Zamknij

Błękitni I nie oddali prowadzenia

13:26, 25.01.2023 Gogo Aktualizacja: 13:34, 25.01.2023
Skomentuj Fot.: Katarzyna Sękalska. Fot.: Katarzyna Sękalska.

Po 6. kolejce LZS Błękitni I Dmosin pozostają liderem rozgrywek Da Grasso II ligi ŁoLiF zdobywając trzy punkty w meczu z Tiruriru FC Domaniewice. Na drugim miejscu KS Stefan Łowicz, po pewnej wygranej z Mikoba United Klewków, a Zu-An Łowicz24.eu Łowicz oraz Promil Let’s Dance Dzierzgów ex aequo na pozycji trzeciej.

Tylko jedna bramka, autorstwa Dawida Ślązaka, wystarczyła Błękitnym I Dmosin, aby pokonać Tiruriru FC Domaniewice i utrzymać się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Stefan pozostaje na 2. miejscu mając dwa punkty straty do lidera, co zapewnił sobie dzięki wygranej 4:2 w meczu z Mikoba United Klewków. Do przerwy padła jedna bramka, której zdobywcą był Mateusz Dobrzyński. W drugiej połowie gole dla Stefana strzelali Jacek Antos (13 i 19) i Mateusz Krysiak (19), a dla rywala Tomasz Rybus (13) i Rafał Gala (18).

Jednakowy bilans bramek i strat i po 12. punktów mają na swoim koncie Zu-An Łowicz24.eu Łowicz oraz Promil Let’s Dance Dzierzgów. Łowiczanie doskonale poradzili sobie z LZS Błękitni II Dmosin, wygrywając mecz 6:3, prowadząc do przerwy 2:0. W drużynie zwycięzców na listę strzelców wpisali się: Oleksandr Syniutra (3), Roman Perizhok (5 i 22), Oleg Kostenyk (14 i 20) i Vasyl Makutra (16), a dla Dzierzgowa - Damian Banaś (17 i 24) i Norbert Klimczak (17).

Jeszcze większą przewagę nad rywalem osiągnął Promil Let’s Dance Dzierzgów, pokonując Eko-Plast Łowicz 5:0. Jedynego gola w pierwszej odsłonie zdobył Jakub Niedźwiadek (8), a strzelcami kolejnych byli: Paweł Osóbka (15 i 18), Paweł Szczerski (16) i Dawid Matyjas (18).

Bardzo dobrze wypadł Cartel Technika Diamentowa Parma w rywalizacji ze Zjednoczonymi Emiratami Bielawskimi Zduny. Pierwszą połowę zakończył wynikiem 2:1, a ostatecznie mecz wygrał 4:1. Bramkami podzielili się Kamil Grzanka (4 i 12) i Piotr Lisicki (13 i 23), a jedynego gola dla Zjednoczonych zdobył Adrian Zieliński (4).

6. kolejka XXX edycji Da Grasso II ligi ŁoLiF:

• KS Stefan Łowicz - Mikoba United Klewków 4:2 (1:0); br.: Mateusz Dobrzański (2), Jacek Antos 2 (13 i 19) i Mateusz Krysiak (19) - Tomasz Rybus (13) i Rafał Gala (18).
  • Cartel Technika Diamentowa Parma - Zjednoczone Emiraty Bielawskie Zduny 4:1 (2:1); br.: Kamil Grzanka 2 (4 i 12) i Piotr Lisicki 2 (13 i 23) - Adrian Zieliński (4).
    Żółta kartka: Mateusz Szymański (1) - ZEB.
  • LZS Błękitni I Dmosin - Tiruriru FC Domaniewice 1:0 (1:0); br.: Dawid Ślązak (5).
  • LZS Błękitni II Dmosin - Zu-An Łowicz24.eu Łowicz 3:6 (0:2); br.: Damian Banaś 2 (17 i 24) i Norbert Klimczak (17) - Oleksandr Syniutra (3), Roman Perizhok 2 (5 i 22), Oleg Kostenyk 2 (14 i 20) i Vasyl Makutra (16).
    Żółte kartki: Mykola Prylepa (1) - Błękitni II oraz Roman Perizhok (1) - Zu-An.
  • Eko-Plast Łowicz - Promil Let’s Dance Dzierzgów 0:5 (0:1); br.: Jakub Niedźwiadek (8), Paweł Osóbka 2 (15 i 18), Paweł Szczerski (16) i Dawid Matyjas (18).

