KS Księżak Łowicz: Bez przełomu…

09:51, 23.01.2022 Gogo Aktualizacja: 09:51, 23.01.2022

Nadzieja na zwycięstwo KS Księżak Łowicz na własnym terenie okazała się płonna. W sobotę, 22 stycznia, zespół trenera Rafała Knapa przegrał z Dzikami Warszawa 73:77.

Wszyscy kibicujący koszykarzom pierwszoligowego Księżaka czekali na przełom, ale nadzieje rozwiały się - Księżak przegrał z Dzikami. Niewiele zabrakło, bo tylko czterema punktami Dziki pokonały gospodarzy, co nie zmienia faktu, że to kolejna porażka Księżaka i nadal zajmuje 15. miejsce wśród siedemnastu rywalizujących zespołów w ligowej tabeli. Jeżeli Księżacy nie dali rady wygrać z przeciwnikiem, który w tym sezonie miał podobny bilans punktów, to jak można oczekiwać, że osiągnie sukces z mocnym rywalem?

Zaangażowania nie można odmówić koszykarzom Księżaka, jednak samą walecznością punktów się nie zdobywa. Dużą skutecznością w ataku wykazali się Piotr Robak, który zdobył  24 (4x3) i Michał Jankowski - 20 (6x3), co przy najlepszym wyniku Piotra Pamuły z zespołu Dzików - 16 (3x3), dobrze świadczy o efektywności. Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Zdecydowanie brakuje między innymi „wydajności” u Mikołaja Fatza, który powinien wnosić więcej punktów na konto swojego zespołu, powinien być wzmocnieniem, a nie tylko asystą…

Do porażki Księżaka przyczyniła się słabsza gra w trzeciej kwarcie spotkania, którą przegrali 11:19. Schodząc na przerwę sytuacja na tablicy wyglądała obiecująco dla gospodarzy, prowadzili 44:37. Niestety, w trzeciej kwarcie roztrwonili siedem punktów, które dawały przewagę, a gonienie wyniku  w ostatniej, nie powiodło się.

Zmiana trenera, jak na razie nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Kolejny mecz przynosi rozczarowanie, a nad łowicką drużyną nadal wiszą czarne chmury i zaczyna brakować pomysłu na ich rozwianie.

Następny mecz KS Księżak Łowicz zagra ponownie u siebie w sobotę, 29 stycznia o godz. 18.00, a rywalem będzie WKK Wrocław.

20. kolejka Suzuki I Liga Koszykówki Mężczyzn:

• KS Księżak Łowicz - Dziki Warszawa 73:77 (22:21, 22:18, 11:19, 18:19)
    Księżak: Piotr Robak 24 (4x3), Michał Jankowski 20 (6x3), Arkadiusz Kobus 13 (1x3), Daniel Dawdo 3 (1x3) i Mateusz Fatz 1 oraz Maksimilian Motel 7 (1x3), Tomasz Krzywdziński 4, Kacper Kramarz 1 i Michał Świderski.
    Najwięcej dla Dziki: Piotr Pamuła 16 (3x3), Przemysław Kuźkow 15 (3x3), Rafał Komenda 14 i Bartosz Majewski 12.
    Sędziowali: Marcin Gawron (Elbląg), Jacek Dolski (Gdynia) i Mateusz Wiszniewski (Rumia). Komisarz: Bartłomiej Wojdak (Łódź).
  • KS Górnik Trans.eu Wałbrzych - AZS AGH Kraków 90:75
  • PTG Rawlplug Sokół Łańcut - KK Decka Pelplin 86:80
  • WKK Wrocław - MUKS Sensation Kotwica Kołobrzeg 83:89