Na drzwiach wejściowych do placówki Banku Pekao przy ul. Podrzecznej pojawiła się informacja, że od poniedziałku, 23 marca, jest ona nieczynna. Okazało się, że ma to związek z kwarantanną pracowników.

– W związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników I Oddziału w Łowiczu, podjęliśmy decyzję o tymczasowym zamknięciu placówki Banku Pekao S.A. przy ulicy Podrzecznej 22 – informuje biuro komunikacji korporacyjnej Banku Pekao.

Jak się dowiadujemy, pracownicy, którzy mogli mieć kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zostali poddani kwarantannie. Placówka natomiast ma przejść dokładną dezynfekcję.

– W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników decyzję o zamknięciu placówki podjęliśmy zaraz po otrzymaniu informacji o możliwości kontaktu naszego pracownika z osobą zakażoną. Jesteśmy również w stałym kontakcie zarówno z tym pracownikiem, jak i służbami sanitarnymi – zapewnia centrala banku.

Wszyscy klienci banku mogą w chwili obecnej korzystać z kanałów zdalnych lub odwiedzać drugą placówkę banku przy ul. Długiej w Łowiczu.

44 komentarze

 1. Ja nie chodzę do Banku od ponad roku, nie rozumiem jaki jest powód takich czestych wrecz codziennych waszych wizyt, mozna korzystac z bankowości mobilnej, kart,i pekao24, nie pamiętam Kiedy mialam gotówkę w ręku, a tyle sie mowi zostan w domu ale wiadomo Polak mądry po szkodzie, uzalacie się i pieprzycie bez sensu w tych komentarzach!!!!, współczucia dla pracowników ze sa non stop narażeni.

 2. A czy to wogóle prawda, że był na szkoleniu??? Jedni piszą, że klient go zaraził, a prawda jest inna… Nikt nie napisz, że był na wczasach w czasie epidemii, bo jak by to wyglądało w oczach mieszkańców Łowicza…

 3. Wladysław

  To już wiemy z usług której apteki/banku/cukierni nie korzystać…

 4. …a czy nie jest możliwe to że skoro pracownik banku zaraził sie na szkoleniu to w innych placówkach banku tez sa ludzie zarażeni tak jak on ?

 5. Dlaczego ta placówka, gdy jest na kwarantannie, wysyła do klientów korespondencję?

 6. Obywatel

  Ludzie ,ogarnijcie się .Ten Człowiek ,kiedy dowiedział się o tym ,że miał kontakt z osoba zarażoną postąpił WŁAŚCIWIE!!!!! To ten cały gówniany nie RZĄD ,jego PROCEDURY,PRZESŁANKI , RACJONALNE WYKORZYSTANIE TESTÓW ,a przede wszystkim CZAS NA WYNIK sprawił ,że placówkę zamknięto tak póżno. Czytajcie INTERNET i inne media to będziecie wiedzieć ie czasu czeka na wynik testy ZWYKŁY<SZARY CZŁOWIEK. Tylko WYZNAWCY pisu,jako LUDZKIE PANY ,mają wszystko na CITO!!!! Wyłączcie KURWIZJĘ z której płynie tylko ŚCIEK!!!!!

 7. Wladysław

  Bo wszystkie wirusy to jedna rodzina, młody czy stary kawał skur…

 8. Zwykłych ludzi rozlicza się z kwarantanny, możliwości zarażenia itd. A czy osoby odpowiedzialne za banki, apteki itd będą za to rozliczane? Niech będzie sprawiedliwie, dlaczego ktoś chce i musi być odpowiedzialny za siebie i innych, a niektórzy nie chcą być i nie muszą? Tu są lepsi i lepsiejsi? Wszyscy powinni ponosić konsekwencje adekwatne do sytuacji.

 9. Uważam że powinno się mówić gdzie są dokładnie zarażenia NIE PO TO BY KOGOS OBRAŻAĆ WYZYWAĆ PONIŻAĆ ITP ALE PO TO BY WIEDZIEĆ CZY SIĘ MIAŁO Z TĄ OSOBĄ KONTAKT I CZY MOŻEMY BYĆ EWENTUALNIE ZARAŻENI. Tylko tak unikniemy nieświadomego roznoszenia tego wirusa. Ale każdy może mieć inne zdanie

 10. Do wszystkich

  Nie rozumiem jednego:
  Nie ważne kto się zaraził bo to może być każdy z nas, ale najbardziej bulwersujące jest to jak szefowie, wlasciciele, prezesi itp zamykają miejsca gdzie może zarazić się dużo osób o wiele za późno, przykładem może być właśnie ten bank i apteka. Ludzie reagujmy wcześniej, myślenie nie boli, ale w dzisiejszych czasach rządzi pieniądz i to chyba dlatego dowiadujemy się za późno i stąd pewnie ten żal i kąsliwe komentarze… Choć z drugiej strony nie każdy z nas będzie miał możliwość “przejścia wirusa” bezobjawowo lub łagodnie
  , dlatego szanujmy swoje zdrowie nawzajem, pamiętajmy dobro powraca… Życzę wszystkim dużo zdrowi i cierpliwości w tym jakże trudnym, nerwowym czasie.

 11. Najlepiej rozdajcie kamienie, podajcie adresy osób zakażonych (już o niektórych słyszałam z imienia i nazwiska i gdzie mieszkają, dajcie ogień. Wybić szyby w domach i podpalić. Takie jest właśnie nasze katolickie społeczeństwo.
  Ja im wszystkim serdecznie współczuję. Czy Wy wszyscy uważacie że chodzili i pytali się kto jest zarażony koronawirusem żeby się zarazić.

