Pelikan zremisował z wiceliderem III ligi

16:35, 29.11.2020 Gogo Aktualizacja: 16:35, 29.11.2020

Mecz 18. kolejki III ligi ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki przyniósł drużynie Pelikana Łowicz jeden punkt. Rozegrane w niedzielę, 29 listopada spotkanie, zakończyło się remisem 2:2 (0:2).

Po nie najlepszej pierwszej połowie meczu, która zakończyła się stratą dwóch bramek, w drugiej biało-zieloni stanęli na wysokości zadania i dokonali rzeczy, która wydawać by się mogła niemożliwa - strzelili dwa gole, kończąc spotkanie remisem. To ważny punkt, bo i przeciwnik nie należał do łatwych, a do tego łowiczanie po dwutygodniowej przerwie nie byli maksymalnie skoncentrowani. Tym bardziej docenić należy osiągnięty remis. W drugiej połowie Pelikan przejął zdecydowaną kontrolę nad grą, co potwierdził nie tylko wynik, ale również jakość gry i liczba stworzonych sytuacji bramkowych.

Do przerwy inicjatywa leżała po stronie Świtu. Już w 9. minucie Radosław Kamiński strzelił głową, z odległości 3 metrów, do pustej bramki Pelikana. Natomiast w końcówce tej odsłony sędzia podyktował rzut karny dla gości za faul w polu karnym Dawida Kieplina, którego nie zdołał obronić Patryk Orzeł, co przełożyło się na wynik 0:2.

Na szczęście strata dwóch bramek nie podcięła skrzydeł Pelikanowi, wręcz przeciwnie - zespół ruszył do ataku i bardzo szybko zdobył dwie bramki. W 51. minucie po rzucie rożnym, zamieszanie w polu karnym świetnie wykorzystał Piotr Tkacz, kierując piłkę do bramki Świtu, dzięki czemu strata zmniejszyła się o połowę. Pięć minut później do remisu doprowadził Krystian Mycka pewnie wykonując rzut karny za faul na Filipie Kowalczyku, który po indywidualnej akcji znalazł się w polu karnym przeciwnika.

- Trzeba docenić ten punkt, bo wróciliśmy z dalekiej podróży, przegrywając 2:0, po dziwnej pierwszej połowie, gdzie było widać, że dwa tygodnie jesteśmy bez meczu ligowego. Nie wyglądało to tak, jak powinno, nie było takiej koncentracji, za łatwo traciliśmy bramki. Za to po przerwie to był zupełnie inny zespół, który pokazał inny charakter i jakość gry. W drugiej połowie zmiażdżyliśmy przeciwnika pod względem piłkarskim, stwarzając dużo sytuacji bramkowych, ale i pod względem fizycznym też dobrze wyglądaliśmy. Dlatego z drugiej połowy jestem bardzo zadowolony. Z przebiegu całego meczu pozostaje delikatny niedosyt, ale szanujemy ten punkt zdobyty w meczu z wiceliderem, na ciężkim boisku, z ciężkim przeciwnikiem. Dlatego jeszcze raz podkreślę - szanujemy ten punkt - skomentował po meczu Mykola Dremliuk, trener  KS Pelikan Łowicz.

Po 15. rozegranych spotkaniach Pelikan zgromadził 29 punktów, co daje mu szóste miejsce w ligowej tabeli rozgrywek.

18. kolejka III ligi - grupa I:

• KS Pelikan Łowicz - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (0:2); br.: Piotr Tkacz (51) i Krystian Mycka (56 karny) - Radosław Kamiński (9) i Arkadiusz Ciach 41 (karny).
    Pelikan: Patryk Orzeł - Krystian Mycka, Piotr Tkacz, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski (46 Kuba Jóźwiak) - Piotr Piekarski, Patryk Pomianowski - Filip Kowalczyk, Dawid Kieplin (82 Krystian Kruk), Maciej Wyszogrodzki - Krystian Białas.
    Sędziował: Konrad Lewończuk (Białystok). Żółte kartki: Michał Żółtowski (2), Maciej Wyszogrodzki (1) i Krystian Kruk (2) - wszyscy Pelikan oraz Radosław Kamiński, Arkadiusz Ciach, Szymon Kuźma i Patryk Cieślak - wszyscy Świt.
  • RKS Radomsko - RKP Broń 1926 Radom 3:1 (1:0); br.: Krystian Kolasa 2 (17 i 88) i Adrian Klepacz (55) - Przemysław Śliwiński (51).
  • ZKS Olimpia Zambrów - TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 1:4 (0:2); br.: Michał Dawidowicz (84) - Igor Kania (25), Damian Nowacki (44 karny) i Szymon Sołtysiński 2 (50 i 77).
  • GKS LZS Wikielec - MMKS Concordia Elbląg 0:0
  • KS Sand-Bus Kutno - MLKS Znicz Biała Piska 0:3 (0:0); br.: Dawid Kalinowski (47), Marcin Fiedorowicz (53) i Mateusz Furman (67).
  • Unia Skierniewice Non-Profit sp. zoo - Legia II Warszawa SA 0:2 (0:1); br.: Mateusz Hołownia (23) 2i Martins da Rocha Luis Augusto (72).
  • Polonia Warszawa SA - MKS Kaczkan Huragan Morąg 2:2 (2:2); br.: Damian Mosiejko (19 karny) i Łukasz Piątek (25) - Piotr Karłowicz (13) i Piotr Łysiak (45 karny).
  • KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA - KS Legionovia Legionowo 2:2 (2:1); br.: Łukasz Buczkowski (26) i Maciej Radaszkiewicz (30) - Andrzej Trubeha (29) i Daniel Choroś (90).
  • MKS Ruch Wysokie Mazowieckie - KS Wasilków 1:0 (1:0); br.: Daniel Łukaszczyk (4).
  • SSA Jagiellonia II Białystok - KS Ursus Warszawa przełożony na 5 grudnia 2020 roku (s) na godz. 13.00.