Zamknij

Solidne zwycięstwo Zrywu w pierwszym sparingu

09:30, 23.01.2022 Gogo Aktualizacja: 13:10, 24.01.2022
Skomentuj Fot.: Ania Krawczyk. Fot.: Ania Krawczyk.

W pierwszym sparingu,  rozegranym w sobotę, 22 stycznia, w Gostyninie, SKF Zryw GrantON Wygoda pokonał KS Sand-Bus Kutno 2:0 (2:0).

Na początku okresu przygotowawczego zespół trenera Piotra Gawlika testował swoje umiejętności z wymagającym rywalem, bo KS Sand-Bus Kutno jest zespołem występującym w III lidze. Okazało się jednak, że gracze Zrywu poradzili sobie bardzo dobrze. Zastosowana taktyka gry okazała się skuteczna i przyniosła efekt w postaci zwycięstwa 2:0.

Od chwili wejścia na boisko gracze Zrywu umiejętnie radzili sobie z przeciwnikiem. W 29. minucie ładną akcję sfinalizował Michał Świdrowski, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie, a dwie minuty później zawodnik testowany strzelił drugiego gola. Wynik 2:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie żadna bramka nie padła, ale Zryw umiejętnie się bronił, dzięki czemu dowiózł wypracowaną dwubramkową przewagę do końca spotkania.

W ekipie Zrywu zagrało trzech zawodników, którym trener Gawlik przyglądał się pod kątem wzmocnienia swojego zespołu.

- W pierwszym meczu kontrolnym spotkaliśmy się z solidnym zespołem trzecioligowym. Wynik może być dla niektórych zaskakujący, ale przede wszystkim jestem zadowolony z organizacji gry w defensywie całego zespołu, co przełożyło się na wynik końcowy. Pomimo początku okresu przygotowawczego, jesteśmy na etapie końcowym kompletowania kadry na rundę wiosenną, która będzie gotowa w ciągu maksymalnie dwóch tygodni - skomentował Piotr Gawlik, trener koordynator SKF Zryw Wygoda.

Zespół SKF Zryw GrantON Wygoda ma zaplanowanych jeszcze osiem spotkań kontrolnych przed przystąpieniem do rozgrywek ligowych, które rozpoczną się w weekend 12-13 marca 2022 roku.

Sparing:

• KS Sand-Bus Kutno - SKF Zryw GrantON Wygoda 0:2 (0:1); br.: Michał Świdrowski (29) i zawodnik testowany (31).
    Zryw: Sebastian Ostrowski - Damian Kozieł (25 Wojciech Guzek), Hubert Matyjas, Kamil Augustyn, Marcel Wnuk - Roman Perizhok, Bartosz Tomaszkiewicz - zawodnik testowany nr 1, Michał Świdrowski, Damian Wasiak - zawodnik testowany nr 2. Druga połowa: Sebastian Ostrowski - Wojciech Guzek, Dorian Nasalski, Piotr Gawlik, Damian Wasiak (65 Marcel Wnuk) - Hubert Matyjas (65 zawodnik testowany nr 1), Mateusz Sekuła - Hubert Kania, Michał Fabijański, Paweł Dróżdż - zawodnik testowany nr 3.

• 2021.02.23 (śr), godz. 20.00: SKF Zryw GrantON Wygoda - KS Jutrzenka Drzewce
  • 2021.02.26 (s): SKF Zryw GrantON Wygoda - Unia Skierniewice Sp. zoo miejsce do ustalenia (zależne od pogody)
  • 2021.03.05 (s): SKF Zryw GrantON Wygoda - LKS Olimpia Niedźwiada miejsce do ustalenia (zależne od pogody)