  • Jak im współczujesz to nie podrzucaj głupich pomysłów bo jeszcze jakiś szaleniec je wykorzysta… Co za brak myslenia

  • Katolicy powinni przyznać…BÓG TAK CHCIAŁ…

  • Jestem przeciwny jakimkolwiek samosądom, ale jest jedno pytanie. Czy osoby zarażone, bardzo często to są osoby które pojechały sobie na narty np. miały szacunek do zdrowia i życia innych ludzi? Nie, nie mieli. Wiele z nich śmiało się w żywe oczy, że jadą bo wszyscy przesadzają i oni mają już opłacone i rezygnować nie będą… To jest szacunek do drugiego człowieka???

 12. Do anonima

  Bank zamkneli gdy zaszło podejrzenie zarażenia wirusem A nie w związku z zakażeniem i pracownika. Czytaj tekst że zrozumieniem

 13. Nie rozumiem info jest takie:
  W związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników I Oddziału w Łowiczu, podjęliśmy decyzję o tymczasowym zamknięciu placówki Banku Pekao S.A. przy ulicy Podrzecznej 22 – informuje biuro komunikacji korporacyjnej Banku Pekao.
  To w końcu na wynik badań pacjent czy jest podejrzenie….. Podejrzenie że jest zakażony było od czasu kwarantanny pracownika. Jedno nie współgra z drugim. Zamkneli bank ja pacjent otrzymał wyniki, które są pizytywne jeśli chodzi o wirusa, Bank informuje że w związku z podejrzeniem….

 14. Do autora tekstu

  Jak można napisać w dniu 24 marca że placówka ” od 23 marca będzie nieczynna” powinno chyba być “od 23 marca jest nieczynna”…

 15. A co z tymi którzy byli w banku kiedy ten pracownik banku był jeszcze przed kwarantanną, też mogli się zarazić? proszę oszczędzić sobie kasliwych i uszczypliwych komentarzy

 16. YYYYY no faktycznie po tygodnu to natychmiat. GRATULACJE!

 17. Większy problem jest z także zamkniętą placówką w Głownie — tutaj jest tylko jeden oddział tego banku. Jeśli ktoś ma do załatwienia jakąś pilną sprawę, albo np. nie ma karty płatniczej (osoby starsze często nie mają), a chce wypłacić pieniądze, jest zmuszony jechać do Łyszkowic (tam jest najbliższa czynna placówka), Łodzi bądź Łowicza. W Łowiczu można po prostu udać się do drugiej placówki, Głowno takiego komfortu nie ma.

  Parę dni temu (chyba w czwartek czy piątek) bez pieniędzy był też znajdujący się w głowieńskiej placówce bankomat, więc nawet chcąc zrobić wypłatę, trzeba było albo jechać do innej miejscowości, albo skorzystać z bankomatu innego banku i ponieść koszty prowizji (o ile ktoś nie korzysta z oferty z darmowymi wypłatami z bankomatów innych banków).

  • Pamiętam komentarze, które zresztą usunięto, o karetkach w hotelu i w banku, a teraz jednak trochę w tym prawdy było… Daty się zgadzają… Miejsca też… Zacznijmy dbać o swoje zdrowie nawzajem….

 18. Zgadza się jeśli to ten pan o którym piszą to jeszcze w piątek 13 był w pracy… Od 14 w kwarantannie, słoneczko zamkneli w zeszłym tygodniu to dlaczego bank dopiero teraz! Ilu ludzi się przeonelo przez ten bank, jak mamy się nie zarażać….

  • Bank zamknięto wówczas, gdy przyszły wyniki testu pracownika, a nie w momencie objęcia go kwarantanną. Chyba to zrozumiałe? I takie zasady przyjmuje się wszędzie.

   • To Pan się pierwszy zaraził niż Pani i Pana wyniki były później niż Pani… Ciekawe ciekawe… Z tego co wiadomo to Pan miał kontakt z osobą zaraz ona a nie Pani pierwsza, jak będziemy działać w ten sposób “od końca” to się wszyscy zarazimy, a czemu aptekę zamknięto wcześniej niż bank?! To w końcu kto był pierwszy zarażony pan czy pani….?!

   • Szkoda ze zyniki nie przyszły razem z wynikami żony… Mnie by było zarażonych…

    • A kto powiedział, że nie przyszły? Radzę nie rozpowszechniać niesprawdzonych informacji.

    • To było napisane z ironią a nie dosłownie bowiem, właściciel apteki poinformował że rodzina wyniki badań poznała 20 marca

   • Bank zamkneli gdy zaszło podejrzenie zarażenia wirusem A nie w związku z zakażeniem i pracownika. Czytaj tekst że zrozumieniem

 19. A co z klientami banku którzy byli tam w piątek, czwartek lub wcześniej?

 20. Jak wcześniej ludzie informowali na fb to lowiczanin usuwał komentarze. Szkoda, że w tym przypadku nie działali zgodnie z gloszoną przez red. nacz. zasadą, że “zdobywanie informacji drogą nieoficjalną i ich weryfikowanie jest esencją dziennikarstwa”.

 21. kłamstwo, pracownik zarażony był już w kwarantannie od 14stego marca!!!! Tak wynika z danych właściciela słoneczka – to mąż pani zarazonej. I do tej pory bank nic nie zrobił!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.