W związku z zagrożeniem koronawirusem, wszystkie miejskie place zabaw i siłownie plenerowe zostały zamknięte do odwołania.

fot. Daniel Pastenaci

Zbigniew Kuczyński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu, powiedział nam, że docierały do niego opinie, że podczas, gdy wszystkie miejsca są pozamykane i chronione, to wiele osób gromadzi się na placach zabaw. Zachęcała do tego ładna, wiosenna pogoda. – Nasze place zabaw zostały zamknięte na kłódkę i wywiesiliśmy na nich kartki informacyjne – mówi nam dyrektor.

Zważywszy na to, że szkoły zostały zamknięte, a opiekę nad dziećmi często sprawują dziadkowie, to zamknięcie placów zabaw być dodatkową zachętą do pozostania w domu.

Dyrektor dodaje, że czuje się odpowiedzialny za to, co dzieje się na podległych mu obiektach, dlatego nie chciałby, aby występowała tam ryzyko zachorowania.

fot. Daniel Pastenaci

1 komentarz

  1. ofiara mafii łowickiej

    Cytuje: ” Dyrektor dodaje, że czuje się odpowiedzialny za to, co dzieje się na podległych mu obiektach, dlatego nie chciałby, aby występowała tam ryzyko zachorowania.” – myślę, że bezpieczeństwo Dyrektorowi też nie jest obce i w związku z tym Place Zabaw powinny być zamykane / nie tylko w dobie korona wirusa/ na noc.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.