Zryw po pierwszym sparingu

12:03, 27.01.2023 Gogo Aktualizacja: 12:03, 27.01.2023
Skomentuj Fot.: Arkadiusz Stolarczyk. Fot.: Arkadiusz Stolarczyk.

SKF Zryw GrantON Wygoda przegrał swój pierwszy mecz kontrolny, rozegrany na wyjeździe w Łodzi, ulegając Zjednoczonym Stryków 1:2 (1:1).

Zmęczenie zawodników po ciężkich treningach, które poprzedzały sparing Zrywu ze Zjednoczonymi Stryków były widoczne i z pewnością miały wpływ na wynik spotkania. Ale nie on jest istotny w meczach kontrolnych. Trener Piotr Kocęba sprawdza możliwości swoich podopiecznych i kompletuje zespół, aby w nadchodzącej rundzie zaczęli odnosić sukcesy i wypadli lepiej niż w poprzedniej.

Sparing ze Zjednoczonymi pierwotnie miał się odbyć 11 stycznia, ale ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe został przełożony i rozegrany w środę 25 stycznia.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W 25. minucie bramkę dla Zrywu zdobył Krystian Kruk wyprowadzając zespół na prowadzenie, którego nie zdołał utrzymać. W 40. minucie gospodarze wyrównali, a w 60. strzelili drugiego gola wygrywając mecz 2:1.

- Przegraliśmy 1:2, ale to był sparing. Nie ma znaczenia… - skomentował Piotr Kocęba, trener SKF Zryw Wygoda.

W nadchodzącej rundzie zespół z Wygody wzmocni kilku nowych zawodników: były zawodnik Pelikana Łowicz - Radosław Kuciński (ur. 25 listopada 1991 roku w Brzezinach, Vagat Domaniewice, Pelikan II Łowicz, Pogoń Bełchów, Orzeł Nieborów, Stal Głowno i Pelikan Łowicz), wychowankowie Widoku Skierniewice - Bartosz Broniarek (ur. 11 lipca 1991 roku w Skierniewicach, Widok Skierniewice, Unia Skierniewice, Concordia Piotrków Trybunalski, MKS Kutno, Olimpia Elbląg, Concordia Elbląg, Lechia Tomaszów Mazowiecki, Pelikan Łowicz, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Lider Włocławek, Unia Skierniewice i Widok Skierniewice) i Rafał Wach (ur. 25 września 2001 roku, Widok Skierniewice, Unia Skierniewice) i Sebastian Ostrowski (ur. 1 sierpnia 1994 roku w Zgierzu, WUKS Rosanów, Lider Włocławek, UKS SMS Łódź, LKS Kwiatkowice, Sokół Aleksandrów Łódzki, Ner Poddębice, Pogoń Zduńska Wola, Boruta Zgierz, Kujawianka Izbica Kujawska, Zryw Wygoda i Sokół Aleksandrów Łódzki).

Kolejny sparing gracze Zrywu rozegrają w środę 1 lutego w Łowiczu z BKS Start Brzeziny.

Sparing:

• MKS Zjednoczeni Stryków - SKF Zryw GrantON Wygoda 2:1 (1:1); br.: Patryk Miarka (40) i Szymon Kosma (60) - Krystian Kruk (25).
    Zryw: Rafał Wach - Volodymyr Molodchenko, Krystian Rutkowski, Bartosz Broniarek, Hubert Matyjas, Marcel Wnuk - Bartosz Tomaszkiewicz, Roman Perizhok, Igor Tomaszewski - Krystian Kruk, Damian Szczepański. Na zmiany wchodzili: Sebastian Ostrowski - Jakub Będor, Tomasz Wudkiewicz, Piotr Gawlik, Bartosz Wojciechowski, Damian Kozieł - Bartosz Wudkiewicz, Antoni Siekiera, Radosław Kuciński - Rafał Bogus, Michał Świdrowski.

Sparingi - Zima 2022-23:

• 2023.02.01 (śr), godz. 20.00: SKF Zryw GrantON Wygoda - BKS Start Brzeziny (Łowicz)
  • 2023.02.04 (s), godz. 10:00: AP Żyrardowianka Żyrardów - SKF Zryw GrantON Wygoda
  • 2023.02.11 (s), godz. 11:00: MKP Boruta Zgierz - SKF Zryw GrantON Wygoda (Aleksandrów Łódzki)
  • 2023.02.15 (śr), godz. 20.00: SKF Zryw GrantON Wygoda - GKS Ksawerów
  • 2023.02.18 (s), godz. 14.00: KS Mszczonowianka Mszczonów - SKF Zryw GrantON Wygoda (Żyrardów)
  • 2023.02.25 (s): KS Sand-Bus Kutno - SKF Zryw GrantON Wygoda (Gostynin)