Właściciel większej części nieruchomości przy ul. Narutowicza w Żychlinie zwrócił się do Rady Miejskiej o wykup pozostałych 8% udziałów w niej, które są dotąd w rękach gminy, w trybie bezprzetargowym.

Nowy właściciel ruiny przy ul. Narutowicza wyremontował budynek, a teren za częścią nieruchomości ogrodził. Teraz mieszkańcy pobliskiej kamienicy nie mają wyjazdu przez podwórko, lecz przez drogę spółdzielczą obok Traugutta 16. fot. Dorota Grąbczewska

Radnych zdenerwował jednak fakt, że przedsiębiorca zdążył już ogrodzić cały teren, choć w części należy on nadal do gminy – bez pytania jej o zgodę. Z powodu ogrodzenia troje lokatorów nie ma dojazdu na podwórko przez teren posesji, jedynie przez drogę spółdzielni mieszkaniowej.

Sprawa dotyczy nieruchomości w centrum miasta, w ulicy Narutowicza, która była ruiną – przez 2 lata straszyła wyglądem i groziła zawaleniem. Przedsiębiorca z Żychlina nabył ją od spadkobierców przedwojennych właścicieli, czym gmina nie była zainteresowana. Nowy właściciel wyremontował swoją część, wkrótce będzie tam funkcjonować sklep lub punkt usługowy.

Jak działania przedsiębiorcy oceniają radni miejscy, a jak spółdzielnie mieszkaniowa – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny oraz w wydaniu cyfrowym.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.