KS Pelikan wrócił pokonany

09:29, 24.10.2021 Gogo Aktualizacja: 09:29, 24.10.2021

Wyjazdowe spotkanie 15. kolejki III ligi zakończyło się porażką KS Pelikan Łowicz. W sobotę, 23 października, biało-zieloni przegrali z Polonią Warszawa 1:3 (0:2).

Pozycja łowickich „Ptaków” nie wygląda najlepiej w tym sezonie, po czternastu rozegranych spotkaniach zdobyli tylko 16 punktów, co daje im 13. miejsce w ligowej tabeli. Z tego również powodu, w ostatnich dniach nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Obecnie funkcję szkoleniowca pełni Paweł Jakóbiak, ale trudno oczekiwać, aby „z miejsca” gra biało-zielonych uległa zmianie. Na to potrzeba czasu. Dlatego raczej nie było szans, aby gracze Pelikana pokonali zajmującą przed meczem 5. miejsce, Polonię Warszawa. I tak się stało… Stroną dominującą byli gospodarze, szybko przejmując stery gry w „swoje ręce”, choć biało-zielonym na pewno nie brakowało determinacji i waleczności.

Już w 1. minucie Polonia stanęła przed szansą na zdobycie gola, ale biało-zielonym udało się odsunąć w czasie pierwszą stratę bramki o trzy minuty, kiedy to skuteczny strzał oddał Patryk Paczuk. Jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili drugiego gola - w ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny, który wykonywał Łukasz Piątek.

Swojej szansy na bramkę kontaktową nie wykorzystał w 49. minucie, Adrian Marcioch, nieskutecznie wykonując rzut karny, co z pewnością miało swój wpływ na zespół. Za to gospodarze przeprowadzili w 63. minucie kolejny udany atak, podwyższając swoje prowadzenie na 3:0, po strzale oddanym ponownie przez Piątka.

Pelikan miał niespełna 30 minut na zmianę wyniku i dokonał tego w doliczonym już czasie gry, strzelając gola po rzucie karnym wykonywanym przez Radosława Kucińskiego, jednak to jedynie zmniejszyło stratę, bo nie przełożyło się na punkt.

- Wynik niekorzystny, ale na pewno na niego nie zasłużyliśmy. Zadowolony jestem z postawy zespołu, bo gra była na niezłym poziomie, zaangażowanie, charakter, piłkarsko też całkiem przyzwoicie, ale zespół Polonii był po prostu skuteczniejszy i wygrał 3:1. Przełomowy moment dla nas był chyba po rzucie karnym, gdybyśmy go trafili, to wrócilibyśmy do gry i mogłoby skończyć się innym wynikiem - opowiedział Paweł Jakóbiak, nowy trener KS Pelikan Łowicz.

15. kolejka III ligi - grupa I:

• Polonia Warszawa SA - KS Pelikan Łowicz 3:1 (2:0); br.: Patryk Paczuk (4), Łukasz Piątek 2 (45+1 karny i 63) - Radosław Kuciński (90+2).
    Pelikan: Patryk Orzeł - Damian Kozieł, Eryk Woliński, Grzegorz Wawrzyński, Maciej Wyszogrodzki - Krystian Mycka, Igor Tomaszewski - Robert Ziółkowski (70 Mateusz Borcuch), Radosław Kuciński, Tomasz Kolus (77 Michał Żółtowski) - Adrian Marcioch (66 Marcel Sluga).
    Sędziował: Karol Wójcik (Mińsk Mazowiecki). Żółte kartki: Kacper Rogusko, Tomasz Wełna i Eryk Mikołajewski - wszyscy Polonia oraz Krystian Mycka (5) i Paweł Jakóbiec (trener, 1) - obaj Pelikan.
    W 48. minuta Adrian Marcioch nie wykorzystał rzutu karnego, bramkarz obronił.
  • KS Sand-Bus Kutno - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki SA 2:1 (2:1); br.: Marcin Kacela (5) i Adam Patora (40) - Artur Amroziński (8).
  • Unia Skierniewice Non- Profit sp. zoo - ŁKS II Łódź SA 1:1 (1:1); br.: Kamil Sabiłło (26 karny) - Aleksander Ślęzak (18 karny).
  • MLKS Wissa Szczuczyn - GKS LZS Wikielec 1:1 (0:1); br.: Wojciech Zalewski (60) - Piotr Kacperek (42).
  • MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Pilica Białobrzegi 3:0 (1:0); br.: Arkadiusz Gajewski 2 (7 i 83 głową) i Mateusz Długołęcki (87 głową).
  • TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki - MLKS Znicz Biała Piska 0:1 (0:0); br.: Bartosz Giełażyn (90+2).
  • KS Błonianka Błonie - RKP Broń 1926 Radom 2:0 (0:0); br.: Szymon Śmieciński (53) i Yudai Miyamoto (73).
  • KS Ursus Warszawa - Legia II Warszawa SA 0:4 (0:4); br.: Bartłomiej Ciepiela (20), Rui Gomes (23) i Szymon Włodarczyk 2 (38 i 42).
  • SSA Jagiellonia II Białystok - GKS Mamry Giżycko przełożony na 4 grudnia 2021 roku (s) na godz. 13.00.
    Pauza: KS Legionovia Legionowo.