Zamknij

Zryw wrócił pokonany

21:22, 13.08.2022 Gogo Aktualizacja: 13:17, 15.08.2022
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

SKF Zryw GrantON Wygoda nie może przerwać pasma porażek. W sobotę, 13 sierpnia, przegrał trzeci z rzędu mecz, tym razem ulegając na wyjeździe Ceramice Opoczno 4:1 (2:0).

Pasmo niepowodzeń towarzyszy drużynie trenera Piotra Gawlika od początku sezonu ligowego. W meczu 3. kolejki Betcris IV ligi Ceramika Opoczno bez większych problemów uporała się ze Zrywem wygrywając aż 4:1, do przerwy zyskując przewagę dwóch goli po strzałach Natana Meto (13) i Dawida Stańdy (45).

Gdy po przerwie gracze z Wygody zaczęli odrabiać straty, zdobywając bramkę po rzucie karnym wykonywanym przez Damiana Szczepańskiego, już 3. minuty później Michał Świdrowski musiał zejść z boiska za faul na zawodniku z przeciwnej drużyny. Gra w „dziesięciu” nie sprawdziła się, choć przez długi czas graczom Zrywu udawało się bronić własnej bramki, a nawet stworzyć kilka ciekawych sytuacji strzeleckich. Niestety w 80. minucie gospodarze znaleźli sposób, aby złamać linię ofensywy zespołu z Wygody i podwyższyć prowadzenie na 3:1, do czego przyczynił się Paweł Kowalczyk, a chwilę później Kacper Panfil zamknął mecz wynikiem 4:1.

- Gdy po przerwie szybko zdobyliśmy bramkę kontaktową można było się spodziewać że wyrównanie spotkania to tylko kwestia czasu, natomiast po niespełna 5 minutach dostajemy po raz kolejny w tym sezonie czerwoną kartkę, która mocno skomplikowała naszą sytuację. Pomimo gry w osłabieniu mieliśmy dwie doskonałe sytuacje których nie wykorzystaliśmy a w samej końcówce nadzialiśmy się na dwie kontry gospodarzy. Słabo zaczęliśmy początek sezonu, będziemy szukać punktów w kolejnych spotkaniach - skomentował Piotr Gawlik, trener SKF Zryw Wygoda.

W meczu 1. kolejki za dwie żółte kartki musiał opuścić boisko Krystian Rutkowski. Teraz ukarany został Michał Świdrowski i w następnym spotkaniu na pewno nie będzie mógł wesprzeć swojego zespołu, a może i dłużej. Nie wróży to dobrze drużynie trenera Piotra Gawlika, ale w końcu zła passa musi minąć. Może uda się to zmienić w spotkaniu z GKS Orkan Buczek, który odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia, o godz. 17.00 na własnym boisku.

3. kolejka Betcris IV liga:

• MKS Ceramika Opoczno - SKF Zryw GrantON Wygoda 4:1 (2:0); br.: Natan Meto (13 głową), Dawid Stańdo (45+2), Paweł Kowalczyk (79) i Kacper Panfil (81) - Damian Szczepański (47 karny).
    Zryw: Mikołaj Pietrzak - Damian Kozieł, Tomasz Wudkiewicz (65 Hubert Matyjas), Krystian Rutkowski, Oleksandr Masolov - Damian Szczepański (85 Mateusz Kardas), Roman Perizhok (75 Volodymyr Molodchenko), Igor Tomaszewski, Jakub Będor (70 Marcel Wnuk) - Michał Świdrowski, Rafał Bogus (80 Bartosz Wudkiewicz).
    Sędziował: Mateusz Janecka (Sieradz). Żółte kartki: Damian Telus - Ceramika oraz  Rafał Bogus (1), Igor Tomaszewski (1) i Hubert Matyjas (1) - wszyscy Zryw. Czerwona kartka: Michał Świdrowski (Zryw), 51. minuta.
  • UMKS Stal Niewiadów - MKS Zjednoczeni Stryków 2:3 (1:2); br.: Mateusz Białek (28) i Jakub Pachniewicz (77) - Michał Drogosz (30 karny) i Kamil Jakubowski 2 (43 i 80).
  • AKS SMS Łódź - TS Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1 (1:1); br.: Artur Gieraga (33), Paweł Zawistowski (64) i Sebastian Miśkowiec (67) - Marcin Pękała (45+1).
  • GKS Orkan Buczek - RKS Radomsko 0:4 (0:3); br.: Stanisław Domaniecki (15), Bartosz Machaj (27), Jakub Załucki (42 głową) i Krystian Kolasa (67).
  • KS Jutrzenka Drzewce - LKS Omega Kleszczów 1:3 (1:1); br.: Cezary Dominiak (10) - Filip Niźnikowski (26 samobójcza), Hubert Jakubiec (78) i Przemysław Szewczyk (82).
  • MKP Boruta Zgierz - Widzew II Łódź SA 0:2 (0:0); br.: Daniel Mąka 2 (79 karny i 90+4 karny).
  • KS Sand-Bus Kutno - PGE Akademia GKS Bełchatów SA 1:3 (0:1); br.: Dawid Telestak (89) - Damian Warnecki (28), Łukasz Wroński (51) i Bartosz Bujalski (56).
  • PKS Polonia Piotrków Trybunalski - LKS Kwiatkowice 2:2 (1:1); br.: Mateusz Jakubiak (2) i Dawid Lenarcik (90+5 głową) - Patryk Olszewski 2 (20 i 59).
  • WKS 1957 Wieluń - ZKS Włókniarz Zelów 2:2 (0:2); br.: Kacper Nowakowski 2 (51 i 90 głową) - Igor Świątkiewicz 2 (15 i 26).
  • MGUKS Pogoń Zduńska Wola - MGKS Skalnik Sulejów 2:3 (2:3); br.: Patryk Kowasz (25) i Mikael Idzikowski (30) - Maciej Witczak (63 głową) i Ryo Yoshioka 2 (86 głową i 90+1).