Miłe złego początki…

08:02, 17.06.2022 Gogo Aktualizacja: 21:24, 17.06.2022

Tylko początek meczu z UKS Mabo Piotrków Trybunalski wyglądał optymistycznie dla MUKS Pelikan-2009 Łowicz. Ostatecznie ostatnie spotkanie w tym sezonie zakończyło się przegraną biało-zielonych 3:7 (1:3).

Młodzi łowiczanie zostali wysoko pokonani przez Mabo Piotrków Trybunalski, w spotkaniu rozegranym w środę, 15 czerwca, na własnym boisku, ale rywal okazał się bardzo wymagający, co potwierdza ligowa tabeli, w której utrzymał po ostatnim meczu 1. miejsce, mając 12 punktów przewagi nad drugim z kolei ŁKS II Łódź. Porażka biało-zielonych sprawiła, że spadli o jedną pozycję i zakończyli rywalizację na miejscu 4, z jednym punktem straty do Andrespolii Wiśniowa Góra i dwoma do ŁKS II.

Gracze Pelikana-2009 rozpoczęli spotkanie z Mabo Piotrków Trybunalski od bramki zdobytej przez Macieja Majchrzaka, ale kolejne minuty pokazały, że nie bez powodu rywal ma tak wysokie notowania w tabeli. Jeszcze do przerwy padły gole, które zamknęły pierwszą połowę wynikiem 1:3. Ambitna walka gospodarzy w drugiej odsłonie przyniosła ze sobą dwie bramki dla Pelikana-2009, zdobyte przez Majchrzaka i Kryspina Jagiełło po rzucie wolnym, ale przeciwnik był dużo bardziej skuteczny i zdominował gospodarzy kończąc spotkanie rezultatem 3:7.

- Szkoda, bo mieliśmy bardzo dobry początek meczu. Dwie bramki stracone w końcówce pierwszej połowy ustawiły spotkanie. Mimo to wyszliśmy na drugą połowę bardzo zmotywowani i mieliśmy dwustuprocentowe sytuacje, niestety nie wykorzystaliśmy tego i rywal dobił nas bramką na 1:4.  Kończymy sezon bez awansu, ale jestem zadowolony z chłopaków. Widzę progres w ich indywidualnych umiejętnościach, a i zespołowo wyglądaliśmy bardzo pozytywnie. Zdarzały się nam mecze gorsze, ale w tym wieku to normalne. Sezon ogólnie oceniam pozytywnie, od nowego sezonu wchodzimy już do gry w piłce jedenastoosobowej, więc mamy nad czym pracować w okresie letnim - podsumował  Mateusz Miazek, trener MUKS Pelikan-2009 Łowicz.

14. kolejka II liga wojewódzkiej młodzików D1:

• MUKS Pelikan-2009 Łowicz - UKS Mabo Piotrków Trybunalski 3:7 (1:3); br.: Maciej Majchrzak 2 (7 i 58) i Kryspin Jagiełło (41 wolny) - Igor Tkacz (15), Mateusz Kobalczyk (19), Piotr Adaczyński 2 (30 i 46), Borys Kacprzykowski (33), Mateusz Malinowski (52) i Maksym Kaczmarek (56).
    Pelikan-2009: Mateusz Rak - Antoni Bąba, Jan Uczciwek, Kryspin Jagiełło, Gabriel Majcher - Michał Kuciński, Wojciech Żyto, Fabian Chlebny - Maciej Majchrzak. Na zmiany wchodzili: Franciszek Uczciwek, Miłosz Skonieczny i Jakub Dudziński.
  • ŁKS II Łódź SA - SAP GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 6:1
  • Łódzka AF Łódź - RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 3:0
  • Unia Skierniewice Sp. zoo - UKS SMS Łódź 0:6