Iskra lśni na szczycie IV ligi

12:40, 01.12.2020 Gogo Aktualizacja: 12:41, 01.12.2020

Robkol IV liga zainaugurowała swoje rozgrywki w niedzielę, 29 listopada. Po 1. kolejce na szczycie tabeli zalśniła Iskra Łowicz, która zdobyła najwięcej bramek, pokonując LKS Fenix Boczki Chełmońskie 6:0 (3:0).

Pięć spotkań podczas niedzielnych rozgrywek Robkol IV ligi zakończyło się zwycięstwem, ale tylko Iskra Łowicz odniosła tak zdecydowaną przewagę nad rywalem, co pozwoliło jej zasiąść na fotelu lidera. Czy na dłużej, pokaże 2. kolejka, która zostanie rozegrana w sobotę, 5 grudnia. Bramki w tym meczu rozłożyły się równo, po trzy w każdej części spotkania.

Powody do zadowolenia mają również cztery inne zespoły, które wyszły z meczów zwycięsko. LKS Victoria-Juniorzy Bielawy strzeliła aż cztery bramki rywalowi, którym był Drink Team Głowno, ale nie zdołała uchronić swojej i w końcówce drugiej odsłony straciła jedną. Mecz zakończył się więc wynikiem 4:1 (2:0), co przełożyło się na drugie miejsce Victorii w ligowej tabeli rozgrywek.

GKS Olimpia II Chąśno pokonała Wooden Boys Niedźwiada 3:0, przejmując prowadzenie już w pierwszej połowie spotkania (2:0), a Korona Łaguszew po wyrównanej pierwszej odsłonie meczu z LKS Czarni Bednary, zakończonej wynikiem 1:1, skuteczniejsza okazała się po przerwie zdobywając dwie kolejne bramki (3:1).

Trzy punkty zdobył także zespół Zjednoczone Emiraty Bielawskie Zduny pokonując OSP Soccer Stachlew 2:0, choć jeszcze w pierwszej połowie nie padła żadna bramka.

Jeden punkt po pierwszej kolejce uzyskały zespoły LZS Kopernik Kiernozia i TKS Łowicz, które szły równo przez cały mecz, kończąc pierwszą połowę bez bramki, a na koniec osiągając wynik 1:1 (0:0).

1. kolejka XXVIII edycji Robkol IV ligi ŁoLiF:

• OSP Soccer Stachlew - Zjednoczone Emiraty Bielawskie Zduny 0:2 (0:0); br.: Adam Wojda (13) i Mateusz Antczak (21).
  • GKS Olimpia II Chąśno - Wooden Boys Niedźwiada 3:0 (2:0); br.: Kamil Furman (5), Jakub Szczapa (9) i Szymon Gać (24).
  • Drink Team Głowno - LKS Victoria-Juniorzy Bielawy 1:4 (0:2); br.: Patryk Klimczak (24) - Maciej Benedykczak (6), Hubert Stasiak 2 (12 i 14) i Patryk Podlecki (20).
  • LKS Fenix Boczki Chełmońskie - Iskra Łowicz 0:6 (0:3); br.: Sebastian Bródka (3), Przemysław Zabost 2 (10 i 12), Rafał Milczarek (17) i Artur Majer 2 (21 i 22),
  • LKS Czarni Bednary - Korona Łaguszew 1:3 (1:1); br.: Jakub Bakalarski (11) - Michał Dobrzyński (3), Mateusz Sierota (16) i Krystian Kucharski (22).
    Żółta kartka: Mateusz Buczek (1) - Korona.
  • LZS Kopernik Kiernozia - TKS Łowicz 1:1 (0:0); br.: Patryk Grzegory-Roróg (18) - Mateusz Gozdowski (24).