Remis na koniec rozgrywek

08:45, 16.06.2022 Gogo Aktualizacja: 20:18, 16.06.2022

SKF Zryw GrantON Wygoda równo podzielił się punktami w awansem rozegranym meczu 34. kolejki z MKP Boruta Zgierz, kończąc ostatnie spotkanie w tym sezonie wynikiem 1:1 (1:1).

Podopieczni trenera Piotra Gawlika ze spokojem podeszli do ostatniego spotkania w tym sezonie ligowym, rozegranym w środę 15 czerwca, ale starali się jak najlepiej wypaść w konfrontacji z Borutą, co pociągnęło za sobą trzy żółte kartki. Udało się stawić czoła gospodarzom i wrócili z jednym punktem. Jako pierwsi osiągnęli przewagę, po ładnej akcji zakończonej golem autorstwa Damiana Kozieła w 9. minucie gry, ale jeszcze przed przerwą gracze Boruty zdołali wyrównać, po uderzeniu głową  Mateusza Misiaka. Wynik 1:1 zakończył pierwszą połowę i utrzymał się do końca meczu.

- Pozytywny sezon, cel, jakim było utrzymanie, został wykonany. Teraz czekamy na kolejny sezon, który będzie ciężki w związku z powiększeniem ligi. Zostało już potwierdzone, że rywalizować będzie 20 zespołów, więc będzie się dziać - skomentował Piotr Gawlik, trener SKF Zryw Wygoda.

Zryw GrantON Wygoda dobrze wypadł w ligowym zestawieniu, bo zakończył sezon na pozycji dziesiątej wśród 18 rywalizujących zespołów. Wprawdzie strata punktów do najlepszego zespołu jakim jest Warta Sieradz jest duża, bo wynosi aż 46 punktów, jednak cel, jaki sobie postawili został osiągnięty - utrzymanie w lidze.

Awansem mecze 34. kolejki Betcris IV ligi:

• MKP Boruta Zgierz - SKF Zryw GrantON Wygoda 1:1 (1:1); br.: Mateusz Misiak (32 głową) - Damian Kozieł (9).
    Zryw: Sebastian Ostrowski - Damian Kozieł, Tomasz Wudkiewicz, Hubert Matyjas, Kacper Rześny - Roman Perizhok, Mateusz Sekuła (46 Kamil Augustyn)- Hubert Kania (46 Rafał Bogus), Bartosz Wudkiewicz (60 Damian Szczepański), Marcel Wnuk - Michał Świdrowski (85 Dawid Feliga).
    Sędziowała: Anna Wesołowska (Łódź). Żółte kartki: Boruta oraz Damian Szczepański (2), Michał Świdrowski (6) i Kamil Augustyn (11) - wszyscy Zryw.
  • MKS Zjednoczeni Stryków - LKS Kwiatkowice 3:1 (1:0); br.: Wojciech Kucharski (44), Wojciech Majewski (84) i Robert Sobczak (90+3) - Krystian Wojtczak (80).