Ten mecz kompletnie nie wyszedł

08:19, 28.09.2022 Gogo Aktualizacja: 08:20, 28.09.2022

MUKS Pelikan-2007 Łowicz został „rozłożony na łopatki” w meczu 8. kolejki przez AKS SMS Łódź. Biało-zieloni wrócili do Łowicza pokonani 8:0 (5:0).

Zespół AKS SMS Łódź okazał się daleko poza zasięgiem juniorów młodszych łowickiego Pelikana. Gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę, której nie udało się pokonać podopiecznym trenerów Rafała Bogusa i Adama Wojdy. Od chwili wyjścia na boisko AKS SMS kontrolował grę, wykazując się dobrą organizacją w konstruowaniu akcji i skutecznością, na które nie mieli żadnego wpływu gracze z Łowicza. Szybko stracone bramki spowodowały dużą nerwowość w zespole i mocno podcięły skrzydła „Ptakom”, co tylko ułatwiało zadanie gospodarzom. Do przerwy prowadzili 5:0, a w drugiej połowie Pelikan-2007 stracił jeszcze trzy bramki.

- Mecz, który kompletnie nam nie wyszedł biorąc pod uwagę wynik. Zaczynamy mecz praktycznie od 2:0, bo już w 5. minucie straciliśmy drugą bramkę. Chłopcy podłamali się takim obrotem sprawy i niestety w dalszych fragmentach było to widać w ich poczynaniach. Trzeba wyciągnąć wnioski z tego spotkania i w kolejnych meczach zaprezentować się znacznie lepiej - ocenił Rafał Bogus, trener MUKS Pelikan-2007 Łowicz.

Przegrany mecz sprawił, że po 8. kolejkach MUKS Pelikan-2007 spadł na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

8. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2:

• AKS SMS Łódź - MUKS Pelikan-2007 Łowicz 8:0 (5:0); br.: Kacper Szyszko (3), Artur Grudziński 2 (5 i 45+2), Mateusz Bogusz (31), Tristan Podobas (45+3), Adam Kątek (65), Antoni Myszkowski (76) i Filip Marcjanek (82).
    Pelikan-2007: Bartosz Ciupiński (75 Mateusz Sobieszek) - Jakub Barański, Rafał Ugarenko, Jakub Świdrowski, Kacper Woźniak - Iwo Zuchora, Michał Pawlina (60 Antoni Wolski), Dominik Nowak - Kamil Firak (46 Patryk Banaszczak), Tomasz Kochanek, Mateusz Błaszczyk (60 Krystian Roliński).
  • Widzew Łódź SA - ŁKS Łódź SA 2:1
  • MUKS Włókniarz Pabianice - UKS SMS Łódź 2:4
  • MGUKS Pogoń Zduńska Wola - PGE GKS Bełchatów SA 2:11