Są plany co do przeniesienia w inne miejsce komisariatu policji w Strykowie. Jego funkcjonariusze znaleźliby nową siedzibę w Centrum Zarządzania Autostradą przy rondzie w Sosnowcu.

 

Joanna Kącka z wydziału prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mówi, że żadne decyzje związane z przeniesieniem komisariatu jeszcze nie zapadły. Potwierdza jednak, że takie rozwiązanie jest rozważane. – Z całą pewnością nie odbyłoby się to z jakimkolwiek uszczerbkiem dla mieszkańców Strykowa, a ze zdecydowaną poprawą warunków pracy funkcjonariuszy i obsługi interesantów. Nie wiązałoby się to ze zmianami etatowymi – zapewnia podinsp. Joanna Kącka. Jeżeli plan dojdzie do skutku, wówczas strykowska policja będzie funkcjonować w tym samym miejscu, co policja autostradowa.

 

Tymczasem na forum strykowskiej Rady Miejskiej toczą się już dyskusje, co do ewentualnego innego wykorzystania wyremontowanych przecież w ubiegłym roku policyjnych budynków przy ul. Grunwaldzkiej. Pojawiła się już propozycja, aby zorganizować tu straż miejską, jest też pomysł na przeniesienie w to miejsce Punktu Przyjmowania Bezrobornych, który akutualnie funkcjonuje przy ul. Sowińskiego.

(ljs)

Komentowanie nie jest możliwe.