Okulary rowerowe – sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu!

W wielu salonach i sklepach internetowych (np. w sklepie z produktami Oakley – O-Shop) możesz wybierać wśród różnych marek okularów i wśród modeli rowerowych oraz przeznaczonych do innego typu aktywności fizycznych. Sklepy proponują dziś modele o zróżnicowanej kolorystyce i kształcie, a także opcje o dodatkowych właściwościach. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, na co tak naprawdę musisz zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu.

Soczewka a szkodliwe promieniowanie słoneczne

Podczas wyboru modelu opraw musisz zwrócić uwagę na soczewkę. Soczewka z filtrem ochroni Twoje oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Dodatkową zaletą wysokiego filtra UV soczewki jest to, że nosząc taki model nie będziesz narażony na nieustanne mrużenie oczu, dzięki czemu zachowasz pełną widoczność podczas jazdy, zwiększając własne bezpieczeństwo na drodze także w trudnych warunkach i na nierównym terenie. Wybierając takie szkła zmniejszasz więc wskaźnik wypadkowości, a podnosisz swój komfort jazdy i radość z uprawiania sportu. Jak dobrać właściwe soczewki? Sprawdź, czy producent zadbał o oznaczenie ich symbolem UV 400, który oznacza, że chronią one przed szkodliwym promieniowaniem UV typu UV-A, UV-B i UV-C. Pamiętaj, że zaufać możesz jednak wyłącznie renomowanym markom – oprawki ze straganu czy sklepu z tanimi akcesoriami mogą być opatrzone znakiem UV 400, który nie będzie miał jednak żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości, przez co nie ochronią one Twoich oczu.

Wygoda przede wszystkim

Wygoda to kolejna bardzo istotna cecha, na którą powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru opraw. Podczas wielogodzinnej jazdy na rowerze przy jednoczesnym użytkowaniu okularów ważne jest, by były one dla Ciebie wygodne i nie uwierały Cię w uszy, skronie lub w nos.

Komentowanie nie jest możliwe.