13-11

7. Zjednoczone Emiraty Bielawskie Zduny (7)

11-30

7. kolejka XXX edycji Da Grasso II ligi ŁoLiF (OSiR nr 1 w Łowiczu, 2023.01.29):

• Zjednoczone Emiraty Bielawskie Zduny - LZS Błękitni I Dmosin (n, godz. 15.50)
  • Tiruriru FC Domaniewice - KS Stefan Łowicz (n, godz. 16.20)
  • Mikoba United Klewków - LZS Błękitni II Dmosin (n, godz. 16.50)
  • Zu-An Łowicz24.eu Łowicz - Eko-Plast Łowicz (n, godz. 17.20)
  • Promil Let’s Dance Dzierzgów - Cartel Technika Diamentowa Parma (n, godz. 17.50)

Futsal | Zina III liga ŁoLiF

Mecz kolejki dla Kolejarzy

W meczu kolejki nie brakowało emocji, a w starciu pierwszej i drugie drużyny w tabeli padło sześć goli. Ostatecznie z wygranej cieszyli się gracze Kolejarza Łowicz, którzy pokonali Crinos Żelazna 4:2 (2:2). Bohaterem meczu został Damian Gendek, który strzelił wszystkie gole dla zespołu z Łowicza.

Spotkanie było wyrównane do przerwy ponieważ na tablicy świetlnej widniał rezultat 2:2. Po przerwie Kolejarz udowodnił swoją dobrą formę, a Gendek to, że potrafili strzelać gole w rozgrywkach łowickiego futsalu.

W pozostałych meczach było również ciekawie. Pewną wygraną odnieśli gracze AA Łowicz, którzy wysoko bo 5:1 (3:1) pokonali Start Złaków Borowy. Gracze AA bardzo dobrze wyprowadzali kontrataki i po meczu cieszyli się z wygranej.

Gole Michała Adamczyka i Radosława Domińczaka zapewniły wygraną Eko-Bio Łączy Nas Łowicz z Tajem Małszyce. Eko-Bio wygrało 4:2 (2:1), a Adamczyk i Domińczak strzelili po dwa gole. Drużynie z Małszyc nie pomogły natomiast również dwa trafienia innego z doświadczonych graczy Przemysława Plichty

Dość pewnie swoje spotkanie wygrał Bełshot Bełchów, który okazał się lepszy od Trzeciego Kwadratu Łowicz, zwyciężając 4:1. Już do przerwy było 3:0, a gole dla zwycięzców strzelili: Jakub Bakalarski 2, Mariusz Bakalarski i Dariusz Bystroński.

Pewną wygraną popisali się gracze OSP Soccer Stachlew, którzy zainkasowali trzy punkty w starciu z Marbudem II Chąśno. Drużyna ze Stachlewa wygrała 4:0 (1:0), a po dwa gole w tym meczu strzelili Mariusz Wieczorek i Damian Milczarek.

Bez straty gola swoje spotkanie wygrał także TKS Łowicz, który znalazł sposób na TelePremium Poltrans Łowicz. Do przerwy w tym meczu był bezbramkowy remis, a po przerwie TKS strzelił trzy gole (ich autorami byli Alan Palos - dwa trafienia oraz Bartosz Skoneczny) i mecz zakończył się zwycięstwem TKS 3:0 (0:0).

7. kolejka XXX edycji Zina III ligi ŁoLiF:

• AA Łowicz - LKS Start Złaków Borowy 5:1 (3:1); br.: Filip Owczarek (5), Marek Piekacz 2 (9 i 23), Jakub Szczapa (11) i Szymon Brzozowski (24) - Kamil Kołączyński (6).
  • Taj Małszyce - Eko-Bio Łączy nas Łowicz 2:4 (1:2); br.: Przemysław Plichta 2 (11 i 23) - Michał Adamczyk 2 (1 i 24) i Radosław Domińczak 2 (3 i 15).
    Żółta kartka: Maciej Marciniak (1 i 2) - Taj. Czerwona kartka: Maciej Marciniak (dwie żółte).
  • Bełshot Bełchów - Trzeci Kwadrat Łowicz 4:1 (3:0); br.: Jakub Bakalarski 2 (2 i 5), Mariusz Bakalarski (7) i Dariusz Bystroński (19) - Michał Grzonka (23).
    Żółte kartki: Dariusz Bystroński (1) - Bełshot oraz Michał Grzonka (1) - Trzeci Kwadrat.
  • Marbud II Chąśno - OSP Soccer Stachlew 0:4 (0:1); br.: Mariusz Wieczorek 2 (9 i 21) i Damian Milczarek 2 (20 i 24).
  • TKS Łowicz - TelePremium Poltrans Łowicz 3:0 (0:0); br.: Alan Palos 2 (22 i 24) i Bartosz Skoneczny (23).
    Żółta kartka: Bartosz Tomaszkiewicz (2) - TKS. Czerwona kartka: Bartosz Pełka (1) - Telepremium.
  • GKS Crinos Żelazna - Kolejarz Łowicz 2:4 (2:2); br.: Adam Stankiewicz (11) i Przemysław Kawczyński (12) - Damian Gendek 4 (4, 6, 15 i 24).
    Żółte kartki: Przemysław Stańczak (1) - GKS oraz Dawid Laska (1) - Kolejarz.
    Pauza: Bezedura Łowicz.