Zamknij

Udany sparing podczas obozu

20:34, 14.08.2022 Gogo Aktualizacja: 20:34, 14.08.2022
Skomentuj Fot.: Mateusz Miazek. Fot.: Mateusz Miazek.

Ciężka praca na treningach powoli przynosi efekty. W niedzielę, 14 sierpnia, MUKS Pelikan-2009 Łowicz pokonał w sparingu KS Osiczanka Osice 5:0 (2:0).

Młodzi podopieczni trenera Mateusza Miazka szlifują swoją formę podczas obozu sportowego w Sztutowie.  Sprawdzają również swoje umiejętności z różnymi zespołami, aby jak najlepiej wypaść w rozgrywkach ligowych. Ostatnie mecze pokazują progres zawodników Pelikana-2009. Przed wyjazdem wysoko wygrali z Metalowcem Łódź, a w niedzielę pokonali Osiczankę Osice aż 5:0.

- Dobry mecz w naszym wykonaniu. Cieszy przede wszystkim postawa w obronie w tym meczu. Od początku naszej przygody w piłce jedenastoosobowej mieliśmy problemy w grze obronnej, dziś wyglądało to dobrze, szybko organizowaliśmy się po stracie i staraliśmy się jak najszybciej odbierać piłkę i to nam się udawało - mówi Mateusz Miazek, trener MUKS Pelikan-2009 Łowicz.

Pierwsze minuty po wyjściu na boisko były testowaniem przeciwnika, ale łowiczanie szybko wskoczyli na właściwe tory i nie tylko skupili się na obronie własnej bramki lecz również skutecznie atakowali. Do przerwy uzyskali dwubramkową przewagę, a kolejne trzy gole strzelone zostały po przerwie, każdy w wykonaniu innego zawodnika - Antoniego Bąby (20), Macieja Majchrzaka (25), Nikodema Jasińskiego (52), Mateusza Staszewskiego (65) i Miłosza Skoniecznego (67).

Podopieczni trenera Miazka wracają z obozu w piątek, 19 sierpnia, a w środę 24 sierpnia, zagrają pierwszy mecz ligowy na wyjeździe z Fundacją Akademia GKS Bełchatów SA.

Obóz sportowy w Sztutowie:

• MUKS Pelikan-2009 Łowicz - KS Osiczanka Osice 5:0 (2:0); br.: Antoni Bąba (20), Maciej Majchrzak (25), Nikodem Jasiński (52), Mateusz Staszewski (65) i Miłosz Skonieczny (67).
    Pelikan-2009: Mateusz Rak - Hubert Filanowski, Jan Uczciwek, Nikodem Jasiński, Gabriel Majcher - Wojciech Żyto, Kryspin Jagiełło, Antoni Bąba - Maciej Majchrzak, Adrian Koper. Na zmiany wchodzili: Franciszek Uczciwek, Kacper Trębski, Bartosz Uczciwek, Dawid Gosławski, Mateusz Staszewski, Miłosz Skonieczny i Michał Kuciński.