Byli zdecydowanie skuteczniejsi

09:38, 12.08.2022 Gogo Aktualizacja: 09:39, 12.08.2022
Skomentuj Fot.: Mateusz Miazek. Fot.: Mateusz Miazek.

Coraz lepiej wygląda gra podopiecznych trenera Mateusza Miazka. W ostatnim sparingu pokonali MKS Metalowiec Łódź 6:3 (2:2).

Rozegrany w środę, 10 sierpnia, w Złakowie Kościelnym sparing zakończył się zwycięstwem MUKS Pelikan-2009 Łowicz 6:3. Podopieczni trenera Miazka dobrze wywiązali się z założeń przedmeczowych. Widać efekty pracy podczas treningów, bo błędy w grze defensywnej jeszcze się zdarzają, ale jest ich coraz mniej. Przekłada się to na mniejszą ilość strat i lepszy wynik na koniec spotkania.

- Większą część meczu graliśmy w ataku pozycyjnym i jestem zadowolony z naszej postawy i łatwości w stwarzaniu sobie sytuacji bramkowych. Na minus skuteczność, bo dziś powinniśmy strzelić jeszcze kilka bramek. Staramy się bronić wysoko i przez to zdarzają nam się jeszcze błędy, gdy rywal gra dłuższą piłkę, ale dziś wyglądało to już lepiej pod względem waleczności w odbiorze - ocenił Mateusz Miazek, trener MUKS Pelikan-2009 Łowicz.

Pierwsza połowa była bardziej wyrównana i zakończyła się remisem 2:2. Dopiero po przerwie graczom Pelikana-2009 udało się skutecznie przejąć prowadzenie w grze i strzelić cztery kolejne gole, tracąc tylko jeden, co przyniosło zdecydowane zwycięstwo.

Przed zawodnikami trenera Miazka czas intensywnej pracy. W piątek 12 sierpnia wyjeżdżają na obóz sportowy do Sztutowa, który potrwa do 19 sierpnia.

Sparing:

• MUKS Pelikan-2009 Łowicz - MKS Metalowiec Łódź 6:3 (2:2); br.: Kamil Moździerzewski (3), Franciszek Uczciwek (10), Miłosz Skonieczny 2 (59 i 80), Maciej Majchrzak (65) i Kryspin Jagiełło (71) - Kacper Dzidkowski (1) i Dominik Krawczyk 2 (13 i 66).
    Pelikan-2009: Mateusz Rak - Hubert Filanowski, Jan Uczciwek, Nikodem Jasiński, Gabriel Majcher - Wojciech Żyto, Kryspin Jagiełło, Michał Kuciński - Maciej Majchrzak, Kamil Moździerzewski, Miłosz Skonieczny. Na zmiany wchodzili: Szymon Tybuś, Franciszek Uczciwek, Jakub Dudziński i Kacper Trębski.