Pelikan wrócił z Białegostoku bez punktów

19:12, 02.12.2020 Gogo Aktualizacja: 19:13, 02.12.2020
Skomentuj Fot.: Radosław Domińczak. Fot.: Radosław Domińczak.

Zaległy mecz 12. kolejki III ligi, rozegrany w środę, 2 grudnia na wyjeździe, zakończył się porażką Pelikana Łowicz. Zespół trenera Mykoli Dremliuka przegrał z SSA Jagiellonia II Białystok 1:2 (0:1).

Miało być całkiem prosto, a rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Trzy punkty przejęli gospodarze, choć są beniaminkiem w rozgrywkach III ligi.

Jagiellonia okazała się skuteczniejszym zespołem, również dzięki temu, że biało-zieloni popełniali błędy, które skutkowały utratą bramki. Już w 5. minucie gospodarze mieli okazję wyjść na prowadzenie, wykorzystując okazję do oddania strzału, ale szczęśliwie dla Pelikana, Jakub Jarmołowicz trafił w poprzeczkę. Jednak 20 minut później było już 1:0. Po zagraniu prostopadłej piłki prawą stroną boiska, napastnik Jagielloni dogonił ją przy linii końcowej i po dośrodkowaniu na dalszy słupek zamknął akcję strzelając gola głową. Do końca pierwszej połowy łowiczanom nie udało się doprowadzić do remisu.

Dopiero w drugiej odsłonie padła wyrównująca bramka na 1:1. Jej autorem był Dawid Kieplin, który ładnie wyszedł i uderzeniem głową wprowadził piłkę do bramki Jagiellonii. Radość jednak nie trwała długo. Biało-zieloni szybko zostali sprowadzeni na ziemię, bo już dwie minuty później rzut wolny gospodarzy, oddany z dalszej odległości, który nie wydawał się większym zagrożeniem, zamienił się w bramkę i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 81. minucie pojawiła się jeszcze szansa na remis. Po dośrodkowaniu Macieja Wyszogrodzkiego w pole karne, obrońca Jagielloni zagrał ręką i sędzia odgwizdał rzut karny. Wykonywał go Krystian Mycka, oddając strzał, który obronił golkiper Jagiellonii. Więcej szans na dogonienie wyniku już nie było i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

- To był ciężki mecz, wyrównany. Może nie było dużo sytuacji bramkowych ani w jedną, ani w drugą stronę, ale zbyt łatwo straciliśmy bramki. Do tego nie strzeliliśmy karnego. W drugiej połowie mieliśmy mało konkretów.  W polu karnym nie było dogrania, nie mogliśmy wypracować klarownych sytuacji. Szkoda, bo jednak na ten jeden punkt, uważam, zasłużyliśmy. Ale cóż, wracamy, czeka nas jeszcze ciężkie spotkanie w niedzielę. Musimy się szybko zregenerować i być gotowym, żeby walczyć w niedzielę z Pogonią - skomentował po meczu Mykola Dremliuk, trener  KS Pelikan Łowicz.

Zaległy mecz 12. kolejki III ligi - grupa I:

• SSA Jagiellonia II Białystok - KS Pelikan Łowicz 2:1 (1:0); br.: Maciej Twarowski (24 głową) i Szymon Sobczak (58) - Dawid Kieplin (56 głową).
    Pelikan: Patryk Orzeł - Krystian Mycka, Piotr Tkacz, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski (60 Kuba Jóźwiak) - Patryk Pomianowski, Kuba Wardzyński (46 Kamil Woźniak) - Filip Kowalczyk, Dawid Kieplin, Maciej Wyszogrodzki - Krystian Białas (60 Krystian Kruk).
    Sędziował: Kamil Krasnopolski (Łódź). Żółte kartki: Bartosz Bayer, Mikołaj Wasilewski, Jakub Płoszkiewicz i Mikołaj Nawrocki - wszyscy Jagiellonia II oraz Kuba Wardzyński (5) i Krystian Mycka (3) - obaj Pelikan.