Zagrali dobre zawody, ale punktu nie zdobyli

11:35, 29.05.2022 Gogo Aktualizacja: 11:36, 29.05.2022

Nie dali rady podopieczni trenera Pawła Jakóbiaka wygrać kolejnego meczu - w sobotę 28 maja KS Pelikan Łowicz został pokonany przez Polonię Warszawa SA 0:2 (0:2).

Biało-zieloni zakończyli mecz 34. kolejki bez punktu, ulegając Polonii Warszawa, faworytowi tego spotkania, jednemu z najlepszych zespołów w tej rundzie. Nie zadziałała przewaga własnego boiska, ale  nie można odmówić graczom Pelikana zaangażowania, bo byli zmotywowani i zagrali dobry mecz, jednak w bezpośredniej konfrontacji z rywalem okazali się słabsi i przegrali.

Gracze Polonii docisnęli łowiczan w pierwszej połowie. Wykorzystując błędy gospodarzy osiągnęli dwubramkowe prowadzenie. Pierwszy gol, autorstwa Szymona Lewickiego padł w 27. minucie, a w 42. minucie skuteczny strzał, którego nie zdołał obronić Patryk Orzeł, oddał Piotr Marciniec.

Po przerwie Pelikan próbował odrobić straty, niestety bez powodzenia. Uszczelnił natomiast linię obrony, dzięki czemu wynik kończący pierwszą odsłonę był aktualny również na koniec meczu.

- Nie udało się wygrać, ale graliśmy z najlepszym zespołem w tej rundzie i to było widać. Widać było, że tej jakości mają dużo, ale my też zagraliśmy bardzo dobre zawody. Na pewno pierwsza połowa nie była taka, jak byśmy chcieli - zabrakło nam trochę podań na drugą połowę przeciwnika, do napastników. Ładnie utrzymywaliśmy się przy piłce, ale nic z tego nie mieliśmy, a Polonia wykorzystała nasze błędy i prowadziła 2:0. W drugiej połowie dobrze zagraliśmy, dużo zdrowia zostawiliśmy, ale dzisiaj po prostu przegraliśmy z zespołem lepszym. Nadal musimy grać tak jak graliśmy do tej pory. Za dużo poprawiać nie ma co, względem meczów poprzednich graliśmy dobrze i wygrywaliśmy. Dzisiaj też zagraliśmy dobry mecz, ale byli od nas lepsi i tę porażkę musimy wziąć „na klatę”. A środę to już będzie kolejny mecz i nowa historia, i my ją chcemy napisać po swojemu - skomentował Paweł Jakóbiak, trener KS Pelikan Łowicz.

Mimo straty punktów, KS Pelikan Łowicz pozostaje na 11. pozycji w ligowym rankingu, a o kolejne punkty będzie walczył na wyjeździe z KS Błonianka Błonie już w środę, 1 czerwca.

34. kolejka III ligi - grupa I:

• KS Pelikan Łowicz - Polonia Warszawa SA 0:2 (0:2); br.: Szymon Lewicki (27) i Piotr Marciniec (42).
    Pelikan: Patryk Orzeł - Krystian Mycka (10 Robert Ziółkowski), Eryk Woliński, Przemysław Dwórzyński, Jakub Pawlicki - Jakub Garnysz (57 Kacper Falkowski), Patryk Pomianowski, Jakub Tabor, Adrian Olpiński (74 Radosław Kuciński) - Kamil Łojszczyk, Szymon Sołtysiński.
    Sędziował: Maciej Lanckowski (Toruń). Żółte kartki: Paweł Jakóbiak (trener) - Pelikan oraz Szymon Jarosz i Rafał Smalec (trener) - obaj Polonia. Czerwona kartka: Robert Nowogórski (Pelikan), 30. minuta.
  • GKS Mamry Giżycko - SSA Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:1); br.: Mikołaj Wasilewski (7 głową). Trwa druga połowa.
  • RKP Broń 1926 Radom - KS Błonianka Błonie 0:1 (0:0); br.: Maksymilian Korczak (63).
  • KS Lechia Tomaszów Mazowiecki SA - KS Sand-Bus Kutno 2:0 (0:0); br.: Klim Morenkov (53) i Dominik Pecyna (81).
  • ŁKS II Łódź SA - Unia Skierniewice Non-Profit sp. zoo 3:2 (3:0); br.: Damian Nowacki (3), Michał Karlikowski (12) i Mikołaj Lipień (16) - Kamil Sabiłło (32) i Paweł Gierach (79).
  • Legia II Warszawa SA - KS Ursus Warszawa 2:2 (0:2); br.: Arkadiusz Ciach 2 (70 i 81) - Michał Strzałkowski (3) i Paweł Tarnowski (42).
  • GKS LZS Wikielec - MLKS Wissa Szczuczyn 3:0 (2:0); br.: Kentaro Arai (7), Rafał Kujawa (44 karny) i Michał Żukowski (64).
  • MKS Pilica Białobrzegi - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (3:0); br.: Bartosz Zawadzki 2 (6 i 19) i Damian Winiarski (25) - Jacek Tkaczyk (90).
  • MLKS Znicz Biała Piska - TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 4:1 (2:0); br.: Maciej Famulak (35 wolny), Adrian Duchnowski (44 głową), Bartosz Giełażyn (73 karny) i Łukasz Trąbka (87) - Jakub Mamełka (72).
    Pauza: KS Legionovia Legionowo.