Determinacja w dogrywce pozwoliła Księżakowi wygrać

22:27, 25.01.2021 Gogo Aktualizacja: 22:27, 25.01.2021

Emocje sięgnęły zenitu w ostatniej fazie spotkania pomiędzy KS Księżak Łowicz a Dziki Warszawa, rozgrywanego w ramach 20. kolejki Suzuki I Ligi Koszykówki Mężczyzn. Ostatecznie jednak zespół trenera Michała Spychały nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa i w dogrywce pokonał rywala 98:86.

To nie był łatwy mecz dla podopiecznych trenera Spychały. Początek przeciętny, w drugiej kwarcie łowiczanie się rozkręcili, w trzeciej moc była z nimi, a w czwartej roztrwonili wypracowaną sześciopunktową przewagę, doprowadzając nawet do przewagi Dzików, by na koniec osiągnąć remis 82:82. Skutkowało to dogrywką i ogromnym ciśnieniem, również u kibiców.

Szczęście jednak nie opuściło koszykarzy Księżaka i ostatnia odsłona tego spotkania należała już całkowicie do gospodarzy, którzy bez większych problemów, niczym rozpędzony pociąg, zdobywali punkt za punktem, wygrywając dogrywkę 16:4. Księżak w końcówce umiejętnie wykorzystał swoje atuty, docisnął w ataku, był skuteczny w obronie, co ostatecznie przełożyło się na pewne zwycięstwo nad Dzikami. Trzeba jednak przyznać, że łowiczanie potrafią budować napięcie.

- Zagraliśmy bardzo charakterny mecz. Najwięcej determinacji pokazaliśmy w końcówce meczu i w dogrywce, bo ta defensywa była naprawdę niemal wzorcowa. Do tego fajnie podzieliliśmy się w ataku, a jak i to, i to działa, to możemy tak grać. Tak, że sama końcówka była pod pełną kontrolą, ale czasami tak się dzieję, że zespół, który dochodzi, wyprowadza dogrywki z trudnych sytuacji jest na fali i my to wykorzystaliśmy. Najwięcej punktów zdobył Mikołaj Stopierzyński, ale statystycznie patrząc było to najlepsze spotkanie Mikołaja Groda. Było to dosyć widoczne, ale zabrakło mu tylko jednej asysty do uzyskania triple-double, tak więc to wielki wyczyn, jak na tak trudny mecz - opowiedział Michał Spychała, trener KS Księżak Łowicz.

20. kolejka Suzuki I Ligi Koszykówki Mężczyzn:

• KS Księżak Łowicz - Dziki Warszawa 98:86 (20:25, 23:21, 27:20, 12:16, 16:4)
    Księżak: Mikołaj Stopierzyński 20, Maciej Leszczyński 14, Łukasz Bodych 12 (1x3), Mikołaj Grod 10 i Maciej Kucharek 7 (2x3) oraz Arkadiusz Kobus 15 (1x3), Wojciech Jakubiak 12 (2x3) i Mateusz Fatz 8.
    Najwięcej dla Dzików: Paweł Krefft 30 (2x3), Patryk Gospodarek 17 (2x3) i Krystian Koźluk 10.
    Sędziowali: Jakub Adameczek (Ryki), Mirosław Wysocki (Świdnica) i Sylwester Adamski (Radom). Komisarz: Bartłomiej Wojdak (Łódź),
  • MKS Zetkama Doral Nysa Kłodzko - KS Pogoń Prudnik 67:94
  • PTG Rawlplug Sokół Łańcut - KK Decka Pelplin 98:91
  • Weegree AZS Politechnika Opolska Opole - TBS Śląsk II Wrocław 82:76
  • STK Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - KS Górnik Trans.eu Wałbrzych 86:76
  • GKS Tychy - KKK Miasto Szkła Krosno 73:87
  • Elektrobud-Investment MKS Znicz Basket Pruszków - MUKS Energa Kotwica Kołobrzeg 87:61
  • WKK Wrocław - TS Wisła Chemart Kraków 100:69

1. STK Grupa Sierleccy Czarni Słupsk (1)