Pelikan-2006 II Łowicz nadal na szczycie

15:04, 30.09.2020 Gogo Aktualizacja: 15:05, 30.09.2020
Skomentuj Fot.: Przemysław Plichta. Fot.: Przemysław Plichta.

Trzecią z rzędu wygraną mają na swoim koncie trampkarze rezerw łowickiego Pelikana, kończąc wyjazdowy mecz z SLUKS Lubania wynikiem 4:3 (2:2).

Nie wszystko w tym spotkaniu układało się po myśli biało-zielonych, ale finał z pewnością jest zadowalający. W pierwszej połowie zespołem dominującym byli gospodarze, którzy kilkakrotnie stworzyli groźne sytuacje pod bramką Pelikana. Nie wszystkie strzały okazały się jednak skuteczne, co pozwoliło zakończyć ją remisem, dzięki celnym uderzeniom Adama Kowalika i Jakuba Ryfy z rzutu karnego.

Po przerwie sytuacja uległa zmianie. Przewagę w grze miał zespół trenera Przemysława Plichty, ale nie potrafił wykorzystać wielu stworzonych przez siebie sytuacji do podwyższenia wyniku. Na koniec okazało się jednak, że dwie zdobyte bramki przez Mateusza Macho i Stanisława Uczciwka wystarczyły, aby zejść z boiska w roli zwycięzców, mimo że tuż przed gwizdkiem sędziego Lubania również nie “spudłowała”.

- W pierwszej połowie mieliśmy dużo szczęścia, rywale nie wykorzystali kilku stuprocentowych sytuacji. W drugiej połowie to my byliśmy zespołem prowadzącym grę, lecz sytuacji pod bramką gospodarzy nie wykorzystaliśmy ze względu na zbyt indywidualne podejście do zdobywania goli - podsumował Przemysław Plichta, trener rezerw MUKS Pelikan-2006 Łowicz.

Trzecia z rzędu wygrana Pelikana-2006 II Łowicz pozwala drużynie utrzymać się na czele ligowej tabeli.

6. kolejki ligi okręgowej trampkarzy C1 - grupa 4:

• SLUKS Lubania - MUKS Pelikan-2006 II Łowicz 3:4 (2:2); br.: 3 (21, 29 i 80+1) - Adam Kowalik (10), Jakub Ryfa (33 karny), Mateusz Macho (73) i Stanisław Uczciwek (80).
    Pelikan-2006 II: Szymon Sękowiak - Jakub Ryfa, Vladysłav Symonenko, Dawid Wawrzyńczak, Jakub Tarkowski - Henryk Kucharski, Bartosz Pawlak - Adam Kowalik, Bartosz Plichta, Stanisław Uczciwek - Mateusz Macho. Na zmiany wchodził: Dawid Plichta.
  • LZS Muskador Wola Pękoszewska - LKS Orzeł Nieborów przełożony na 31 października 2020 roku (s) na godz. 14.00.
    Pauza: GKS Głuchów.