Kia nadal triumfuje

15:54, 26.01.2023 Gogo Aktualizacja: 15:54, 26.01.2023

Kia Łowicz „przeskoczyła” wysoko ustawioną poprzeczkę przez Futsal Team Parzęczew i po zaległym meczu 6. kolejki III Łódzkiej Ligi Futsalu wróciła do domu z trzema punktami.

Bardzo zacięty i wyrównany przebieg miał mecz pomiędzy Futsal Team Parzęczew a Kia Łowicz. Zajmujący 3. miejsce w tabeli rywal okazał się wymagającym przeciwnikiem i przez długi czas łowiczanie nie mogli przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

- W dzisiejszym spotkaniu ekipa z Parzęczewa postawiła bardzo wysoko poprzeczkę naszej drużynie. Do przerwy remisowaliśmy 5:5. W drugiej połowie mecz był bardzo wyrachowany i dopiero na 3,5 minuty przed końcem zaczęły padać bramki - powiedział Bartłomiej Tkacz, kapitan zespołu Kia Łowicz.

Fot.: Paweł A. Doliński.Drugą odsłonę spotkania od gola rozpoczęli gospodarze, ale Kia szybko doprowadziła do remisu na 6:6 dzięki skutecznemu strzałowi Rafała Trakula. Niespełna 30 sekund później Michał Fabijański umieścił piłkę w bramce Parzęczewa, a ósmego gola po akcji Bartłomieja Tkacza zdobył ponownie Trakul. Chwilę później przedłużony karny został wykorzystany przez Tkacza i można powiedzieć, że było już „pozamiatane”. W przedostatniej minucie Daniel Wasiak dobił gwoździa ustanawiając wynik na 10:6.

Po ośmiu rozegranych przez siebie meczach Kia Łowicz zajmuje 1. miejsce w ligowej tabeli. W niedzielę, 29 stycznia, o godz. 19.00 łowiczanie będą gospodarzami meczu 11. kolejki, w której rywalem będzie Referees Łódź.

Zaległy mecz 6. kolejki III Polskiej Liga Futsalu:

• Futsal Team Parzęczew - Kia Łowicz 6:10 (5:5); br.: Maciej Gawęda (3), Kamil Łuczak (6), Bartłomiej Jóźwiak 2 (12 i 18) i Błażej Siwek 2 (16 i 36) - Michał Fabijański 3 (5, 6 i 38), Bartłomiej Tkacz 2 (5 i 39), Jan Haczykowski 2 (10 i 14), Rafał Trakul 2 (38 i 39) i Daniel Wasiak (39).
    Kia: Filip Ziółkowski - Bartłomiej Tkacz, Rafał Trakul, Daniel Wasiak i Mariusz Trakul oraz Dawid Feliga - Adrian Bienienda, Michał Fabijański i Jan Haczykowski.
    Sędziowali: Marcin Pionko (Grabów) i Zbigniew Morawski (Kutno). Sędzia techniczny: Filip Kuźnicki (Sójki). Żółte kartki: Błażej Siwek - Parzęczew oraz Jan Haczykowski (2) - Kia.