Pelikan-2010 nadal niepokonany

12:50, 27.09.2022 Gogo Aktualizacja: 12:54, 27.09.2022
Skomentuj Fot.: Mateusz Miazek. Fot.: Mateusz Miazek.

Nie mieli problemów podopieczni trenerów Adama Wojdy i Mateusza Miazka z pokonaniem przeciwnika w meczu 6. kolejki rozegranym w niedzielę, 3 września, na własnym boisku. MUKS Pelikan-2010 Łowicz wygrał z LKS Orlęta Cielądz 8:0 (5:0).

Bardzo dobrze wywiązali się z zadania gracze Pelikana-2010. Od początku przejęli stery gry w swoje ręce, przeprowadzając ciekawe akcje poparte bramkami. Już w 7. minucie wyszli na prowadzenie po bramce strzelonej przez Pawła Lenarczyka, a do końca pierwszej połowy strzelili jeszcze trzy gole, których wykonawcami byli: Jan Węglik (10), Maciej Bryk (23) i Adam Dylik (27). W 16. minucie padła na konto biało-zielonych bramka samobójcza.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od rzutu karnego, który w 40. minucie wykonał Mateusz Szczepanik podwyższając prowadzenie Pelikana-2010. Tempo gry nieco spadło, ale do końca spotkania biało-zielonym udało się zdobyć jeszcze dwie bramki - w 45. minucie akcję przypieczętował skutecznym strzałem Dawid Szewczyk, a następnie poprawił w 59., zamykając mecz wynikiem 8:0.

- Mecz od początku pod naszą kontrolą, dobra pierwsza połowa w której strzelaliśmy bramki po ładnych zespołowych akcjach, w drugiej połowie byliśmy mniej skuteczni pod bramką jednak całościowo wyglądało to bardzo dobrze - skomentował Mateusz Miazek, trener MUKS Pelikan-2010 Łowicz.

Po 7. kolejkach MUKS Pelikan-2010 Łowicz nadal zachowuje komplet punktów i utrzymuje się na czele tabeli. W sobotę, 1 października, zmierzy się na wyjeździe z LUKS Juvenia Wysokienice, ale patrząc na dotychczasowe dokonania zespołu, biało-zieloni nie powinni mieć większych problemów ze zdobyciem trzech punktów.

6. kolejka ligi okręgowej młodzików „Skierniewice” D1:

• MUKS Pelikan-2010 Łowicz - LKS Orlęta Cielądz 8:0 (5:0); br.: Paweł Lenarczyk (7), Jan Węglik (10), Antoni Lesiewicz (16 samobójcza), Maciej Bryk (23), Adam Dylik (27), Mateusz Szczepanik (40 karny), Dawid Szewczyk (45) i Dawid Szewczyk (59).
    Pelikan-2010: Bartosz Rosiński - Filip Makoś, Mateusz Szczepanik, Kacper Miazek, Bartosz Pokora - Adam Dylik, Paweł Lenarczyk, Dawid Szewczyk - Jan Węglik. Na zmiany wchodzili: Maciej Bryk, Jakub Kutkowski, Maciej Szczęsny, Szymon Majchrzak i Filip Zieliński.
  • LUKS Olympic Słupia - LKS Korona Łaguszew 0:19
  • LZS Pogoń Godzianów - GKS Bedlno 3:2
  • MLKS Widok II Skierniewice - LKS Orzeł Nieborów 3:0
  • RKS Mazovia II Rawa Mazowiecka - LKS Macovia Maków 4:0