Rzutem na taśmę Zryw wywalczył remis

19:03, 26.10.2021 Gogo Aktualizacja: 19:04, 26.10.2021

Remis zespołu SKF Zryw GrantON Wygoda z GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra dokonał się niemal w ostatniej chwili, ale ostatecznie drużyna trenera Piotra Gawlika zdobyła w meczu 13. kolejki IV ligi jeden punkt, za to Orzeł Nieborów po pięknym meczu pucharowym, ponownie zaliczył porażkę.

Wszystko wskazywało na to, że Zryw Wygoda zakończy mecz z Andrespolią porażką. Do przerwy przeciwnik strzelił dwa gole i był skuteczny w obronie, nie tracąc żadnej bramki. Dopiero w drugiej odsłonie zespół trenera Gawlika mocno zwarł szeregi i zaczął przeprowadzać ciekawsze akcje, nie pozwalając rywalowi na kontrataki. W 74. minucie Hubert Matyjas zdobył w końcu bramkę kontaktową. Do końca spotkania pozostało szesnaście minut, ale nie przyniosły ze sobą kolejnego gola. Dopiero w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Patryk Bojańczyk, dzięki czemu Zryw dopisał do swojej puli jeden punkt.

- Na pierwszą połowę spotkania z Andrespolią wyszliśmy za pewni siebie, pomimo tego, że goście nie stworzyli nam większego zagrożenia, prowadzili 2:0. Po przerwie zagraliśmy już solidnie, konsekwentnie dążyliśmy do zmiany niekorzystnego wyniku, co zostało nagrodzone odrobieniem strat. Trzeba pochwalić zespół za to, że potrafił wywalczyć punkt mimo niekorzystnego wyniku do przerwy oraz zmiany które wniosły sporo ożywienia do naszej gry w drugiej części spotkania - skomentował Gawlik, trener koordynator SKF Zryw Wygoda.

W kiepskich nastrojach wracali z meczu podopieczni trenera Dawida Ługowskiego, bo po raz kolejny nie udało się zdobyć żadnego punktu. Tym razem zadanie nie było łatwe, bo rywalizowali w sobotę, 23 października, z liderem tabeli - KS Warta Sieradz, i przegrali 0:2 (0:1). Aż do ostatniej minuty pierwszej połowy graczom Orła udało się skutecznie bronić, jednak ostatnie sekundy przyniosły ze sobą stratę, po rzucie karnym wykonywanym przez Łukasza Chojeckiego za przewinienie Cristiana Vesy. Szybko strzelony gol przez gospodarzy w drugiej odsłonie meczu okazał się ostatnim, jaki padł w tym spotkaniu, bo Orzeł, mimo podejmowanych prób po kontratakach, nie zdołał skutecznie wykorzystać i mecz zakończył się zwycięstwem Warty Sieradz 2:0.

Jak dotąd zespół z Nieborowa zgromadził na swoim koncie tylko 8 punktów, co daje mu 16 miejsce w ligowej rywalizacji, zaś Zryw Wygoda uzbierała punktów 14, dzięki czemu zajmuje 12 miejsce w tabeli.

Kolejny ligowy pojedynek Zryw Wygoda zagra w sobotę, 30 października o godz. 14.00, na wyjeździe z LKS Kwiatkowice, a Orzeł Nieborów będzie podejmował u siebie GKS Orkan Buczek również w sobotę, o godz. 15.00

13. kolejka IV ligi:

• KS Warta Sieradz - LKS Orzeł Nieborów 2:0 (1:0); br.: Łukasz Chojecki (45+1 karny) i Kamil Pluta (47).
    Orzeł: Cristian Vesa - Piotr Jaworski (65 Volodymyr Moldchenko), Bartłomiej Tkacz (70 Norbert Klepaczka), Rafał Kołaczyński, Bartłomiej Krupa (40 Krystian Kruk) - Michał Redzisz, Radosław Grefkowicz - Bartosz Placek, Jan Haczykowski (65 Mateusz Nierobisz), Błażej Tomaszewski (46 Karol Kruk) - Wiktor Stępień (70 Kacper Stencel).
    Sędziował: Tomasz Lewandowski (Tomaszów Mazowiecki). Żółte kartki: Jakub Piela - Warta oraz Cristian Vesa (1), Bartłomiej Tkacz (4), Karol Kruk (7) i Radosław Grefkowicz (3) - wszyscy Orzeł.
  • SKF Zryw GrantON Wygoda - GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 2:2 (0:2); br.: Hubert Matyjas (74) i Patryk Bojańczyk (90+4) - Ernest Ławniczak (33) i Marek Dąbrowski (43).
    Zryw: Sebastian Ostrowski - Wojciech Guzek, Tomasz Wudkiewicz (55 Sebastian Sobieszek), Kamil Augustyn, Kacper Rześny - Michał Fabijański, Roman Perizhok, Hubert Matyjas, Marcel Wnuk (55 Hubert Kania) - Michał Świdrowski (75 Adrian Rosa), Patryk Bojańczyk.
    Sędziował: Mateusz Onys (Bydgoszcz). Żółte kartki: Kamil Augustyn (4), Michał Świdrowski (3) i Kacper Rześny (2) - wszyscy Zryw oraz Kacper Kosior, Dawid Fajks i Krzysztof Felczak - wszyscy Andrespolia. Czerwona kartka: Kacper Kosior (Andrespolia) - dwie żółte.
  • LKS Omega Kleszczów - MKS Zjednoczeni Stryków 2:3 (1:1); br.: Tomasz Bąkowicz (6) i Robert Tomesz (89) - Szymon Młynarczyk (15) i Joachim Pabjańczyk 2 (60 i 76).
  • RKS Radomsko - WKS Prosna Wieruszów 5:1 (4:0); br.: Igor Górniak (35), Krystian Kolasa (39 karny), Igor Górniak (43), Łukasz Bocian (45) i Arkadiusz Korpeta (47 samobójcza) - Kacper Karbowski (73).
  • ZKS Włókniarz Zelów - KS Stal Głowno 1:0 (0:0); br.: Kostiantyn Holovchenko (90).
  • MGKS Skalnik Sulejów - LKS Kwiatkowice 7:2 (3:1); br.: Mateusz Śliwka 2 (9 i 42), Michał Bogdan (27 samobójcza), Maciej Witczak (45), Łukasz Smolarczyk (52), Maciej Biernacki (64) i Jakub Szlaski (86) - Krystian Wojtczak 2 (48 i 58).
  • PKS Polonia Piotrków Trybunalski - MKP Boruta Zgierz 2:1 (0:0); br.: Mateusz Jakubiak (54) i Tymoteusz Karasiński (76) - Mateusz Misiak (83).
  • KS Widzew II Łódź SA - MGUKS Pogoń Zduńska Wola 5:2 (1:1); br.: Przemysław Kita (6), Daniel Mąka (51), Mateusz Malec (58), Kamil Tlaga (82) i Ricardo Goncalves (90+2) - Princewill Okachi (45+2) i Mikael Idzikowski (77).
  • GKS Orkan Buczek - KS Paradyż 2:0 (0:0); br.: Norbert Dregier (56) i Jardel Muniz Cruz (90).