Olimpia wskoczyła na właściwe tory gry

19:09, 24.07.2021 Gogo Aktualizacja: 19:09, 24.07.2021

Po raz drugi próbowali swoich sił przed sezonem ligowym gracze GKS Olimpia Chąśno. Rozegrany w środę, 21 lipca wyjazdowy sparing z KS Promyk Nowa Sucha podopieczni trenera Jarosława Burzykowskiego zakończyli zwycięstwem 4:1 (2:0).

Pierwsza próba sparingu z przeciwnikiem nie wypadła najlepiej w wykonaniu graczy Olimpii, ale już w kolejnym podejściu zaprezentowali się dużo lepiej. Przełożyło się to również na wynik spotkania, bo bramki, które zdobywali nie były przypadkowe. Na prowadzenie wyszli już w 17. minucie, po strzale w wykonaniu Oktawiana Andrzejczaka, a niespełna 10 minut później zawodnik testowany podwyższył prowadzenie Olimpii na 2:0. I taki wynik zakończył pierwszą część meczu.

W 55. minucie kolejny raz przed szansą stanął Andrzejczaki i jej nie zmarnował, co przyniosło już trzy bramki przewagi drużynie. W 78. minucie udaną akcję przeprowadzili gospodarze, ale okazało się, że to jeszcze nie koniec goli w tym meczu. W 85. minucie Marcel Sierota przyłożył się i zamknął spotkanie wynikiem 4:1.

Taka gra mogła się  podobać, co pozytywnie ocenił trener Burzykowski, komentując spotkanie słowami: - Zagraliśmy sparing, w którym znowu zaczynamy wyglądać jak zespół. Jestem zadowolony z gry, z realizacji założeń, jakie sobie nakreśliliśmy przed tym meczem. Jesteśmy dopiero na początku przygotowań, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Sparing:

• KS Promyk Nowa Sucha - GKS Olimpia Chąśno 1:4 (0:2); br.: zawodnik testowany (78) - Oktawian Andrzejczak 2 (17 i 55), zawodnik testowany nr 1 (26) i Marcel Sierota (85).
  • Olimpia: Jacek Milczarek - Jakub Gać, Rafał Kołaczyński, Gabriel Wasilewski, Bartłomiej Skoneczny - Marcin Matuszewski, zawodnik testowany nr 1, Oktawian Andrzejczak, zawodnik testowany nr 2 - Marcin Grocholewicz, Kamil Gać. Na zmiany wchodzili: Kacper Kwiatkowski - Filip Kwiatkowski, Dawid Siekiera,  Jakub Majer, Kamil Lenarczyk, Marcel Sierota, Szymon Kowalczyk, Jarosław Burzykowski, Wiktor Gajewski i zawodnik testowany nr 3.