Pierwszy sparing za nim

13:09, 02.02.2023 Gogo Aktualizacja: 13:09, 02.02.2023

W pierwszym sparingu przed rozgrywkami ligowymi KS Pelikan II Łowicz pokonał SKS Astra Zduny 3:2 (2:1).

Rezerwy Pelikana wystartowały z realizacją planu sparingów, których zadaniem jest dobrze przygotować zespół do rywalizacji w lidze. Niedzielne spotkanie było w miarę wyrównane. Biało-zieloni wygrali jedną bramką, ale Astra Zduny występuje w niższej lidze, więc teoretycznie zwycięstwo powinno być wpisane w scenariusz tego meczu.

Spotkanie otworzył Rafał Ignaczak zdobywając w 26. minucie bramkę dla Astry. Sześć minut później Jan Pietrzak doprowadził do remisu, a po upływie kolejnych pięciu, za sprawą Wojciecha Białasa, Pelikan wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca.

Po przerwie wynik podwyższył Alan Palos strzelając gola na 3:1. Graczom Astry udało się zmniejszyć stratę, bo w 65. minucie Ignaczak zdobył drugą bramkę.

Drugi mecz kontrolny Pelikan II Łowicz rozegra w niedzielę, 5 lutego, u siebie z LUKS Juvenia Wysokienice. Mecz odbędzie się o godz. 12.00.

Sparing:

• KS Pelikan II Łowicz - SKS Astra Zduny 3:2 (2:1); br.: Jan Pietrzak (32), Wojciech Białas (37) i Alan Palos (55) - Rafał Ignaczak 2 (26 i 65).
    Pelikan II: Piotr Włodarczyk - Wojciech Białas, Dawid Konikowski, Bartosz Skonieczny, Szymon Zagajewski - Bartłomiej Karasek, Piotr Strycharski, Henryk Kucharski - Radosław Chrząszcz, Dawid Jagóra, Jan Pietrzak. Na zmiany wchodzili: Jakub Gąsecki - Alan Palos, Stanisław Uczciwek, Kacper Adamczyk, Jakub Stasiak, Jakub Fabiszewski i zawodnik testowany.
    Astra: Szymon Sibielak - Albert Krawczyk, Daniel Małek, Mateusz Szymański, Mateusz Motyl - Jakub Papuga, Marcel Pawlaczyk, Oskar Płuska, Kacper Kosmowski - zawodnik testowany, Rafał Ignaczak. Na zmiany wchodzili: Jakub Kwiatkowski i Szymon Kwiatkowski.