Wygrali w dobrym stylu

20:11, 29.01.2023 Gogo Aktualizacja: 20:30, 29.01.2023
Skomentuj Fot.: Bożena Mostowska. Fot.: Bożena Mostowska.

Trzeci mecz w nowym roku i trzecie zwycięstwo zespołu trenera Macieja Siemieńczuka. W niedzielę, 29 stycznia,  KS Księżak Łowicz wygrał na wyjeździe z WKS AMW Flota Gdynia 81:61.

Koszykarze Księżaka mogą być z siebie zadowoleni, mecz z Flotą Gdynia zagrali na dobrym poziomie, od początku kontrolując sytuację na parkiecie. Po pierwszej kwarcie prowadzili 20:12, a schodząc na przerwę podwyższyli je o osiem punktów.

Kolejną odsłonę gospodarze rozpoczęli bardzo zmotywowani i udało się im wyszarpać jeden punkt, żeby odrobić straty, ale na nic więcej Księżak nie pozwolił. W ostatniej kwarcie łowiczanie byli skuteczniejsi i powiększyli swoje prowadzenie o kolejnych pięć punktów, wygrywając 81:61.

- Wygrana w bardzo dobrym stylu, w szczególności w defensywie. Obawialiśmy się tego spotkania, ponieważ musieliśmy pojechać na mecz w mocno okrojonym składzie, bez kapitana Michała Świderskiego i Marcina Uliczki. Brawo dla naszych graczy za świetny mecz. Teraz jedziemy do Inowrocławia i będziemy tam walczyć o kolejne ligowe zwycięstwo - ocenił Maciej Siemieńczuk, trener KS Księżak Łowicz.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Księżaka był Jakub Stanios, który zdobył 27 punktów.

Mecz 20. kolejki KS Księżak Łowicz zagra z KSK Ciech Noteć Inowrocław. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 4 lutego o godz. 18.00 na wyjeździe.

19. kolejka II ligi koszykówki mężczyzn - grupa A:

• WKS AMW Flota Gdynia - KS Księżak Łowicz 61:81 (12:20, 11:19, 20:19, 18:23)
    Księżak: Jakub Stanios 27 (1x3), Mateusz Fatz 16, Mateusz Kasiński 11 (1x3), Daniel Nieporęcki 6 (2x3) i Kacper Kramarz 2 oraz Nataniel Kolasiński 19 (3x3), Łukasz Pińkowski, Jakub Bogus, Dawid Gładki i Szymon Mostowski.
    Najwięcej dla Floty: Jędrzej Szymański 11 (1x3), Adam Wąsowicz 11 (3x3) i Aleksy Janiec 10 (2x3).
    Sędziowali: Łukasz Cichowski (Gdynia) i Michał Żurawski. Komisarz: Mieczysław Kutysz (obaj Gdańsk).
  • MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań - Sklep Polski MKK Gniezno 82:73
  • AZS UMK Transbruk Toruń - ŁKS KM Coolpack Łódź 83:103
  • TKM Włocławek - KS Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 69:112
  • KSK Ciech Noteć Inowrocław - MKK Kuchinox Interon Boruta Zgierz 99:95
  • Ogniwo Szczecin - Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 88:74
  • ŁKS KM Politechnika Łódzka Łódź - Trefl II Sopot SA 81:79
  • GAK Gdynia - NLO SMS PZKosz Władysławowo 54:86