Nie tylko wynik był powodem do zadowolenia

12:31, 24.01.2022 Gogo Aktualizacja: 12:45, 24.01.2022

Zespół MUKS Pelikan-2006 Łowicz  rozegrał w sobotę, 22 stycznia, pierwszy mecz kontrolny w nowym roku. Rywalem biało-zielonych był MKS Metalowiec Łódź.

Okres przygotowawczy do nowego sezonu rozgrywek ligowych, podopieczni trenera Marcina Rychlewskiego, rozpoczęli już dawno, ale  pierwszy sparing rozegrali w minioną sobotę. I wypadli w nim bardzo dobrze, co potwierdza wynik 5:2 (3:2), choć nie sam rezultat ucieszył trenera, ale także dobra gra i realizacja założeń przedmeczowych.

Biało-zieloni dobrze weszli w mecz i w 6. minucie wyszli na prowadzenie, za sprawą gola w wykonaniu Dawida Jagóry. Jedenaście minut później było już 2:0, do czego przyczynił się skuteczny strzał Jana Pietrzaka. Przeciwnik starał się realizować swoje cele i nie stał bezczynnie. W 24. minucie przeprowadził akcję zakończoną bramką, ale gracze Pelikana-2006 jeszcze przed końcem meczu odpowiedzieli trzecim golem, którego zdobył Szymon Zagajewski

Druga połowa była nieco mniej dynamiczna. Gospodarze nadal kontrolowali grę, skutecznie radzili sobie w obronie i zawiązali kilka ciekawych akcji, ale tylko dwie udało się sfinalizować umieszczeniem piłki w bramce. Autorami goli byli Jakub Kłąb i po raz drugi, Zagajewski.

- Każde zwycięstwo jest powodem do radości, ale nie tylko wynik dzisiejszego meczu był zadowalający. Chłopcy zagrali naprawdę dobry mecz. Główne cele, jakie założyliśmy sobie przed spotkaniem były dobrze realizowane, szczególnie w pierwszej części gry. W drugiej połowie stwarzaliśmy sporo sytuacji bramkowych, ale trochę zaniedbaliśmy grę w obronie. Jesteśmy na początku okresu przygotowawczego i chłopcy ciężko pracują na treningach, więc może lekkie zmęczenie było przyczyną słabszej gry w drugiej części spotkania. Przed nami jeszcze siedem meczów kontrolnych z mocnymi przeciwnikami i mam nadzieję, że nasza gra z meczu na mecz będzie wyglądała lepiej - ocenił Marcin Rychlewski, trener MUKS Pelikan Łowicz.

Do kolejnego sprawdzianu gracze MUKS Pelikan-2006 Łowicz przystąpią w niedzielę, 30 stycznia o godz. 14.00. Rywalem będzie MKS Znicz Pruszków.

Sparing:

• MUKS Pelikan-2006 Łowicz - MKS Metalowiec Łódź 5:2 (3:1); br.: Dawid Jagóra (6), Jan Pietrzak (17), Szymon Zagajewski 2 (37 i 78) i Jakub Kłąb (48) - 2 (24 i 70).
    Pelikan-2006: Jakub Gąsecki - Wojciech Białas, Jakub Kłąb, Jakub Stasiak, Szymon Zagajewski - Oskar Puchalski, Jakub Rychlewski - Maksymilian Czeczko, Henryk Kucharski, Dawid Jagóra - Jan Pietrzak. Na zmiany wchodzili: Paweł Kozanecki - Oliwier Boczkowski, Stanisław Uczciwek i Jan Pełka.