Priorytetową inwestycją w 2017 roku w Spółdzielni Mieszkaniowej Wspólny Dom będzie kontynuacja podłączania centralnego ogrzewania i likwidacja tradycyjnych pieców, które emitują z kominów zanieczyszczenia. Kontynuowane będą też prace elewacyjne budynków.

Blok przy ul. Narutowicza 71 w Żychlinie. Fot. D. Grąbczewska

W trzecim etapie inwestycji polegającej na podłączeniu bloków do centralnego ogrzewania zaplanowano połączenie bloków: Hanki Sawickiej 6 z 33 lokalami i Waryńskiego 1 z 21 lokalami.

– Podłączenie bloku przy ul. Narutowicza 73, w którym znajduje się administracja, z 9 lokalami mieszkalnymi i lokalami użytkowymi, jest uzależnione od decyzji spółki Energa Kogeneracja, która musiałaby w tym roku znaleźć pieniądze na modernizację odcinka ciepłociągu ok. 200 m, od starej portierni Emitu do hotelowców – mówi p.o. prezesa spółdzielni Zbigniew Urbański. – Jeśli sieć tam nie zostanie zmodernizowana, to mamy wariant awaryjny. Podłączymy do centralnego ogrzewania blok Narutowicza 83 (tzw. stodołę) z 27 lokalami.

Realizacja III etapu inwestycji po raz kolejny nabrała przyspieszenia. Spółdzielnia już posiada inwentaryzację czterech bloków. W bloku Hanki Sawickiej 6 rozpoczęły się prace przy układaniu instalacji pionowej, pomieszczenia pod węzły są przygotowywane. Zarząd spółdzielni planuje, że we wszystkich blokach będą oddzielne węzły ciepłownicze.

Jakie jeszcze prace są planowane i w których budynkach – przeczytasz w Nowym Łowiczaninie dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.