Fatalny początek przyczyną porażki

10:10, 13.08.2022 Gogo Aktualizacja: 11:00, 14.08.2022

Drugie podejście do rozgrywek ligowych zakończyło się porażką Pelikana Łowicz. Biało-zieloni przegrali u siebie z Legią II Warszawa 0:2 (0:2).

Po dobrym starcie w ligowym wyścigu o punkty, w piątek 12 sierpnia, KS Pelikan Łowicz zaliczył pierwszą porażkę, przegrywając ze stołecznymi 0:2. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszym kwadransie spotkania. Już w 8. minucie obrona gospodarzy straciła czujność i po długim podaniu Wiktor Kamiński wykorzystał swoją szansę zdobywając pierwszego gola dla Legii. Sześć minut później Rafał Maciejewski w podobny sposób doprowadził do wyniku 0:2.

Od tego momentu gracze Pelikana poprawili jakość gry i próbowali odrobić straty, ale nie udało im się stworzyć żadnej akcji, która zagroziłaby bramce przeciwnika. Do tego w 61. minucie Artur Stawikowski otrzymał czerwoną kartkę i Pelikan grał w dziesięciu zawodników.

- Początek był fatalny w naszym wykonaniu. Dopiero od 15-20 minuty wskoczyliśmy na swoje obroty. Muszę powiedzieć, że w momencie, gdy byłem przekonany, że za chwilę stworzymy taką sytuację, po której strzelimy bramkę, dostajemy czerwona kartkę, zasłużoną oczywiście. Mimo tego, grając w dziesięciu, uważam, że dalej byliśmy zespołem, który był bliski strzelenia bramki, ale przeciwnik grał na tyle mądrze, że wybronił ten wynik i niestety przegraliśmy u siebie - opowiedział Paweł Jakóbiak, trener KS Pelikan Łowicz.

Szansę na zdobycz w postaci  trzech punktów biało-zieloni będą mieć w środę, 17 sierpnia, w meczu wyjazdowym z KS Warta Sieradz.

2. kolejka III ligi - grupa I:

• KS Pelikan Łowicz - Legia II Warszawa SA 0:2 (0:2); br.: Wiktor Kamiński (8) i Rafał Maciejewski (14).
    Pelikan: Patryk Orzeł - Jakub Pawlicki, Krystian Mycka (46 Eryk Woliński), Przemysław Dwórzyński, Artur Stawikowski - Kacper Falkowski (75 Marek Grądzki), Jakub Tabor, Patryk Pomianowski (75 Adam Patora), Adrian Olpiński (65 Jakub Garnysz) - Kamil Łojszczyk (46 Dawid Flaszka) - Szymon Sołtysiński.
    Sędziował: Przemysław Mielczarek (Gotartów). Żółte kartki: Przemysław Dwórzyński (1) - Pelikan oraz Karol Noiszewski i Patryk Konik - obaj Legia II. Czerwona kartka: Artur Stawikowski (Pelikan), 61. minuta.
  • OKS Sokół Ostróda - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (0:3); br.: Łukasz Święty (69 głową) i Dawid Kasprzyk (90+5) - Łukasz Sosnowski (9 karny), Kamil Wiśniewski (21 głową) i Jan Nawotczyński (36).
  • KS Ursus Warszawa - RKP Broń 1926 Radom 3:2 (1:0); br.: Oskar Pyrzyna (43), Patryk Kamiński (66 karny) i Paweł Tarnowski (80) - Tomasz Bartosiak (69) i Michał Kielak (79 karny).
  • GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki - KS Warta Sieradz 3:1 (2:0); br.: Jean Franco Sarmiento Campo 2 (28 i 33) i Kacper Łoś (48) - Wiktor Płaneta(90+2).
  • KS Legionovia Legionowo - ZKS Olimpia Zambrów 1:2 (0:1); br.: Bartosz Rymek (90+4 wolny) - Marcel Bykowski (33) i Kamil Zalewski (79).
  • KS Lechia Tomaszów Mazowiecki SA - MKS Mławianka Mława 1:3 (0:1); br.: Kamil Lewiński (60) - Joao Odilon 2 (8 i 54) i Patryk Kostyk (81).
  • KS Błonianka Błonie - ŁKS II Łódź SA 1:0 (0:0); br.: Rafał Włodarczyk (48).
  • SSA Jagiellonia II Białystok - MKS Pilica Białobrzegi 2:4 (0:2); br.: Maciej Twarowski (60) i Andrzej Trubeha (70 karny) - Bartosz Wiktoruk (13 samobójcza), Aleksander Stawiarz (39), Bartłomiej Żynel (45+1 samobójcza) i Mateusz Krawczyk (49).
  • KS Concordia Elbląg - Unia Skierniewice Non-Profit sp. zoo 0:0