Nowoczesna szkoła, przedszkole, hala sportowa, stadion piłkarski spełniający wymagania licencyjne III ligi z widownią na tysiąc osób, a do tego m.in. kręgielnia, sala do gry w sguasha, sauna i jacuzzi – to wszystko, a nawet jeszcze więcej, chce mieć gmina Stryków.

Plany budowy kompleksu edukacyjno-sportowego za Hotelem 500 były głównym tematem posiedzenia komisji oświaty Rady Miejskiej Strykowa, 25 października.

Radni spotkali się z warszawskim architektem Radosławem Guzowskim, który w oparciu o ustaloną koncepcję opracuje projekt obiektu. Opracowanie będzie kosztować ponad 1 mln zł. Realizacja – według tego, co mówi projektant kalkulujący po aktualnych cenach – najmniej 60 mln zł.

Radosław Guzowski przedstawił szereg wizualizacji dotyczących zrewidowanej koncepcji obiektu, który w przyszłości ma powstać w Strykowie. Radni oglądali m.in. rzuty z lotu ptaka, gdzie uwagę zwraca główny plac przed szkołą, który ma być przestrzenią publiczną, z której będą mogły korzystać nie tylko dzieci, ale również osoby przychodzące na wydarzenia sportowe i widowiskowe w hali.

Trzykondygnacyjna szkoła (piwnica, parter i piętro) jest połączona z halą. Z kolei zwornikiem pomiędzy budynkiem przedszkola a budynkiem szkoły ma być stołówka i kuchnia (uczniowie mają jeść posiłki w stołówce, zaś przedszkolakom mają być one dowożone z kuchni na miejsce windą).

Więcej o projekcie przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

 

1 komentarz

  1. Bogdan Sitnicki

    Przez lata całe stała na parkingu przy U-M Stryków wielka plansza z mapą Strykowa, na której widniały trzy zalewy: jeden, ten co jest i dwa następne w kierunku zachodnim. I co? I nic! Po latach rozmontowano planszę i nie ma mapy Strykowa i tamtych dwóch zalewów – aby było tak, jak było. Radni kasę wzięli, inni też, za obrady, za projekt, za głosowanie, za obecność. Czy aby na pewno ktoś z Szanownych Panów chce teraz coś zmieniać?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.