Niedużo zabrakło, aby Orzeł zwyciężył

12:12, 27.09.2020 Gogo Aktualizacja: 22:42, 28.09.2020
Skomentuj Fot.: wartasieradz.com. Fot.: wartasieradz.com.

Mecz rozegrany w sobotę, 26 września, w ramach 11. kolejki IV ligi, LKS Orzeł Nieborów zakończył remisem 3:3 (0:1). Rywalem zespołu trenera Dawida Ługowskiego był KS Warta Sieradz.

Mecz Orła z Wartą był ciekawym widowiskiem dla kibiców obydwu zespołów, a biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze rok temu Nieborów przegrał w Sieradzu aż 2:10, osiągnięty remis nabiera jeszcze większej wagi.

Orzeł walczył jak równy z równym, nie pozwolił się zdominować, a wręcz po przerwie przejął kontrolę nad meczem. W pierwszej połowie na prowadzenie wyszła Warta i utrzymała je do końca tej odsłony, ale w drugiej Orzeł szybko odrobił stratę, za sprawą bramki zdobytej przez Michała Świdrowskiego, a minutę później już wyszedł na prowadzenie. Tym razem skuteczny strzał oddał Mikołaj Kamańczyk. W 77. minucie kolejną ładną akcję zamknął bramką Wiktor Stępień. Niestety nie udało się dowieźć dwubramkowej przewagi do końca i na kilka minut przed gwizdkiem sędziego gospodarze doprowadzili do remisu. W 87. minucie po faulu Łukasza Sekuły, sędzia podyktował rzut karny, który zamienił się w jedną bramkę, a kolejna, po rzucie rożnym  padła w doliczonym czasie gry.

Orzeł Nieborów może być dumny ze zdobytego punktu, choć niewiele brakowało, żeby wrócić z trzema i niedosyt pewnie pozostaje. Zadowolenia po meczu nie krył także trener Dawid Ługowski: - Uważam, że zagraliśmy bardzo dobry mecz na tle bardzo dobrego rywala. W pierwszej połowie straciliśmy bramkę na 1:0, po błędzie indywidualnym przy prowadzeniu piłki, natomiast na drugą połowę mieliśmy swój plan, który zrealizowaliśmy w 100% do 85. minuty, czyli chcieliśmy ich atakować, chcieliśmy ich odciąć i zrobiliśmy to, co mieliśmy zrobić. Strzeliliśmy dwie bramki bardzo szybko na 1:1, na 2:1, strzeliliśmy na 3:1 i mieliśmy sytuacje na kolejne dwie, natomiast nie wykorzystaliśmy tej szansy. I znowu jeden błąd indywidualny w 87. minucie, rzut karny dla Warty i w doliczonym czasie gry szybko rozegrany rzut rożny, nie zdążyliśmy się nawet zorganizować i strzelili nam bramkę. My jeszcze próbowaliśmy, jak równy z równym, ale już nie udało się nadgonić. Mimo to, było to kapitalne widowisko dla kibiców i brawa dla obydwu zespołów po meczu. Myślę, że nam się przede wszystkim należą, bo w zeszłym roku przegraliśmy tu 10:2, a dzisiaj byliśmy równorzędnym rywalem dla Warty Sieradz. Przez 30 minut w drugiej połowie byliśmy bardzo dobrze zorganizowani  i tak naprawdę Warta nie wiedziała, jak ma zareagować. Szkoda, że nie udało się wygrać, ale z drugiej strony trzeba szanować punkt zdobyty w Sieradzu. Praca popłaca. Może jeszcze nie przyszedł czas na zwycięstwo z tak silnym przeciwnikiem, ale ważne, że idziemy do przodu i myślę, że w następnych meczach może w końcu złapiemy punkty z bardzo mocnym rywalem.

11. kolejka IV ligi:

• KS Warta Sieradz - LKS Orzeł Nieborów 3:3 (1:0); br.: Adam Patora (22), Łukasz Mitek (87 karny) i Krzysztof Składowski (90+3) - Michał Świdrowski (58), Mikołaj Kamańczyk (59) i Wiktor Stępień (77).
    Orzeł: Cristian Vesa - Jakub Niedźwiadek (80 Łukasz Sekuła), Bartłomiej Tkacz, Piotr Warchoł, Bartłomiej Krupa - Michał Redzisz (90 Robert-levente Tamas), Michał Świdrowski (73 Mateusz Bartosiewicz) - Karol Kruk, Jan Haczykowski (65 Wiktor Stępień), Daniel Wasiak (85 Hubert Włodarczyk) - Mikołaj Kamańczyk (88 Mateusz Paczkowski).
    Sędziował: Mikołaj Kujawski (Łódź). Żółte kartki: Mariusz Woźniak - Warta oraz Wiktor Stępień (2) - Orzeł.
  • LKS Omega Kleszczów - KS Warta Działoszyn 5:2 (2:1); br.: Paweł Kowalski (12), Mikołaj Bociek 3 (25, 48 i 70 karny) i Michał Konecki (72) - Damian Zawieja 2 (33 karny i 89).
  • ŁKS II Łódź SA - LKS Keeza Termy Ner Poddębice 8:0 (2:0); br.: Dariusz Gmosiński (36), Mateusz Bąkowicz (41), Mikołaj Lipień (46), Aleksander Ślęzak (60 karny), Daniel Celea (66 karny), Michał Karlikowski (74), Mikołaj Lipień (82) i Jakub Piela (87).
  • MGKS Skalnik Sulejów - MKS Jutrzenka Warta 4:0 (1:0); br.: Maciej Witczak 2 (32 i 72 karny), Bartłomiej Madej (60) i Łukasz Smolarczyk (80).
  • MGUKS Pogoń Zduńska Wola - MKS Zjednoczeni Stryków 3:3 (2:0); br.: Bartłomiej Sobczak (41), Princewill Okachi (43) i Mateusz Broź (47) - Mateusz Jaworski 2 (60 karny i 75) i Tomasz Lenart (62).
  • LKS Czarni Rząśnia - KS Stal Głowno 1:2 (1:2); br.: Damian Jasiński (7) - Eryk Lebioda 2 (12 i 29).
    PKS Polonia Piotrków Trybunalski - ZKS Włókniarz Zelów 3:1 (1:0); br.: Dawid Przybysz (39) i Tomasz Bąkowicz 2 (75 i 79) - Bartosz Jachymski (90).
    GKS Orkan Buczek - GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 4:0 (1:0); br.: Michał Lewandowski (45+1),  Dominik Cukiernik (64),  Przemysław Szewczyk (79) i Grzegorz Kowalski (81).
  • LKS Kwiatkowice - LKS Ceramika Opoczno 2:0 (0:0); br.: Łukasz Kubiak (73) i Maciej Kwaśniak (87).
  • KS Jutrzenka Drzewce - MKP Boruta Zgierz 0:4 (0:1); br.: Jakub Fudała (6), Oleksii Naidyshak (80), Kacper Cebulski (84) i Patryk Pietrasiak (88).