Pelikan poległ w sparingu z Widzewem II

09:07, 29.01.2023 Gogo Aktualizacja: 09:07, 29.01.2023
Skomentuj Fot.: Radosław Domińczak. Fot.: Radosław Domińczak.

Rozegrany w sobotę, 28 lutego, sparing wykazał słabe strony Pelikana. Drugi zespół łódzkiego Widzewa pokonał biało-zielonych 5:2 (4:1).

Trener Paweł Jakóbiak ma jeszcze nad czym pracować, aby dobrze przygotować swój zespół do rozgrywek ligowych. Rozegrany mecz kontrolny z Widzewem II Łódź SA obnażył słabe strony Pelikana, o czym opowiedział szkoleniowiec: - Chcieliśmy przede wszystkim wygrać to spotkanie. Udało się jednak dostrzec w ataku realizację kilku rzeczy, nad którymi pracujemy. Problemy były przede wszystkim w grze obronnej. Mieliśmy mocny skład, ale testowani gracze wystąpili na newralgicznych pozycjach. Obstawiam, że Widzew z kolei w pierwszej połowie zagrał składem podobnym do tego, jaki może być w lidze. Widać było różnicę w bieganiu. Łodzianie byli od nas dynamiczniejsi i lepiej operowali piłką. Mamy wakat na bokach obrony i w środku pomocy. W tym momencie jest nas po prostu za mało i z tym nie ma nawet co polemizować. Byłem przygotowany na to, że w pierwszym miesiącu przygotowań nie będzie za wielu ruchów kadrowych. W lutym „zakasamy” rękawy i po prostu znajdziemy wzmocnienia. Oczywiście, już od stycznia chciałbym mieć wszystkich do treningu, ale w zeszłym roku tak nie było i też daliśmy radę. A byliśmy wtedy pod znacznie większą presją.

W pierwszej połowie bramkę dla Pelikana zdobył Maksymilian Czeczko, a po przerwie drugiego gola strzelił Kacper Falkowski. Gospodarze wykazali się dużo większą skutecznością, zdecydowanie wygrywając walkę pod bramką biało-zielonych w pierwszej połowie, co potwierdza osiągnięty wynik 4:1. Po przerwie gra była wyrównana i przyniosła ze sobą po jednej bramce dla każdego zespołu.

Kolejnym sparingpartnerem Pelikana będzie KS Polonia Warszawa SA. Spotkanie odbędzie się na wyjeździe w sobotę, 4 lutego, o godz. 11.00.

Sparing:

• Widzew II Łódź SA - KS Pelikan Łowicz 5:2 (4:1); br.: Wiktor Preuss 2 (7 i 44), zawodnik testowany (23), Daniel Mąka (42 karny) i Kamil Cybulski (85) - Maksymilian Czeczko (28) i Kacper Falkowski (90).
    Pelikan: Mateusz Wlazłowski - zawodnik testowany nr 1, Eryk Woliński, Przemysław Dwórzyński, Jakub Pawlicki - Jakub Garnysz, Jakub Rychlewski, Patryk Pomianowski, Adrian Olipiński - Kamil Łojszczyk - Maksymilian Czeczko.