Mecz do jednej bramki

12:17, 30.09.2022 Gogo Aktualizacja: 12:17, 30.09.2022

Zdecydowanym zwycięstwem zakończyli ligowy pojedynek podopieczni trenera Patryka Sekuły. W sobotę, 24 września,  UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz pokonała AP Sadkowice 13:0 (9:0).

Nie było wątpliwości, kto „rozdaje karty” w tej grze, choć mogło się wydawać, że zajmujące 2. miejsce w ligowej tabeli Sadkowice będą równorzędnym przeciwnikiem w grze. Rzeczywistość okazała się odmienna. Od chwili wejścia na boisko, aż do ostatniej minuty spotkania gracze Akademii Pelikan-2011 skutecznie realizowali swój cel i założenia ustalone przed meczem. Zespół z Sadkowic okazał się bezbronny wobec poczynań gospodarzy, którzy począwszy od 5. aż do 48. minuty konsekwentnie powiększali swoje prowadzenie.

Do przerwy łowiczanie zdobyli 9 bramek, a 4 gole padły w drugiej połowie, co przełożyło się na wynik 13:0. Bramkami podzieliło się dziewięciu zawodników: Olaf Martofel, Szymon Bolimowski, Szymon Urbański, Bartosz Ciupa, Alan Młynarski, Kacper Witkowski, Patryk Kępka, Tomasz Wojciechowski i Nikodem Kostrzewa. Najwięcej, bo aż cztery strzelił Witkowski.

- Kontrolowaliśmy mecz od pierwszej do ostatniej minuty, rywal ani razu nie zagroził naszej bramce. Na plus fakt, że chłopcy konsekwentnie realizowali założenia, pomimo wysokiego wyniku, ani na moment nie wkradł się chaos na boisku - skomentował Patryk Sekuła, trener UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz.

Jak dotąd zespół Akademii Pelikan-2011 rozegrał trzy spotkania i wszystkie zakończył zwycięstwem, co sprawia, że zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. W środę, 5 października, łowiczanie zagrają kolejny mecz, w którym gospodarzem będzie SKF Zryw Wygoda.

4. kolejka ligi okręgowej młodzików młodszych „Skierniewice” D2:

• UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz - AP Sadkowice 13:0 (9:0); br.: Olaf Martofel 2 (5 i 40), Szymon Bolimowski (8), Szymon Urbański (10), Bartosz Ciupa (13), Alan Młynarski (18), Kacper Witkowski 4 (25, 28, 29 i 35), Patryk Kępka (41), Tomasz Wojciechowski (45) i Nikodem Kostrzewa (48).
    Pelikan-2011: Szymon Bolimowski - Bartosz Ciupa, Jakub Czaplarski, Hubert Jasiński - Patryk Kępka, Nikodem Kostrzewa - Olaf Martofel, Alan Młynarski, Jerzy Pietrowski. Na zmiany wchodzili: Tomasz Wojciechowski - Nikodem Plichta, Igor Rybus, Franciszek Tomasik, Szymon Urbański, Kacper Witkowski i Igor Łukawski.
  • LKS Jutrzenka Mokra Prawa - GLKS Laktoza Łyszkowice 0:9
  • RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - Unia Skierniewice Sp. zoo 0:3
  • SP GOKSiR Lipce Reymontowskie - SKF Zryw Wygoda 15:0
  • LKS Olimpia Niedźwiada - LKS Pogoń Bełchów przełożony na 11 października 2022 roku (wt) na godz. 16.30.