Zamknij

Udany początek meczu z ŁKS I

23:15, 01.02.2023 Gogo Aktualizacja: 23:15, 01.02.2023
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

UMKS Księżak-2011 Łowicz zdominował KS Kutno w meczu 9. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki żaków U12, rozegranym w niedzielę, 29 stycznia, ale ŁKS KM Szkoła Gortata I Łódź okazał się poza zasięgiem łowiczan.

Trzy punkty zdobyli w 9. kolejce podopieczni trenera Michała Świderskiego. W pierwszym meczu rywalem Księżaka było Kutno. Od pierwszych minut widać było, kto rozdaje karty w tej grze - łowiczanie szybko zdominowali przeciwnika, wysoko wygrywając dwie pierwsze kwarty - 27:0 i 20:0. Dopiero w trzeciej nieco spuścili z tonu, dzięki czemu Kutno zdobyło dwa punkty, przegrywając 2:6, jednak zgodnie z zasadami dalej punkty nie były już liczone i spotkanie zakończyło się wynikiem 53:2.

W drugim meczu Księżak stanął do rywalizacji z liderem i różnicę  widać było w poziomie gry obydwu zespołów. Przewaga zawodników ŁKS nie zdołała jednak osłabić mobilizacji łowiczan, dzięki czemu pierwszą kwartę zakończyli remisem 18:18. Dopiero w kolejnych przyszło zmęczenie i spadła skuteczność, co pociągnęło za sobą stratę punktów. Ostatecznie mecz zakończył się przegraną Księżaka 35:68.

Najskuteczniejszymi zawodnikami byli Szymon Gajda, Bartosz Pilichowski i Bartłomiej Kramarz

Po 6. rozegranych kolejkach UMKS Księżak-2011 Łowicz zdobył dziewięć punktów, co przekłada się na 2. miejsce w ligowej tabeli. Kolejne mecze zostaną rozegrany 4 lutego 2023 roku z Fabrykantami Łódź i ŁKS KM Szkoła Gortata II Łódź.

9. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki żaków U12 (Łowicz):

• UMKS Księżak-2011 Łowicz - KS Kutno 53:2 (27:0, 20:0, 6:2, 0:0)
    Księżak-2011: Szymon Gajda 17, Bartłomiej Kramarz 10, Bartosz Pilichowski 10, Ignacy Gładki 6, Hubert Ciupa 4, Igor Jaskuła 2, Patryk Szewczyk 2, Antoni Nalepa 2, Oliwier Gładki 2, Jan Stawicki, Franciszek Miedzianowski, Rafał Kołaczyński, Igor Miklaszewski i Filip Boczkowski.
  • KS Kutno - ŁKS KM Szkoła Gortata I Łódź 0:51
  • ŁKS KM Szkoła Gortata I Łódź - UMKS Księżak-2011 Łowicz 68:35 (18:18, 15:6, 18:3, 17:8)
    Księżak-2011: Szymon Gajda 10, Bartosz Pilichowski 10, Ignacy Gładki 6, Patryk Szewczyk 4, Bartłomiej Kramarz 2, Filip Boczkowski 2, Jan Stawicki, Hubert Ciupa, Rafał Kołaczyński, Igor Jaskuła, Antoni Nalepa, Igor Miklaszewski, Oliwier Gładki i Franciszek Miedzianowski.