Pelikan-2005 Łowicz rozłożony na łopatki

09:05, 20.10.2020 Gogo Aktualizacja: 09:05, 20.10.2020

Nadal szczęście nie sprzyja drużynie Pelikana-2005 Łowicz. W meczu 13. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych zespół trenera Dawida Ługowskiego został pokonany przez MGUKS Pogoń Zduńska Wola 10:1 (5:1).

Biało-zieloni zdecydowanie nie mogą wyjść z impasu w tych rozgrywkach, zaliczając przegraną za przegraną. To z pewnością frustrujące dla zawodników, którzy mocno pracują na boisku, żeby jak najlepiej realizować zakładane przed spotkaniem cele. A finał większości meczów jest porażką. Dotychczas tylko jeden punkt udało im się zdobyć. W meczu z Pogonią Pelikan strzelił również tylko jedną bramkę, po rzucie karnym w wykonaniu Igora Wróblewskiego, a “wpuścił” aż 10.

O przebiegu spotkania opowiedział trener Pelikana-2005 Łowicz, Dawid Ługowski: - Z różnych powodów na mecz jedziemy w dwunastu. Niestety przegrywamy wysoko, ale i okoliczności tej porażki są w dalszej perspektywie sezonu niepokojące. W mecz wchodzimy bardzo dobrze. W pierwszych dziesięciu minutach gramy bardzo dobrze i dochodzimy do trzech kapitalnych sytuacji, ale, albo nie trafiamy w bramkę, albo świetnie broni bramkarz. Niestety wszystko co dobre, robimy tylko do przodu. Wystarczyło jedno z pierwszych wyjść przeciwnika i przegrywamy. Niestety szybko tracimy też bramkę na 2. Gramy na bardzo grząskim boisku i w grze obronnej nam to nie pomaga. Nadchodzi minuta 25. i po brutalnym ataku na Janka Mikosia tracimy go. Niestety w tej akcji napastnik nie dostaje nawet kartki, a według mnie i ich trenera, powinna być czerwona. Nie mając bramkarza rezerwowego w bramce musi stanąć... Kuba Milczarek. Nadal gramy dobrze, lecz znów nadziewamy się na dwie kontry. W 44. minucie mamy rzut karny. Na raty strzela go Igor Wróblewski. Znów mamy dobry okres i nadchodzi feralna 45. minuta... W ostatniej akcji, przy próbie uderzenia z dystansu doznaje kontuzji... Niestety kontuzja jest na tyle groźna, że Igor może mieć kilka meczów przerwy. Całą drugą połowę gramy w dziesięciu i z bramkarzem z pola, a mimo to uważam, że paradoksalnie gramy naprawdę nieźle. Mimo że tracimy kilka bramek, to my powinniśmy ich przynajmniej z pięć strzelić. Mamy słupek, poprzeczkę i kilka dobrych uderzeń. W środę gramy już  kolejny mecz z Bełchatowem i na chwilę obecną sam nie wiem, ilu będę miał dostępnych zawodników.  Mam nadzieję, że chociaż jedenastu, ale to pewnie okaże się w tym trudnym dla wszystkich czasie..., w dzień meczu...

13. kolejka I liga wojewódzkiej juniorów młodszych B2:

• MGUKS Pogoń Zduńska Wola - MUKS Pelikan-2005 Łowicz 10:1 (5:1); br.: Wojciech Pawlak 6 (9, 15, 49, 52, 64 i 66), Piotr Polega (11), Wiktor Filipiak 2 (17 i 51) i Mikołaj Wrzesiński (38) - Igor Wróblewski (44 karny).
    Pelikan-2005: Jan Mikoś (25 Jakub Fabiszewski) - Karol Winciorek, Jakub Milczarek, Krystian Wróbel, Kornel Woliński, Mateusz Kuchta - Jakub Oblicki, Alan Palos - Igor Woliński, Filip Deka - Igor Wróblewski.
  • Widzew Łódź SA - AKS SMS Łódź 4:1
  • UKS SMS Łódź - Łódzka AF Łódź 8:0
  • ŁKS Łódź SA - KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA przełożony na 21 października 2020 roku (śr) na godz. 19.00.
  • GKS Bełchatów SA - KS PSV Łódź przełożony na 21 listopada 2020 roku (śr) na godz. 14.00.