Na odrobienie straty zabrakło KKS Bzura-2006 czasu

09:55, 27.10.2020 Gogo Aktualizacja: 09:56, 27.10.2020
Skomentuj Fot.: Zbigniew Łaziński. Fot.: Zbigniew Łaziński.

Niewiele zabrakło, aby sobotę, 24 października 2020 roku KKS Bzura-2006 Łowicz zakończył spotkanie rozegrane w ramach wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U15 zwycięstwem. Ostatecznie zespół trenera Dragana Ristanovića wrócił z jednym punktem, ulegając ŁKS II Szkoła Gortata Łódź 61:68.

To nie był łatwy mecz dla koszykarzy z drużyny Bzury Łowicz, chociaż gospodarze byli w ich w zasięgu. Niestety od 8. minuty radzili sobie sami na parkiecie, bo po otrzymaniu drugiego faula technicznego, trener Ristanović musiał opuścić salę. To z pewnością miało wpływ na wynik spotkania.

Po pierwszej przegranej trzynastoma punktami kwarcie (10:23) nie udało się już dogonić ŁKS II, choć z każdą kolejną zmniejszali straty. W drugiej połowie prezentowali się już lepiej niż przeciwnik, wygrywając trzecią kwartę 15:8, a czwartą 16:13. Rozpędzoną Bzurę zatrzymał dźwięk syreny kończącej spotkanie i przy wyniku 68:61 łowiczanie musieli zejść z parkietu.

-  Ten mecz mogliśmy spokojnie wygrać, ale sędziowie nie pozwolili mi pracować. W 8. minucie już mnie wyrzucili z sali. To już trzeci raz, jak sędziowie z Łodzi tak postępują. Miałem do nich trochę pretensji, ponieważ nie odgwizdywali fauli, jak z piłki nożnej, ale po pierwszym „technicznym” siedziałem już spokojnie na ławce i naprawdę nie zasłużyłem na takie potraktowanie. Chłopcy zagrali nie najgorzej, ale ten mecz powinniśmy wygrać minimum dwudziestoma punktami - podsumował Dragan Ristanović, trener KKS Bzura-2006 Łowicz.

3. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U15 - grupa A:

• ŁKS II Szkoła Gortata Łódź - KKS Bzura-2006 Łowicz 68:61 (23:10, 24:20, 8:15, 13:16)
    Bzura-2006: Szymon Mostowski 18, Damian Czajka 15, Norbert Wojda 15, Oliwier Kołaczyński 5 i Michał Zawadzki 2 oraz Adrian Śmigiera 4, Antoni Kowalczyk 2 i Kacper Szymański.
    Najwięcej dla ŁKS II: Mikołaj Śnieżyński 14 i Adam Kołodziejczyk 12.
  • ŁKS I Szkoła Gortata Łódź - UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 132:40
  • MKS Ósemka II Skierniewice - PKK 99 Pabianice przełożony.