Księżak-2007 poległ walcząc z ŁKS KM Szkoła Gortata I Łódź

14:59, 26.10.2021 Gogo Aktualizacja: 15:00, 26.10.2021

UMKS Księżak-2007 Łowicz poległ w meczu z ŁKS KM Szkoła Gortata I Łódź. Wyjazdowe spotkanie, rozegrane w sobotę, 16 października, zakończyło się porażką łowiczan 51:107.

To był bardzo trudny mecz dla kadetów Księżaka, bo rywal zalicza się do jednego z najmocniejszych zespołów w tych rozgrywkach i niestety nie udało się dorównać umiejętnościom przeciwnika, choć waleczności i zaangażowania łowiczanom nie można było odmówić. Pierwsza kwarta była w miarę wyrównana i dała gospodarzom tylko siedem punktów przewagi, ale już w kolejnej łowiczanie nie wytrzymali naporu i ulegli 10:33.

Bardzo dynamiczny i skuteczny był początek drugiej połowy w wykonaniu  Księżaka. Zespół trenera Bartosza Włuczyńskiego nadrobił stratę o 11 punktów, wygrywając trzecią kwartę 21:10. Niestety na dłuższą metę nie dali rady utrzymać nadanego tempa i ponownie polegli, tym razem aż 2:39. Ostatecznie Księżak przegrał mecz 3. kolejki 51:107.

- Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ponieważ dla mnie ŁKS jest najmocniejszą drużyną w lidze na ten moment. Mieliśmy bardzo dobry początek spotkania. Biliśmy się jak równy z równym. Drużyna z Łodzi odskoczyła nam na sporo punktów dzięki dobrej zbiórce w ataku. Niestety fizycznie nie mieliśmy szans. Dobijali do kosza po kilka razy, a my słabo zastawialiśmy. Do tego doszły proste, niewymuszone straty, które są naszą bolączką. Przegraliśmy dużą przewagą punktową, ale z trzeciej kwarty jestem naprawdę bardzo zadowolony, patrząc na ostatnie mecze - ocenia Bartosz Włuczyński, trener UMKS Księżak-2007 Łowicz.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole łowiczan był Dawid Gładki, zdobywając 17 punktów, a Jan Doroba zdołał rzucić 10 punktów, w tym dwie „trójki”.

3. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U15:

• ŁKS KM Szkoła Gortata I Łódź - UMKS Księżak-2007 Łowicz 107:51 (25:18, 33:10, 10:21, 39:2)
    Księżak-2007: Dawid Gładki 17, Jan Doroba 10 (2x3), Antoni Pietrzak 10, Maciej Fudała 7 i Mateusz Pińkowski 5 (1x3) oraz Ryszard Kurczak 2, Mikołaj Szalkiewicz, Rafał Wojda, Szymon Szygulski, Marcin Szczęsny, Krystian Dutkowski i Maciej Brzozowski.
    Najwięcej dla ŁKS I: Jan Feldman 28 (2x3) i Dawid Cichocki 26.
  • UKS Siódemka Trans Michor Kutno - TK Basket Stryków 64:65
  • ŁKS KM Szkoła Gortata II Łódź - UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 63:93
  • PKK 99 Pabianice - AZS PWSZ Skierniewice przełożony na 29 listopada 2021 roku (po) godz. godz. 18.30.
    Pauza: MKS Ósemka Skierniewice.

1. UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski (3)