Niespodzianki nie było - Kia wygrała

12:20, 31.01.2023 Gogo Aktualizacja: 12:21, 31.01.2023

Kia Łowicz nie miała większych problemów z pokonaniem rywala w 11. kolejce osiągając na koniec meczu z Referees Łódź wynik 11:4 (6:0).

W niedzielę, 29 stycznia, kibice Kia Łowicz byli pewni zwycięstwa swojej drużyny, oczekując wysokiego wyniku i nie zawiedli się - jak na lidera przystało łowiczanie zdecydowanie pokonali ekipę Referees Łódź. Do przerwy zdołali strzelić sześć goli, zachowując zerowe konto strat. Druga połowa była już w miarę wyrównana. Goście wykazali się skutecznością i zdobyli sześć bramek, ale gracze Kii również atakowali. W efekcie mecz zakończył się wynikiem 11:4.

Najwięcej, bo aż cztery gole w tym spotkaniu, strzelił Michał Świdrowski, hat-trickiem popisał się Daniel Wasiak. Dwie bramki zdobył Jan Haczykowski, a pozostałymi dwiema podzielili się Patryk Sekuła i Piotr Tkacz. Na listę strzelców w zespole Referees Łódź wpisali się: Damian Rikszajd, Igor Gierasimiuk i Krystian Łukasik.

Kia Łowicz z trzema punktami przewagi nad drugim KS Junior Hurtap Łęczyca, zajmuje 1. miejsce w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 24 punkty.

Kolejny mecz z udziałem łowiczan odbędzie się w najbliższy weekend 4-5 lutego na wyjeździe, a rywalem będzie BSC Termy Poddębice.

11. kolejka III Polskiej Liga Futsalu:

• Kia Łowicz - Referees Łódź 11:4 (6:0); br.: Daniel Wasiak 3 (4, 15 i 16), Michał Świdrowski 4 (5, 9, 10 i 30), Jan Haczykowski 2 (23 i 24), Patryk Sekuła (30) i Piotr Tkacz (40) - Damian Rikszajd (26), Igor Gierasimiuk 2 (30 i 40) i Krystian Łukasik (34).
    Kia: Cristian Vesa - Piotr Tkacz, Michał Redzisz, Jan Haczykowski i Daniel Wasiak. Na zmiany wchodzili: Dawid Feliga - Bartłomiej Tkacz, Michał Świdrowski i Patryk Sekuła.
    Sędziowali: Dominik Cipiński i Sylwester Sokół. Sędzia techniczny: Robert Czernecki (wszyscy Łowicz).
  • FA GKS Bełchatów - KS Tartak Futsal Opoczno 4:5
  • KS Junior Hurtap Łęczyca - Futsal Team Parzęczew 5:2
    Pauza: BSC Termy Poddębice.