Doskonalą swoje umiejętności

19:08, 26.01.2021 Gogo Aktualizacja: 19:09, 26.01.2021
Skomentuj Fot.: Konrad Ścibor. Fot.: Konrad Ścibor.

W sobotę, 23 stycznia, podopieczni trenera Konrada Ścibora z rocznika 2009 rozegrali pierwszy mecz kontrolny w nowym roku. W spotkaniu, UKS AP Champions-2009 Łowicz uległ UKS Unia Boryszew, przegrywając 3:5 (1:1).

Każdy mecz towarzyski to dla zespołów jednostka treningowa, podczas której zawodnicy doskonalą swoje umiejętności. Nie inaczej było i tym razem. Dla trenera Ścibora, nie wynik jest najważniejszy, ale realizacja założonych celów, które z czasem będą przynosić efekty w grze. Mecz z Unią Boryszew do przerwy miał wyrównany wynik 1:1, ale w drugiej odsłonie goście okazali się bardziej skuteczni i wygrali przewagą dwóch bramek.

O przebiegu spotkania opowiedział trener, Konrad Ścibor: - Naszym celem na ten mecz było doskonalenie fazy przejścia z ataku do obrony. W pierwszej połowie drużyna gości zdecydowanie częściej utrzymywała się przy piłce i mimo utrzymywania się remisowego wyniku, do przerwy ta część meczu była w naszym wykonaniu najsłabsza. W drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę i szybko przechodziliśmy do pressingu po stracie piłki, z czego jestem bardzo zadowolony, bo nad tym elementem pracowaliśmy w całym naszym ostatnim mikrocyklu. Nie ustrzegliśmy się jednak błędów i często atakując, zostawialiśmy w obronie zbyt małą liczbę zawodników. Przy bramkach, które padły, były to sytuacje w równowadze liczebnej lub w przewadze przeciwników przy kontrataku. Myślę, że należy jednak pochwalić zespół za odważną grę w drugiej połowie. Bardzo dobrze spisywał się środek pomocy, który kreował grę. Nieco słabiej wypadliśmy w tym meczu budując grę w bocznych strefach boiska.

Sparing:

• UKS AP Champions-2009 Łowicz - UKS Unia Boryszew 3:5 (1:1); br.: Jan Ścibor, Antoni Szcześniak i Szymon Majchrzak.
    AP-2009: Mateusz Janicki - Jakub Kutkowski, Antoni Szczęśniak, Dawid Gosławski, Jan Ścibor - Tomasz Guz, Kacper Miazek, Olaf Mucha - Maja Kubel. Na zmiany wchodzili: Patryk Haczykowski, Jakub Cholewa i Jakub Jaskuła.