - Michał Wiśniewski 2 (21 i 51).
  • LUKS Olympic Słupia - LKS Orlęta Cielądz 2:10 (0:2); br.: Jarosław Bachura (61) i Tomasz Goczał (80) - Mateusz Białek 6 (6, 70, 72, 75, 83 i 85), Rafał Głębocki 3 (25, 67 i 90) i Krystian Ciupa (81).
  • Unia II Skierniewice Sp. zoo - MLKS Widok Skierniewice 3:2 (0:0); br.: Hubert Gutkowski (75) i Hubert Berłowski 2 (89 i 90) - Maciej Zając (63) i Miłosz Krawczyński (66).

10. kolejka ligi okręgowej - grupa IV (2020.09.26-27):

• MLKS Widok Skierniewice - LZS Macovia Maków (s, godz. 15.00)
  • SKF Zryw Wygoda - RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (s, godz. 16.00)
  • GKS Bedlno - LUKS Juvenia Wysokienice (s, godz. 16.30)
  • GLKS RZD Żelazna - LUKS Olympic Słupia (n, godz. 11.00)
  • GKS Olimpia Chąśno - GLZS Pogoń Godzianów (n, godz. 14.00)
  • LZS Victoria Bielawy - Unia II Skierniewice Sp. zoo (n, godz. 16.00)
  • LKS Orlęta Cielądz - GKS Manchatan Nowy Kawęczyn (n, godz. 16.00)
  • KS Pelikan II Łowicz - GLKS Wołucza (n, godz. 16.30)
  • LKS Korona Wejsce - GLKS Olimpia Jeżów (n, godz. 16.30)
    Pauza: LKS Pogoń Bełchów.

Klasa A:

- Bardzo wyrównany mecz, dużo twardej walki. Mimo iż uważam, że nie byliśmy zespołem gorszym niestety nie udało się wywalczyć choćby punktu. Przeciwnik był bardzo  skuteczny, a u nas zabrakło wykończenia, choć było kilka sytuacji do zmiany wyniku. Nie załamujemy się i walczymy dalej o jak najlepsze wyniki, bo drużyna prezentuje się coraz lepiej - opisał Jakub Jędrachowicz, trener zespołu GLKS Laktoza Łyszkowice.

6. kolejka klasy A - grupa 9:

• LKS Olimpia Niedźwiada - GLKS Laktoza Łyszkowice 2:1 (1:0); br.: Dominik Wieczorek 2 (28 i 79) - Jan Zagajewski (59).
    Laktoza: Łukasz Koza - Jakub Jędrachowicz, Michał Kamiński, Damian Kopiński, Damian Bednarek (68 Jakub Drzewiecki) - Patryk Wiśniewski (46 Jan Zagajewski), Bartosz Skowronek - Marek Piekacz (85 Kamil Walencik), Miłosz Mospinek, Marcin Bednarek (70 Szymon Dębski) - Kacper Białek.
  • SKS Astra Zduny - LKS Dar Placencja); br.: Jakub Jaros (50) - Jakub Kędziora (19), Adrian Kromski (44) i Adrian Zawadzki (84).
  • WKS Meteor Reczyce - GKS Rawka Bolimów 2:4 (0:1); br.: Mateusz Białek (58) i Adam Małek (88) - Kamil Lewandowski (38), Konrad Wisiński (65), Mateusz Kowalczyk (75) i Przemysław Dudka (77).
  • LKS Czarni Bednary - LKS Sobpol Konopnica 6:1 (2:1); br.: Adam Salamon 3 (14, 26 i 88), Hubert Taczalski 2 (60 i 84) i Paweł Karwat (74) - Marek Trzciński (17).
  • LKS Start Złaków Borowy - LKS Vagat Domaniewice 1:1 (0:1); br.: Konrad Podleśny (90+2) - Adrian Szewczyk (37).
  • LKS Sokół Popów - GKS Korona Stary Dwór 3:0 (2:0); br.: Marcin Rydlewski (21), Tomasz Ptasiński (24) i Piotr Sędzikowski (50).

7. kolejka klasy A -  grupa 9 (2020.09.26-27):

• GLKS Laktoza Łyszkowice - LKS Czarni Bednary (s, godz. 15.00)
  • GKS Rawka Bolimów - SKS Astra Zduny (s, godz. 16.00)
  • GKS Korona Stary Dwór - WKS Meteor Reczyce (n, godz. 11.00)
  • LKS Dar Placencja - LKS Jutrzenka Mokra Prawa (n, godz. 11.15)
  • LKS Vagat Domaniewice - LKS Olimpia Niedźwiada (n, godz. 11.30)
  • LKS Sobpol Konopnica - LKS Sokół Popów (n, godz. 16.00)
    Pauza: LKS Start Złaków Borowy.

Klasa B:

6. kolejka B klasy - grupa 7:

• LKS Victoria Zabostów Duży - SKF Naprzód Jamno 3:1 (1:1); br.: Rafał Gładki 2 (19 i 78) i Dawid Pisarek (51) - Bartłomiej Mitek (37).
  • LKS Fenix Boczki Chełmońskie - KS-OSP Iskra Głowno 0:3 (0:1); br.: Łukasz Nagański (45) i Bartłomiej Pawłowski 2 (62 i 70).
  • GLKS Sierakowianka Sierakowice - LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów 2:0 (0:0); br.: Kamil Gędek (66) i Jarosław Jaworski (88).
  • LZS Muskador Wola Pękoszewska - LKS Kopernik Kiernozia 6:0 (2:0); br.: Damian Sztocki (39), Bogusław Woźniak 2 (43 i 58), Marcin Ciechański (56), Daniel Kowalczyk (76) i Karol Krzemiński (87).
  • GKS Głuchów - LKS Victoria Chrząszczew 2:1 (1:0); br.: Patryk Zarzycki (43) i Adrian Gruchała (46) - Arkadiusz Sarna (52).
  • LUKS Olimpia Oporów - LZS Macovia II Maków 3:2 (0:2); br.: Szymon Zeberkiewicz (64), Krzysztof Szymański (67) i Konrad Lisowski (87) - Marcel Karalus 2 (5 i 29).
  • KS Jutrzenka II Drzewce - LKS Start Pukinin 2:4 (2:0); br.: Andrzej Perski (11) i Kamil Reczulski (17) - Tomasz Stasiewicz 3 (53, 65 i 87) i Adam Klimek (89).