Zgierscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami CBŚP zlikwidowali uprawę konopi, prowadzoną na terenie gminy Stryków oraz zabezpieczyli prawie 5 ton nielegalnego tytoniu i zlikwidowali linię technologiczną do produkcji papierosów.

Policjanci z KPP w Zgierzu wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP prowadzili działania związane z przestępczym procederem produkcji, przechowywania i wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Z uzyskanych przez służby informacji wynikało, że na jednej z posesji w gminie Stryków miało dochodzić do nielegalnego cięcia tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

24 listopada policjanci wkroczyli na teren wytypowanej posesji. Na miejscu zabezpieczono samochód dostawczy, wewnątrz którego znajdowały się worki z tytoniem przygotowanym do sprzedaży o łącznej wadze około 195 kg. W pomieszczeniu gospodarczym policjanci ujawnili dwie maszyny służące do cięcia tytoniu, tytoń przygotowany do obróbki, gotowy tytoń oraz maszynę do foliowania i napełniania paczek papierosami.

W innym pomieszczeniu na terenie tej samej posesji policjanci znaleźli plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono 370 krzaków rośliny o różnej wielkości. Łącznie na terenie posesji funkcjonariusze zabezpieczyli około 4774 kg suszu tytoniowego, 23 litry spirytusu bez polskich znaków akcyzy, 370 krzaków konopi indyjskich oraz urządzenia, służące do prowadzenia uprawy i produkcji papierosów.

Zabezpieczona kontrabanda powodowała uszczuplenie podatkowe w kwocie ponad 2,1 miliona złotych. W związku z tym procederem zatrzymane zostały trzy osoby: dwóch mężczyzn w wieku 47 i 55 lat oraz 45-letnia kobieta. Zatrzymani odpowiedzą za uprawę i posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz paserstwo akcyzowe. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec całej trójki zastosowano areszt tymczasowy. 

Zdjęcia z Policji

 

2 komentarze

  1. Szkoda chłopaków bo dziewczyna pewnie peknie

  2. ach jak patrze na te zdjecia krzakow, az slinka cieknie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.